Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 11 18 Kaunatavos filiale tradicinės ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ atgarsiai

2010 metų šiaurės bibliotekų savaitės tema „Magiškoji šiaurė“ ir tradiciškai ji prasidėjo šviesos ir muzikos atidarymu "Magiškoji Šiaurės pašvaistė" , kurią vaikai pamėgino sudėlioti iš žvakučių, ir bendru ištraukos skaitymu. Kaunatavos bibliotekos mažieji skaitytojai skaitė ištrauką iš Andri Snær Magnason „Mėlynosios planetos istorija“, o po pietų vyresni- ištrauką iš Lene Kaaberbøl „Dina, Gėdytojos duktė“ . Kadangi tema skatino pasinerti į nerealų pasauli ir kurti neįtikinamiausius pasakojimus, daug dėmesio skyrėme magiškiems pasakų herojams. Patys mažiausi svarstė kokia stebuklingi žmogeliukai gyvena Lietuvoje ir nusprendė, kad tai raganos, ypač jiems pažystamos Šatrijos raganos- mat jas „kai labai tyliai sėdi, gali išgirsti praskrendant...“.

Paruošiamosios klasės ir pirmokams labai patiko Edgaro Valterio istorijos apie Puokius, tad jie juos nulipdė iš druskinės tešlos ir „apgyvendino“ ant žemėlapyje pažymėtos Estijos. Vyresnių klasių moksleiviai rašė pasakas pagal šių metų savaitės išleistus atvirukus. Atrinkti keturi patys stebuklingiausi ir jiems atiteko nemažiau stebuklingas prizas- kelionė į Trolių šalį. Juk kur kur, o Šiaurės šalyse šie mistiniai gyventojai ir dabar kuria stebuklus...Tik vaikų aplankyti Troliai, jei ir atkeliavę iš Šiaurės šalių, gyvena ne taip toli , o kaimyniniuose Tryškiuose pas Jūratę Vilienę. Šioje kolekcijoje jau 408 patys įvairiausi Troliukai, tarp kurių beveik nėra panašių. Šeimininkė papasakojo kaip jie atkeliauja pas ją, kiekvieno charakterį ir net išdaigas... Smagu buvo visą savaitę gyventi magiškosios šiaurės pašvaistės stebuklingoje šviesoje.