Į Pradžią » ... » 2014 » Kai saulelė budina svietą

Kai saulelė budina svietą

renginio scenos dalyviai

KRISTIJONUI DONELAIČIUI – 300.

Įspūdingą literatūrinę - muzikinę popietę „Kai saulelė budina svietą" K.Donelaičio 300 – tojo gimimo jubiliejaus proga surengė Varnių seniūnijos, Senolių bendruomenės, Telšių K.Praniauskaitės bibliotekos Varnių filialo ir literatų būrelio „Lyra"entuziastai.

Pačiais subtiliausiais poeto gyvenimo ir kūrybos Lazdynėliuose bei Tolminkiemyje takeliais emocingai vedžiojo M.Valančiaus gimnazijos mokytoja Vlada Vengrienė, vaizdžiai atskleidusi hegzametru eiliuotus didaktinius poezijos posmus genialiajame kūrinyje – poemoje „Metai".

K.Donelaičio didybę,jo kūrybos peripetijas nušvietė Senolių bendruomenės aktyvistė Gendvika Čiužienė, prieš tai leidusi auditorijai išklausyti bendruomenės pirmininko Andriejaus Martinavičiaus skaitomą pasakėčią „Vilks provininks".

Nemirtingi mūsų tautai brangaus poeto - lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio žodžiai emocingai ir įtaigiai suskambo skaitovų E. Gedminienės, R. Bitarienės, V. Vasiliauskienės ir A. Purtoko lūpose, pristatant „Pavasario linksmybių", „Vasaros darbų", „Rudenio gėrybių" ir „Žiemos rūpesčių" ištraukas.

Bibliotekos darbuotoja Z. Macienė skaitė „Fragmentai", o jos kolegė V. Krenciuvienė apžvelgė K. Donelaičio pamokas ir priesakus Lietuvai.

Gražiu literatūriniu akcentu ir renginio epilogu nuskambėjo G. Čiužienės perskaitytas J. Marcinkevičiaus eilėraštis „Donelaitis".

Šventinį muzikinį foną kūrė Telšių muzikos mokyklos M.Valančiaus gimnazijos filialo moksleiviai ir mokytojai." Alyvų žydėjimą" akordeonu atliko M. Cesiūnaitė (mokyt. A. Pleškys). Lyriškasis „Andante contable" švelniai suskambo R. Poškutės fleitoje (mokyt.D.Praspaliauskienė). R. Jastrumskytė pianinu atliko „Fantastinę pasaką", o kartu su savo mokytoja R.Vitkevičiene salę audrino keturių rankų kūriniu „Tango Sambo".

Literatūrinėje popietėje dalyvavęs Varnių seniūnijos seniūnas R.Bružas , aukštai įvertinęs renginį , dėkojo visiems organizatoriams – pranešėjams ,skaitovams, Telšių muzikos mokyklos Varnių filialo muzikantams ir jų mokytojams, aktyviai susirinkusiems varniškiams,tarp kurių buvo ir nemažas būrelis Varnių profesinio mokymo centro moksleivių drauge su lietuvių literatūros mokytoja L. Ereminiene.

Senolių bendruomenės pirmininkas A.Martinavičius pasitenkinimą tvirtino dalindamas gėles ir „Padėkos raštus" visiems scenos dalyviams.

Renginio organizatorių ir jame dalyvavusių varniškių dėmesio ir nuoširdžios padėkos susilaukė Varnių KJC scenografė G. Žeimytė už jos rankomis sukurtą scenos emblemą „Kristijonas Donelaitis 1714 – 2014 „.

Varnių literatų būrelio „Lyra" pirmininkas -

Stanislovas Genutis.

Nuotraukose:

Literatūrinė – muzikinė popietė Varniuose K.Donelaičio gimimo 300 – tojo jubiliejaus proga.