Į Pradžią » ... » 2015 » Kaip išvengti profesinio "perdegimo"

Kaip išvengti profesinio "perdegimo"

Kaip išvengti profesinio

Telšių rajono bibliotekininkai lapkričio 27 dieną dalyvavo seminare: „Bibliotekininkų perdegimo prevencija ir atsparumo stiprinimas“. Seminarą vedė psichologai dr. Antanas Valantinas ir Vytis Valantinas.

Seminaras apie tai, ką kiekvienam iš mūsų reiškia būti savo srities profesionalu, kokius savo bruožus norėtume keisti ar tobulinti. Kiekvieno su vaikais dirbančio bibliotekininko profesiniame kelyje yra neišvengiami laikotarpiai, kai jis jaučiasi pavargęs ir išsekęs. Perdegimo sindromas tyrimuose yra įvardinamas kaip viena iš opiausių problemų, kurias savo praktikoje patiria dirbantys su vaikais. Dalyviai dalijosi bibliotekinio darbo sėkmėmis ir nepasisekimais, analizavo individualias situacijas, ieškojo efektyvių problemų sprendimo būdų. Įgijo žinių apie perdegimo požymius ir apraiškas, apie atsparumą, perdegimo prevencijos principus ir jos taikymo galimybes. Praktiškai išbandė relaksacijos privalomus.