Į Pradžią » ... » iki 2010 » 2008 05 07 Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

2008 05 07 Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

2008 05 07 Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena pažymėta Kaunatavos kaimo bibliotekoje

knygos pristatymasSibiro prisiminimai

Pažymint spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Kaunatavos bibliotekoje vyko knygos „Sibiro Alma Mater. Dimicandum!“ pristatymas. Pristatyme dalyvavo leidinio sudarytojas Romualdas Baltutis, kuris vaizdžiai ir įdomiai pasakojo apie Sibire praleistus metus, demonstravo kuklias tuometines mokslo priemones- mažytį pieštuką, pagaliuką atstojantį liniuotę, bulvę- klijus, rašalą- burokėlių sultis, savo sumeistrautą grąžtą, lempą. Visi susirinkusieji turėjo galimybę “paskanauti” sibirietiškus pietus- saujelė paskrudintų grūdų su raktažolėmis ar rabarbaro lapais. Nežiūrint tokių skurdžių sąlygų, norintis sieti mokslo, gali tai padaryti. Tai įrodė ir sudarytojas, papasakojęs savo istoriją. Apie tai kalba knygoje surašyta apie 200 įvairiausių istorijų. Renginį R. Baltutis, padedamas jaunosios akordeonistės E. Binzaitės, užbaigė  smagia polka, kurią smuiku išmoko griežti taip pat Sibire ir pakvietė rašyti trečiai knygai skirtus straipsnius apie Mokytoją.

Vilija Jocienė, 2008 gegužė