Į Pradžią » Naujienos » Virtualios parodos » Jonas Stanevičius-Pisarskis. 1863-ųjų metų sukilimo vadas Tryškių apylinkėse

Jonas Stanevičius-Pisarskis. 1863-ųjų metų sukilimo vadas Tryškių apylinkėse

2023 metų pradžioje minint 1863 metų sukilimo 160-ąsias metines ir atsiliepiant į Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimą Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojų iniciatyva surastas sukilimo Žemaitijoje vado Jono Stanevičiaus kapas Upynoje, Telšių rajone. Į istorinę atmintį sugrąžinta tai, kas buvo šiek tiek pamiršta, bet visai šalia. Jonas Stanevičius gimė Raseinių paviete, Padubysio dvare prie Lyduvėnų 1823 m. gruodžio 27 d. 1859 m. rugpjūčio 31 d. iš Eligijaus Kaunackio, Šiaulių pavieto maršalkos, nusipirko Kaunatavos dvarą. Po 1863 metų buvo priverstas emigruoti. Jonas Stanevičius mirė 1904 m. vasario 21 d. Kamenskoje gyvenvietėje, Jekaterinoslavo gubernijoje. Jo kūnas buvo parvežtas į Lietuvą ir 1904 m. kovo 5 d. palaidotas Upynoje, Telšių rajone. Norėdami paminėti sukilimo sukaktį ir Jono Stanevičiaus 200-ąsias gimimo metines parengėme virtualią parodą „Jonas Stanevičius-Pisarskis. 1863-ųjų metų sukilimo vadas Tryškių apylinkėse“.

Stanevicius