Į Pradžią » ... » 2015 » Pasaka saldžiam miegeliui

Pasaka saldžiam miegeliui

Pasakų vaidmuo labai svarbus. Tikrovė, kuriama pasakose, atitinka vaiko mąstymą, todėl per pasakas jam lengviau suvokti pasaulį ir save. Klausantis pasakų didėja mažylių žodynas.

„Saulutės" darželio „Žiogelių" grupės vaikai lankėsi bibliotekoje, vartė pasakų knygas ir džiaugėsi jų gausa. O lapkričio 20 d. „Žiogeliai" savo grupėje klausėsi bibliotekininkės skaitomų pasakų prieš miegą.

Pasak vaikų psichologų, yra nustatyta, kad be pasakų užaugę vaikai patiria nepataisomą žalą – užaugusiems jiems sunkiau išsaugoti vaikišką naivumą, šiltus vaikystės prisiminimus ir viltį, kad gėris anksčiau ar vėliau nugalės. Kuo ilgiau vaikas tiki geraisiais burtininkais ir stebukladarėmis fėjomis, kad piktadarius, raganas ir slibinus galima nugalėti, tuo ryškesnis, džiaugsmingesnis būna jo gyvenimas.

R. Kleibienė
1-asis miesto filialas