Į Pradžią » ... » 2014 » Projektas "Vaikų literatūros dienos Telšiuose"

Projektas "Vaikų literatūros dienos Telšiuose"

Projektas

Telšių Karolinos Praniauskaitės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje startavo skaitymo skatinimo projektas „Vaikų literatūros dienos Telšiuose“. Projekto eigoje organizuojami skaitymą skatinantys renginiai vaikams, skirti Lietuvių vaikų rašytojų, poetų pažinimui ir skaitymui.

Pirmadienį įvyko pirmasis projekto renginys - susitikimas su aktorių trupe ,,Teatriukas“. Renginio metu trys aktoriai ir muzikantas atliko teatralizuotą mitologinės Martyno Vainilaičio „Kalvio pasakos” skaitymą. Pirmas ,,Teatriuko“ susitikimas su jaunaisiais skaitytojais įvyko Viešvėnų filiale, antras - Telšiuose, menų inkubatoriaus salėje. Gaila, kad dėl blogo oro teko persikelti į patalpas, pasirodymas buvo planuotas Masčio ežero pakrantėje. Teatralizuotas kūrinio skaitymas apie kalvio ir velnio patirtus nuotykius žemėje, danguje ir pragare, skambant įvairiems instrumentams (kanklėms, daudytei, skudučiams, dambreliui, lumzdeliui, akustinei gitarai, bandonijai, bosinei gitarai ir kt.) lavino vaizduotę ir džiugino širdį. Po spektaklio aktoriai mielai bendravo su vaikais, leido groti muzikos instrumentais.

Visi - maži ir dideli - patyrė smagių ir nekasdienių įspūdžių.