Į Pradžią » ... » iki 2010 » 2008 10 05 Paroda Vaikų literatūros skyriuje

2008 10 05 Paroda Vaikų literatūros skyriuje

2008 10 06- 25 d. Paroda Vaikų literatūros skyriuje

KNYGŲ PARODA „KOMIKSAI IŠ VOKIETIJOS“

Nuo 2008 m. spalio 6  d. iki 25 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje Vilniaus Goethe’s institutas kviečia susipažinti su knygų paroda „Komiksai iš Vokietijos“.

Bibliotekos lankytojai turės progą susipažinti su vokiškomis komiksų knygomis ir knygelėmis įvairiomis temomis.

Supermeną Betmeną, peliuką Mikį, ančiuką Donaldą, Asteriksą – beveik visus juos kiekvienas prisimena iš vaikystės ar jaunystės. Suaugę dažnai pamiršta komiksus ir jais nebesidomi. Ir tik vienetai žino, kad yra daugybė suaugusiems skirtų vokiškų komiksų. Knygų paroda, kurią parengė Vidurio ir Rytų Europos Goethe’s institutai, siekia atkreipti dėmesį į šiuolaikinių vokiškų komiksų įvairovę ir paskatinti susipažinti su ironišku bei kritišku komiksų kūrėjų požiūriu į Vokietijos visuomenę. Šia paroda siekiama supažindinti su komiksų kūrėjų individualiu meniniu stiliumi. Knygų paroda „Komiksai iš Vokietijos“ pateikia labai įvairius vokiškų komiksų pavyzdžius. Žinoma, pirmiausia lankytojai tikisi pamatyti gerai pažįstamus ir mėgstamus komiksus, Vokietijoje pripažintus kaip komiksų klasika: „Maksas ir Moritzas“ („Max und Moritz“) arba menininko slapyvardžiu pasivadinusio Bröselio (tikrasis vardas Rötger Feldmann) komiksą „Verneris“ („Werner“). Paroda „Komiksai iš Vokietijos“ suteikia galimybę naujai pažvelgti į ne taip gerai žinomą Vokietijos komiksų meno rūšį ir siūlo susipažinti su „Manga“, autobiografiniais, politiniais, fantastiniais ir avangardiniais komiksais.  Ši paroda jokiu būdu nepamirš ir vaikų, nes joje eksponuojami komiksai vaikams „Abrafaxe“, „Kapitonas Mėlynoji meška“ („Käpt’n Blaubär“) ir „Mažasis ponas Paulas“ („Der kleine Herr Paul“).
Mielai kviečiame juos vartyti, skaityti ar net šyptelėti į ūsą.

Išsamesnę informaciją apie komiksų parodą galite rasti interneto svetainėse:

http://www.goethe.de/comicausstellung, www.goethe.de/vilnius