Į Pradžią » ... » 2011 » 2011 08 19 Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su mandalų kūrėja Felicija Stramilaite

Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su mandalų kūrėja Felicija Stramilaite ( Kretingos r. Jokubavo km.) ir praktinis užsiėmimas

Mandala - (sanskrito kalba मण्डल, reiškia ratas, diskas, sfera) yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Per formų ir spalvų harmoniją galima pamėginti žvilgtelėti į save patį. Į save tą, kurio negalime išvysti veidrodyje, į tą, kuris dažniausiai slepiasi po kauke, ir kuris dažniausiai yra visai kitoks, negu jį mato aplink esantys žmonės. O kada turime savo atvaizdą, jau galime jį tyrinėti, pažinti, pasidžiaugti ir padėti sau, jei reikia, sustiprinti ir pakelti ant aukštesnio tobulėjimo laiptelio...šias žodžiais atėjusius į susitikimą pasitiko mandalų kūrėja Felicija Stramilaitė. Visą mėnesį Kaunatvaos bibliotekos lankytojai turėjo galimybę džiaugtis ir matyti Felicijos mandalų parodą. Ši paroda susilaukė neįtikėtinai daug lankytojų. Žmonės tyrinėjo ornamentus, džiaugėsi jų harmonija, mėgino suprasti reikšmes. Paroda, kaip nei viena iki šiol, skleidė begalinę ramybę, nors buvo ir labai spalvinga. Tad labai apsidžiaugėme, kad autore atvykdama pasiimti parodos, sutiko pravesti ir piešimo mokymus. Nors ir nedrąsiai pradėję visi nusipiešėme po pirmąją mandalą, panagrinėjom ką ji atspindi. Ypač savo susikaupimu nudžiugino vaikai į savo piešinius sudėję nemažai emocijų. Manu daugeliui tai buvo naujas žvilgsnis į save ir žingsnelis į tolimesnį ieškojimą.