Į Pradžią » ... » 2012 » Poezija sodų žydėjime

Poezija sodų žydėjime

Poezija Kaunatavo sodų žydėjime 2012

Gegužės 26 dieną, jau 10 kartą, Kaunatavos biblioteka organizavo tradicinę šventę „POEZIJA SODŲ ŽYDĖJIME"

Kaip ir kasmet, šiemet visus poezijos mylėtojus pakvietėme į didžiulį obelų sodą pabūti katu, pasiklausyti poezijos, muzikos, pamastyti apie trapią ir tokią nuostabią gyvenimo būtį.

Visus atvykstančius į renginį pasitiko dekoruotų skėčių paroda. Popierinėmis aplikacijomis skėčius papuošė Kaunatavos pagr. mokyklos moksleiviai (mokytoja R. Rezgienė), o Virginija, Simona, Danutė ir Vilija demonstravo skėčius išpieštus šilko tapybos dažais. Eglės skėtis buvo puoštas karoliukais.

Renginio pradžią iškilmingai pradėjo Šiaulių „Saulėtekio" gimnazijos folklorinio ansamblio „Vieversėlis" daudytininkai bei rato stebulės pūtėjas. Kadangi šiemet projekto „Poezijos pavasaris" renginiai Telšių rajone vyko tą pačią dieną, tad poetų komandą iš Vilniaus kartu su aktore Violeta Mickevičiūte užsuko ir į mūsų renginį žydinčiuose soduose. Labai smagu kad su jais atvyko ir svečias iš Moldavijos Leo Butnaru, tai pirmas poetas atvykęs į mūsų šventę iš kitos šalies, tad ir šventė „ūgtelėjo" iš respublikinio iki tarptautinio lygio. Butnaru papasakojo apie savo kraštą, kūrybinį kelią, gimtąją kalba skaitė poeziją , o jam vertėjavo Vladas Braziūnas. Be galo buvo smagu klausytis tokių paprastų, bet be galo nuoširdžių Almos Karosaitės eilių, Vytauto Rubavičiaus sudėliotų posmų, Aido Marčėno filosofinių eilėraščių, Almos Krapauskienės posmų, išplaukusių rodos iš kiekvieno mūsų gyvenimo, iš kaimyninio Šiaulių rajono atvykusios B. Sutkienės eilių, pasidalytų VU docento Regimanto Tamošaičio minčių. Literatų klubo „Šatrija" vadovė Adolfina Varnelienė skaitė eilėraštį Maironio tema. Maironio kūrybai šiemet buvo skirta ir aktorės , dažnos mūsų poezijos skaitymų viešnios, Virginijos Kochanskytės programa. Dainomis virpino sielą jaunoji dainininkė kaunataviškė Barbora Gedvilaitė kartu su mokytoju Raimondu. Programą baigė smuikininkė Giedra iš Šiaulių savo kūrybos lyrinis kūrinais.

Šiemet poezijos šventė pirmą kartą vyko visa dieną, tad po skaitymų visi persikėlė i mokyklos stadioną, kur vyko nēbrė ir visi norintys galėjo linksmintis iki paryčių. Tikimės kad „Poezija sodų žydėjime" plėsis ir taps Kaunatavos kraštiečių diena.