Į Pradžią » ... » iki 2010 » 2007 10 15 Paroda Kaunatavos bibliotekoje

2007 10 15 Paroda Kaunatavos bibliotekoje

2007 m. spalio 15 d. Kaunatavos km. bibliotekoje paroda

DSaukaitienesparoda

Atidaryta Danutės Saukaitienės (Marijampolės raj.) meno dirbinių iš šieno paroda. Paroda skirta Tarptautinei kaimo moterų dienai pažymėti.

Žmogaus kūrybiškumas neturi ribų. Ir kai atrodo, kad visos technikos jau išrastos ir išbandytos, grįžimas į tai, kas paprasta ir seniai užmiršta, tavo rankose gali virsti stebuklingu ir nematytu kūriniu. Tai įrodė ir viešnia iš Marijanpolės rajono Danutė Saukaitienė, gražią ir saulėtą spalio 15 dieną aplankiusi su savo darbais Telšių r. K. Praniauskaitės VB Kaunatvos biblioteką. Tądien bibliotekoje susirinkusios moterys, taip pat svečiai iš Telšių moterų klubo „Mano namai“ bei Tryškių, taip neįprastai susibūrė pažymėti Tarptautinę kaimo moterų dieną. Tokią šventinę dieną prieš keletą metų radusios kalendoriuje moterų klubo „Marijonos“ narės, nusprendė, kad tai puiki proga po visų vasaros ir rudens darbų susiburti kartu ir pereiti prie lengvesnių ir malonesnių širdžiai darbelių. Tad Danutės iš paprasto šieno sukurtos skulptūros tiesiog užbūrė susirinkusias. Buvo nuostabu, kad įprastas šienas, gali virsti angelu, gerve, gaidžiu ar net žmogumi. Vartė, dėliojo ir vis klausėsi viešnios pasakokimų apie tai, kaip ji padarė pirmąją gervę, o pačios drąsiausios mėgino kurti šieninį paukštelį. Viešnia negailėjo patarimų ir pamokymų, tad nors vyriausiajai dalyvei buvo virs 80 metų, o jauniausiajam tik 5, šienas tądien pakerėjo ir į pirmąją paukštelių parodą nutūpė net 9 darbai. O jau kitą dieną pasipidė dar keletu naujų paukštelių. Šaunu buvo kartu pavakaroti, pasikalbėti, pasimokyti ir vėl atrasti senai užmirštą, bet naują užsiėmimą, kuris galbūt sukvies būrin dar ne kartą.

Kaunatavos bibliotekininkė Vilija Jocienė