Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems
 • Tryliktasis mėnuo

  Autorė: Ieva Rudžianskaitė


  tryliktasis menuoPoetės, literatūros kritikės, filosofijos daktarės Ievos Rudžianskaitės eilėraščių knyga "Tryliktasis mėnuo".

  Atsispirdama nuo emocijų ir santykių istorijų poetė apmąsto esminius būties klausimus, egzistencijos vertę. Suvokiant gyvybės trapumą prieštaringame pasaulyje, abejojant ir ginčijantis (ir su savimi), tvirtinami vidinės laisvės, visa apimančio buvimo įžadai.

   

 • Paauglių depresija

  Autoriai: Konrad Ambroziak, Klaudia Siwek, Artur Kołakowski

  paaugliu depresija kaip ja atpazinti suprasti irXXI amžiaus liga depresija tampa didžiule ne tik suaugusiųjų, bet ir paauglių, kartais - ir vaikų problema. Skaitytojams siūlomoje gausiai iliustruotoje knygoje depresijos gydymo profesionalai praktikai dėsto ligos atsiradimo, eigos ir gydymo principus. Vertingi pavyzdžiai padeda geriau suprasti ligos esmę ir sergantiems jaunuoliams, ir jų tėvams. Knygos autoriai depresija sergančių vaikų tėvus ragina neužsidaryti savęs kaltinimo rate, bet nuosekliai domėtis liga ir konstruktyviai judėti sveikimo kryptimi.
  Knyga skiriama paauglių tėvams, pagalbos jaunimui specialistams, psichologams ir patiems paaugliams.

   

 • Šuliny tolimiausiam…

  Autorė: Jurgita Vaitkutė

  suliny tolimiausiamŠuliny tolimiausiam...“ - Jurgitos Vaitkutės poezijos rinktinė, kuri patraukia savo kuriamu lengvumo, gyvenimo trapumo ir džiaugsmo, persipinančio su skausmingomis patirtimis, įspūdį. Net atrodytų apie skausmingas patirtis kalbantys eilėraščiai yra savi, šviesiu stiliumi apgaubiantys, gydantys, prie jų norisi vis sugrįžti. Skaitant knygą pajauti tikrumą ir vitališkumą („tu spurdėjimą rausvą aptiksi, / net jei vartai bus užrakinti / net jei nesusitiksim / net jei ne iš karto").

  Knygos iliustracijos papildo ir atskleidžia poezijos kuriamą jausmą, nuostabiai jautriai ir subtiliai perteikia nuotaiką. Knyga prasideda eilėraščiu apie vaikystę, pamažu eilėraščiai „auga" ir keičiasi tarp lengvesnių ir sunkesnės tematikos eilių bei haiku. Knygelę užbaigia viltingas eilėraštis „Atgimimas" („Mėlynu žibuoklių žvilgsniu / pažvelgė į mus dangus/ renkam jį mažom saujelėm/ tarsi priminimą, / kad nesibaigia niekada / Gyvenimas.").

   

 • Kūdikių receptų knyga

  Autorė: Giedra Sadauskienė

  kudikiu receptu knygaKnygoje rasite: daugiau nei 100 gardaus naminio maisto receptų 6-36 mėn. amžiaus kūdikiams, šeimos gydytojos patvirtintas kūdikių mitybos rekomendacijas, vertingas pastabas ir patarimus, kaip galima patiekti ir paįvairinti kūdikiams ruošiamus patiekalus, daugelio valgių maistingumo informaciją.

  Pirmieji kūdikio metai - pats tinkamiausias laikas formuoti tinkamus mažojo šeimos nario valgymo įpročius. Kūdikiai dar negali pasakyti, kada jie sotūs ir laimingi, bet parodyti tai sugeba puikiausiai. Knygoje pateikiamus receptus, mitybos tendencijas ir kitą informaciją surašė neišsemiamą patirties bagažą turinti penkių vaikų mama Giedra Sadauskienė, o kiekvieną jų patikrino šeimos gydytoja Audronė Urbonienė (Saulės šeimos medicinos centras). Ilgametę patirtį turinti šeimos gydytoja kartu su knygos autore rūpinosi, kad visi receptai būtų pateikiami nuoseklia eilės tvarka: nuo 6 mėn. kūdikiams skirtų receptų iki tų, kurie rekomenduojami vyresniems (18-36 mėn.) vaikams. Knygoje pateikiamos porcijų dydžio, maisto medžiagų normų, galimų alerginių reakcijų ir jų atpažinimo rekomendacijos.

   

 • Šiuolaikiniai atsakymai į amžinus klausimus

  Autorius: Aldas Pipinys

  siuolaikiniai atsakymai i amzinus klausimus 1Knyga nagrinėja esminius, amžinus klausimus, tokius kaip: Kaip atsirado Visata? Kaip atsirado gyvybė? Ar mes vieni Visatoje? Ar yra gyvenimas po mirties? Ar Dievas yra? ir kitus. Ji intriguoja, stebina ir verčia susimąstyti. Nagrinėdama amžinus klausimus, knyga padeda susikurti vientisą pasaulėžiūrą, grįstą mokslu, o ne senomis idėjomis ar prietarais. Ji parašyta paprastu, turbūt kiekvienam suprantamu stiliumi, klausimai nagrinėjami iš esmės, nevengiant dažnai nutylimų temų.

   

 • Purpurinio šalmo mįslė

  Autorė: Loreta Šileikytė-Zabalujeva

  purpurinio salmo misle 1Adelina - linksma, pozityvi mergina. Nuo studijų laikų dirbanti laboratorijoj lyg tyli, pilka pelytė, netikėtai paplūdimyje susipažįsta su Rasčiu, atskubėjusiu pagalbon, merginai patyrus kojos traumą. Išaiškėja, kad vyrukas - motokroso lenktynininkas!

  Užsimezga nuostabi draugystė. Ada, gyvenime nesėdėjusi ant motociklo, pasineria į neįtikėtinus nuotykius ir beprotiškus išgyvenimus...

   

 • 7 sąmonės augimo ciklai, 3 knyga

  Autorė: Violeta Petraitienė

  7 samones augimo ciklai 3 knygaVioletą Petraitienę daug kas pažįsta kaip knygų serijos „Savęs ir visatos pažinimo link” autorę. „7 sąmonės augimo ciklai” – tai trečia Violetos serija. Kaip ir ankstesnėje, taip ir šioje, visos užrašytos žinios buvo gautos iš subtiliojo pasaulio per sąmonės kanalą.

  7 sąmonės augimo ciklai” skatina pažinti savo vidinį pasaulį bei subtilųjį pasaulį, kad per savo asmenines patirtis skaitytojas galėtų susikurti tvirtas vertybes, kurios skatintų sąmonės augimą, o kartu ir pagarbą Kūrėjui.

  Autorė tikisi, kad šios žinios kiekvienam padės suprasti savo gyvenimo tiesą, išmokys gyventi sąmoningai, o daugeliui patvirtins tai, ką jis jautė, žinojo, bet negalėjo sau tiksliai įvardyti, ir suteiks drąsos tikėti savimi ir Kūrėju.

   

 • Stebuklų kursas lengviau. Įveikite kelią iš baimės į meilę

  Autorius: Alan Cohen

  stebuklu kursas lengviau veikite kelia is baimesStebuklų kursas yra savarankiškoms studijoms skirta dvasinės minties sistema, kuri moko rasti kelią į meilę ir atleidimą. Ji jau pavergė milijonų žmonių protus ir širdis ir atnešė jiems vidinę ramybę, kuri pakeitė baimę ir skausmą.

  Stebuklų kursas lengviau. Įveikite kelią iš baimės į meilę“ padeda aiškiau suprasti Stebuklų kurso (pirminio šaltinio) tekstus ir taikyti praktiškai, o, svarbiausia, padeda pasiekti realių rezultatų gyvenime ir patirti gydomąjį Kurso poveikį. Ši knyga yra unikalus vadovas, skirtas tiek seniai studijuojantiems Kursą, tiek pradedantiesiems, kurie nori susipažinti su pagrindinėmis Kurso mintimis.

  Alanas Koenas daugiau nei 30 metų studijuoja Stebuklų kursą ir moko kitus. Alanas taip pat yra bestselerių serijos „Atgaiva sielai“ (Chicken Soup for the Soul) bendraautoris, o jo kasmėnesinė skiltis „Iš širdies“ publikuojama daugelio pasaulio šalių žurnaluose. Jis sako kalbas ir skaito pranešimus seminaruose apie asmeninį augimą, holistinę sveikatą, žmonių tarpusavio santykius ir kitomis įkvepiančiomis temomis.

   

 • Sielos integracija

  Autorius: Sal Rachele

  sielos integracijaJau turbūt girdėjote apie artėjantį naująjį Aukso amžių Žemėje. Turite žinoti ir tai, kad šis perėjimas neįvyks savaime. Kiekvienas mūsų galime prisidėti, integruodami savo sielą, gydydami save ir keisdami savo gyvenimą. Sielos integravimas yra visų savo dalių sujungimas į vientisą, darnią visumą. Tada tampame galingi, išmintingi ir kupini meilės. Tada išpildome visų laikų mistikų ir pranašų duotus pažadus. Šioje knygoje žingsnis po žingsnio atskleidžiama, kaip pasiekti šią galingą savastį. Išsamiai pasakojama apie šešių žemesniųjų kūnų gydymą, išsivadavimą iš karmos, susisiekimą su savo sielos šeima aukštesniuosiuose planuose, apie tai, kaip pasiekti nušvitimą ir kaip nešti nušvitimą į Žemę.

   

 • Takeliai žolėje

  Autorė: Dovilė Bagdonaitė

  takeliai zoleje Dovilės Bagdonaitės poezijos kalba kreiva, intymi ir viliojanti, tokia kaip ir išminti takeliai greta šaligatvių. Autorė rašo judėdama mieste, besigilindama į meno istoriją, sutikdama žmones ir skrolindama būdus kovoti su nemiga. Svarbią vietą čia užima queer patirtys, iš jų kylančios įtampos, konfliktai ir meilė. Knygos takelių taksonomija borchesiškai netinkama.

  Dovilė Bagdonaitė debiutavo laimėjusi PK konkursą su eilėraščių rinkiniu „Mėlynojo banginio širdis“ (2016). „Takeliai žolėje“ – antrasis poetės eilėraščių rinkinys. Autorė taip pat aktyviai kuria vizualiųjų menų lauke, jos kūrinių galima rasti viešosiose Vilniaus erdvėse.

  Aukštoje ryškioje žolėje už daugiabučio sienos radau pamestus raktus, bėgimo takelį, takelį kampui nukirsti, upėtakį, garso ir vaizdo takelius. Šie takeliai - žolės skirtukai. Skirtukai tapo knygos skyriais. Kiekviename jų įrašytas šiek tiek skirtingas balsas.
  Vis dar ieškau grožio ir jaučiu naivų norų pasakyti ką nors naujo.“ Dovilė Bagdonaitė.

  Vizuali, kampuota, kandi ir pastabi. Apgaulingai paprasta. Taki ir klajokliška. Poezija, galinti būti sraunia upe ir tigro dryžiais, apsnigtu automobiliu ir kriauklele įrėžtu vardu rankoje. Dovilės Bagdonaitės knyga - tikras chameleonas: joje sentimentus keičia bravūra, Paryžiaus peizažus - iškyla baidarėmis, o švelnumų - ironija.“ Marius Burokas.

   

 • Alternatyva: literatūros kritika

  Autorius: Ramūnas Čičelis

  alternatyva literaturos kritika Knyga „Alternatyva“ yra skirta literatūros kritikai. Tai – trečioji R. Čičelio kultūrologinių straipsnių rinkinių trilogijos dalis. Tyrinėtojas gilinasi į dažniausiai atokiau nuo Lietuvos sostinės sukurtą poeziją.

  Knyga naudinga tiems skaitytojams, kurie rūpi mažiau pastebimų literatūros procesų vertinimas.

   

 • Demonai, kurie mane saugo

  Autorė: Jolanta Waldner

  demonai kurie mane saugo Neverkiau, iš pykčio ir nevilties akys degė, buvo sausos.

  „Kodėl kažkas tokio turėjo nutikti būtent man?" - pykau.

  - Šok! - išgirdau įsakmų Nikolo balsą, ištraukusį mane iš savigailos liūno.

  - Kur?

  - Nuo tilto!

  - Bet aš nemoku plaukti! – klykiau susiriesdama link kelių.

  Balsas buvo tarsi svetimas, persigandęs, isteriškas. Skruostus ir akis degino ledinis vėjas.

  „Pažadėjau tėčiui neprisidirbti, velniai rautų! Kaip aš taip galėjau? Vis tas mano naivumas."

  - Baik savęs gailėtis ir šok nuo to prakeikto tilto! Tiesiog patikėk manimi! - vėl užriko Nikolas, ištraukdamas mane iš žaibišku greičiu galvoje lekiančių minčių...

  Alexandra buvo tikra – nuolat iš nelaimių glėbio ją traukiantis Nikolas, nėra paprastas jaunuolis, o jos jausmai jam – tikri. Todėl jie privalo eiti vienu keliu ir jai visai nesvarbu kas jis, Angelas ar Demonas. Svarbiausia, kad jis šalia.

   

 • Peržengta riba

  Autorė: Debra Webb

  perzengta ribaPamiršti gali būti mirtinai pavojinga...

  Patyrę Birmingamo policijos komisariato detektyvai Kerė Devlin ir Lukas Falkas yra matę visko. Tad, gavę pranešimą apie dvigubą žmogžudystę ir paaiškėjus, kad viena iš aukų yra naujasis miesto apygardos prokuroro pavaduotojas, porininkai nedelsdami imasi darbo.

  Visgi tai nėra eilinė byla. Devlin ir Falkas greitai susieja nužudytą prokuroro pavaduotoją su viena iš saviškių – buvusia policijos detektyve Seide Kros. Deja, Seidės atminties spragos – dar vienas galvosūkis, kurį reikia išnarplioti, nes ji prisimena tik fragmentus iš smurto kupinos praeities. Tačiau labai tikėtina, kad toje praeityje ir slypi užuominos apie žmogžudysčių motyvus.

  Kuo giliau ši trijulė pradeda kapstytis, tuo daugiau paslapčių išaiškėja ir tuo skaudesnės pasekmės jų laukia.

   

 • Askona. Remarko tremties metai prie Madžorės ežero

  Autorius: Edgar Rai

  askona remarko tremties metai prie madzores ezeroNaktį prieš Hitlerio paskyrimą reichskancleriu Ėrichas Marija Remarkas pabėga iš Berlyno ir emigruoja į Šveicariją prie Madžorės ežero. Sėkmės sulaukęs rašytojas tėvynėje nebesijaučia saugus, o netrukus naciai ima deginti jo romanus ant laužo. Dėl politinių įvykių Remarkas pasineria į gilią sumaištį ir beviltiškai stengiasi parašyti naują knygą. Depresiją jis slopina cigaretėmis ir alkoholiu, ištvirkavimu bei erotiniais nuotykiais su buvusia žmona Juta. Ji taip pat bėga nuo nacių, kurių veikla ir skleidžiamos idėjos kasdien didina Askonos tremtinių bendruomenę. Remarkui niekaip nepavyksta užbaigti romano „Trys draugai“, o vilties išsigelbėti suteikia tik susitikimas su jo gyvenimo moterimi, kuri visiems laikams nutraukia rašytojo tremtį Šveicarijoje.

  Tikrais faktais paremtame romane vaizduojamas ne tik garsusis vokiečių rašytojas, bet ir daugybė gerai žinomų asmenybių, kurios prarado tėvynę ir tremtyje svyruoja tarp bejėgiškumo ir vilties. Itin ryškų vaidmenį Remarko gyvenime atliko ir fatališkoji Marlena Dytrich.

   

 • Graikijos salos. Viduržemio širdyje

  Autorė: Paola Hazon

  graikijos salos vidurzemio sirdyjeRyškiai mėlyna ir su dangumi susiliejanti jūra, ties paplūdimiu išsirikiavusios tavernos ir nepakartojami saulėlydžiai. Visa tai siūlo Graikijos salos, kurios niekada nenuvilia, atvirkščiai – suteikia vis ką nors nauja, kas neišdildomai išlieka atmintyje. Tačiau toks didis grožis negali neturėti ištakų. Galima rinktis, ar ieškoti jų Homero ir kitų senovės Graikijos poetų užrašytuose mituose, ar architektūroje, tvirtovių akmenyse, Bizantijos šventyklose, ar mažučiuose uostuose, kurie būdingi kiekvienos salos peizažui.

   

 
Savanoris bibliotekoje