Į Pradžią » 2016 » Romualdas Inčirauskas - medalių paroda

Romualdas Inčirauskas - medalių paroda

Lapkričio 9 d. vyko Telšių viešojoje bibliotekoje ROMUALDO INČIRAUSKO – vieno ryškiausių metalo plastikos kūrėjų Lietuvoje, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriaus medalių parodos atidarymas, kuri veiks iki gruodžio 15 d.
Menininko parodų sąrašas įspūdingas: nuo 1979 metų jis surengė virš 30 autorinių, dalyvavo virš 300 grupinių parodų, simpoziumų, plenerų, pelnė apdovanojimus daugiau nei 10 tarptautinių medalių konkursų. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai (vienas iš jų – Britų muziejus), privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Japonijoje, Izraelyje, JAV ir kitur. Gyvendamas Telšiuose, autorius didelę savo kūrybos dalį skiria būtent šiam miestui. Tik Telšiuose galima pamatyti R. Inčirausko kūrinius, skirtus viešajai erdvei – šv. Antano Paduviečio katedros duris, meškos skulptūrą Turgaus aikštės laikrodžio bokšte, miesto ženklais jau seniai tapusius paukščius-vėjarodes ant skelbimų stulpų ir žydiškąją Telšių praeitį primenančius metalinius miesto inkliuzus.