Į Pradžią » ... » 2011 » 2011 05 28 Kaunatavos moterų klubas ?Marijonos? vyko į Latviją

2011 05 28 Kaunatavos moterų klubas ?Marijonos? vyko į Latviją

Kaunatavos Moterų klubo „Marijonos“, kurios yra susibūrusios prie bibliotekos, narės išgirdusios apie Latvijoje Dobelės mieste auganti didžiulį alyvų sodą ir jame vykstančią alyvų žydėjimo šventę be galo panoro pačios viską pamatyti. Susirado transportą, o kadangi vietų jame buvo nemažai, tad dar pasikvietė draugų ir saulėta gegužės 28 d. išvyko į ekskursiją po kaimyninę Latviją. Atvykę į Dobelę visų pirma susiradome Štalmacherių akmenų sodą, kurį Dobelėje ant Beržės upės kranto sukūrė Lilija ir Alfredas Štalmacheriai, o jų sodas - parkas vadinamas akmens pasaka arba stebuklų sodu. Akmenų ekspoziciją papildo dekoratyvinių augalų kompozicijos. Šalia šios sodybos radome ne ką mažiau įspūdingą Klūgių sodybą, kurioje viešpatauja daugybė įvairių žydinčių augalų, gražiai sutvarkytas tvenkinėlis.

Atvykę į Dobelę apžiūrėjome daugiau kaip 500 m. amžiaus liuteronų bažnyčią, o jau tada vykome į Žemgalos, Dobelės pasididžiavimas - Peterio Upyčio sukurtą Alyvų sodą, į kurį suko tądien beveik visos mašinos ir autobusai. Patekę į sodą pamatėme sapną atmerktomis akimis. Maždaug 4 ha plote auga ir žydi daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų ir jų hibridų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje. Rodos pamatai be galo gražia, o žiūri šalia dar gražesnė...Kadangi tądien vyko ir alyvų žydėjimo šventė, tad turėjome galimybę paklausyti klasikinio koncerto, pasidžiaugti vilkdalgių kolekcijomis, kurias demonstravo susirinkę jų augintojai. Pavakaryje, nešinos gražiausias alyvų daigais, pasukome Lietuvos link. Grįždami dar sustojome Žagarėje, aplankėme Barboros Žagarietės koplyčią, apžiūrėjome aliumininis rakandais apkaltą trobą, kiek pavažiavę įkopėme į Raktuvės piliakalnį, kuris garsus iš filmo Tadas Blinda, nes būtent čia vyko filmavimas (o Blinda juk mūsų kraštietis), pasidžiaugėme gražiai sutvarkytomis Švėtės upės, Žvelgaičių tvenkinio ir karjerų poilsiavietėmis, pažintiniu taku ir pilni gražiausių įspūdžių grįžome namo.