Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
  Svarbiausia naujiena
 • BŪTUME DĖKINGI UŽ PARAMĄ IR ŠIEMET

  daugiau

 • Kašalotų radijas

  Autorė: Jurga Vilė

  kasalotu radijasDominga turi neįprastą draugę – didelę baltą kašalotę Sniegę. Tiesa, Sniegė gyvena toli, prie paslaptingojo kaimelio A krantų. Ta vieta žemėlapiuose nepažymėta, bet Domingos šeima ją atrado jau seniai ir kiekvienais metais ten vasaroja. Kaimelio gyventojai stebisi atvykėlių draugyste su banginiais. Įprastai kašalotai labai atsargūs, neplaukia arti kranto, žmonių vengia, bet vos pasirodžius Domingai, jos broliams ir seserims iškart susiburia įlankoje ir džiaugsmingai čerškia. Tai toks keistas garsas, lyg sugedusio radijo. Nors Domingos mama sako, kad kašalotų radijas nesugedęs, o tik truputį senoviškas. O kaip jums atrodo? Įsijunkite ir paklausykite.

  Lašas jūroje – tai daug ar mažai? Begalybėje svarbus kiekvienas lašas. Be jo tos begalybės ir nebūtų. „Kašalotų radijas“, kaip ir kitos rašytojos Jurgos Vilės serijos „Lašas jūroj“ knygelės, pasakoja istorijas apie gyvius. Kiekvienas jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje. Visi jie svarbūs. Nuo voriuko iki kašaloto. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis. Saugokime jį, tausokime!

   

 • Martis ir vilkų legenda

  Autorius: Povilas Butkevičius

  martis ir vilku legendosKnyga skirta 8–15 metų vaikams.

  Knygoje tarsi mozaika susipina tikros istorijos apie pramuštgalvišką paauglių gyvenimą su tūkstantį metų atgal nukeliančiais fantastiniais pasakojimais. Nuotykių kupinus, nerūpestingus laikus keičia karas, griūtis, nerimas, nežinomybė, o pastaruosius – atsakomybė, ryžtas ir viltis. Pagrindinį herojų Martį likimas nubloškia net už pusantro tūkstančio kilometrų, į Lietuvą. Ištikus negandai, susidūrus su nežinomybe netikėtai keičiasi knygos veikėjų elgesys ir pasirinkimai. Čia atskleidžiamos dvi žmonijos pusės: beprasmė neapykanta ir su ja kovojanti nuoširdžioji žmogaus prigimtis, skatinanti aukotis dėl kitų.

  Šią knygą pradėdamas skaityti jautiesi vaiku, o pabaigęs – vyru. Iki geluonies tikra, įtraukia ir išlaiko iki paskutines pastraipos.“ Gabrielius Liaudanskas (Svaras).

  Knygos autorius Povilas Butkevičius Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1991 m. sausio mėnesio. 28 metus tarnybos metus atidavė sprogdintojo – išminuotojo profesijai, dalyvavo karinėse misijose, tarnavo Lietuvos specialiosiose pajėgose. Įsibėgėjus karui Ukrainoje ir paaiškėjus, kad kaip karys negali prisidėti prie pergalės tiesiogiai, visais įmanomais būdais remdamas Ukrainą, nusprendė išmėginti dar vieną paramos sritį – pasitelkti kūrybiškumą ir parašyti knygą vaikams ir paaugliams, o gal ir visai šeimai.

   

 • Kakė Makė. Pasaulis aplink mane. Pirmoji mažylio enciklopedija

  Autorė: Živilė Kalasauskaitė

  kake make pasaulis aplink mane pirmoji mazylioKakė Makė kviečia savo mažuosius draugus atsiversti enciklopedijos puslapius ir patyrinėti aplinką. Kas laukia poliklinikoje? Kokių paukščių ir gyvūnų sutiksi kaime? Ar kosmosas – tik juoda didelė begalybė? Kaip atrodė mūsų planeta, kai čia gyveno dinozaurai? Kaip elgtis gatvėje, kad būtum saugus? Kas skraido aukštai danguje, o kas plaukia vandenyje? Knygoje ne tik rasi atsakymus į šiuos klausimus, bet ir sužinosi naujų žodžių, ieškosi objektų, atrasi ir pamatysi pasaulį tokį, kokį jį mato Kakė Makė.

  Pasaulis aplink mane“:

  • turtina žodyną;

  • ugdo pastabumą ir skatina smalsumą;

  • lavina emocinį intelektą ir ugdo vaizduotę;

  • yra smagių objektų paieškos užduotėlių;

  • supažindina vaiką su jį supančia aplinka;

  • gausiai iliustruota.

  Enciklopedija tokia spalvinga ir įdomi, kad ją norės pavartyti ir paskaityti ne tik mažieji skaitytojai, bet ir jų broliai, sesės, mamos, tėčiai, seneliai ir net augintiniai! Sužinokite, patirkite ir pamatykite pasaulį visomis spalvomis.“ Živilė Kalasauskaitė.

   

 • Stebuklinga kelionė

  Autorė: Mel Hartman

  stebuklinga kelioneSkirta vaikams nuo 9 metų.

  Sveiki atvykę! Stebuklingas namas išspręs visus jūsų rūpesčius!

  Abigailė negali prisiminti, kaip ji kartu su kalbančiu šunimi Guapa atsidūrė stebuklingame name. Namas gali nusikelti į bet kurį pasaulio kampelį, o jame pilna stebuklingų daiktų, padedančių Abigailei išspręsti įvairias vaikams kilusias problemas.

  Vieną dieną Abigailė pastebi keistą vyrą su cilindru, kuris vienintelis iš suaugusiųjų gali matyti namą. Jis bet kokia kaina veržiasi patekti į vidų. Išsigandusi Abigailė pasprunka kartu su namu, tačiau vyras nelinkęs nusileisti. Abigailė turi pasitelkti visas jėgas, kad apsaugotų save ir vaikams teikiantį pagalbą namą.

  Kas yra tas vyras ir ko jis nori iš Abigailės? Kokias paslaptis dar slepia stebuklingasis namas?

  Ši knyga - stebuklų, išbandymų ir gerumo kupina istorija. Tai jau trečioji talentingos rašytojos Mel Hartman knyga vaikams. Į lietuvių kalbą taip pat išversta jos dilogija „Viešbutis ant uolos“ ir „Viešbutis debesyse“.

  Stebuklinga kelionė“:

  • ugdo jautrumą kitam ir gėrio siekį;

  • įtraukianti magiškų elementų, nuotykių bei netikėtumų kupina istorija;

  • daug dėmesio skiriama įvairioms vaikų problemoms ir galimiems jų sprendimo būdams;

  • netikėta knygos pabaiga sužavės skaitytojus.

   

 • Dingusi tvirtovė. Ketvirtoji serijos "Varnų kaimas" knyga

  Autorė: Sandra J. Paul

  dingusi tvirtove varnu kaimas 4 knygaSkirta skaitytojams nuo 10 metų.

  Vidury laukų įsikūręs Varnų kaimas netrukus švęs 400 metų jubiliejų. Gyventojai uoliai ruošiasi šventei, bet netikėtai pasirodo raganų medžiotojas Džorianas Grutmanas. Jis teigia, kad žino viską apie kadaise Varnų kaime gyvenusią nemirtingą raganą Koletę Zvart.

  Pasak legendos, Koletės magijos šaltinis slypi pilies, kuri prieš keturis šimtus metų dingo be pėdsakų, sienose. Tas, kuris suras šaltinį, taps galingiausiu žmogumi pasaulyje.

  Istorija apie raganų medžiotoją ir jo planus apverčia aukštyn kojomis visą kaimo gyvenimą. Įsivyravus baimei, trylikametis Kvintenas nusprendžia niekam nieko nesakęs ieškoti paslaptingosios pilies. Tačiau jis pats nesuvokia, kur veliasi...

  Dingusi tvirtovė“ – ketvirta šiurpulį kelianti nuotykių serijos „Varnų kaimas“, kurią sudaro „Tamsos mokykla“, „Apleistas namas“ ir „Užmirštas sodas“, dalis. Netikėtumų ir įtampos kupinas pasakojimas įtrauks skaitytojus iki pat paskutinio sakinio!

  Pradėti skaityti galima ir nuo šios serijos dalies, bet rekomenduojame nepraleisti ankstesnių knygų!'

   

 • Bučiniai ir kruasanai

  Autorė: Anne-Sophie Jouhanneau

  buciniai ir kruasanaiTai romantiška istorija apie šešiolikmetę amerikietę Miją, niekada neabejojusią savo svajone – tapti garsia balerina. Mergaitė tiki, kad šokis yra jos kraujyje. Mat močiutė vis pasakoja apie Mijos prosenelę, kuri kadaise šoko Paryžiaus operoje ir kurią net nutapė garsusis Edgaras Dega! Tėvai nelabai tiki močiutės pasaka, bet Mijai tai – jokia fantazija, o jos likimas.

  Ji pakviečiama į elitinę šešių savaičių baleto programą Paryžiuje. Čia Miją mokys geriausi mokytojai, čia ji daug dirbs ir sieks savo tikslo. Atrodo, viskas puikiai klostosi. Tačiau juk Paryžius pilnas nuotykių ir šėlsmo. Netikėtai sutiktas simpatingas Luisas priverčia Miją suprasti, kad vasara gali būti kitokia, nei ji tikėjosi. Luisas labai malonus, pasiryžęs amerikietei aprodyti visas Paryžiaus grožybes. Kaip smagu užšokti ant jo Vespos, apkabinti rankomis vaikino liemenį ir lėkti miesto gatvėmis ir gatvelėmis. Luisas – ne tik išmanus gidas. Jį sudomina ir Mijos prosenelės legenda. Jiedu kartu pradeda ieškoti būdų įminti šią mįslę, rasti tą Dega paveikslą. Tačiau jaunuoliai dėl įvairių priežasčių turi laikyti paslaptyje savo draugystę. Jiedu patirs visko – ir nusivylimo, ir pavydo, ir pykčio. Kaip ir visi jų amžiaus žmonės, išgyvens įvairių jausmų. Tačiau tikros draugystės ir tikro jausmo nesugriauna jokios negandos. Pasak literatūros kritikų, tai nėra lengvabūdiškas romanas, o sumaniai parašytas pasakojimas apie jaunuolių meilę, siekius ir ambicijas.

   

 • Domas ir Tomas. Mokyklos detektyvai. Stalo žaidimas

  Autoriai: Rytis Daukantas, Tomas Dirgėla, Vytautas Kandrotas

  domas ir tomas mokyklos detektyvaiSkirta vaikams nuo 7 metų ir visai šeimai.

  Komandinis stalo žaidimas „Domas ir Tomas. Mokyklos detektyvai“ kviečia mažuosius ir jų tėvelius pasinerti į populiariojo rašytojo Tomo Dirgėlos knygų serijos įkvėptą žaidimą visai šeimai. Jame laukia įtraukiančios paslaptys ir nuotykiai!

  Žaiskite kaip tikrieji mokyklos detektyvai Domas, Tomas, Upė bei jų draugai ir atskleiskite net 12 naujų, knygose dar neskaitytų bylų. Didžiausia staigmena – kai kuriose bylose dalyvauja pats rašytojas Tomas Dirgėla!

  Šis žaidimas, kupinas knygų serijai „Domas ir Tomas“ būdingų netikėtumų ir istorijos vingių, žaidėjams tikrai neleis nuobodžiauti. Būkite budrūs, ypač Danos kioske, nes paskanavus gardžių saldumynų byla gali likti neišspręsta...

  Tapkite drąsiaisiais detektyvais ir priimkite iššūkį!

  Iš 22 dalių susidedanti žaidimo lenta, bylų knygelė, bylų kortelių vokas, taisyklių priminimo korta su kauliukų akių skaičiavimo liniuote, smėlio laikrodžio kortelė, 6 veikėjų (tyrėjų) figūrėlės, 3 kauliukai, 24 užuominų žetonai, 10 smėlio laikrodžio žetonų, energijos žymeklis.

   

   

 • Piktulis… nori laimėti!

  Autoriai: Barbara van den Speulhof, Stephan Pricken

  piktulis nori laimetiPirmas, pirmas, pirmas!..


  Piktulis turi vieną vienintelį tikslą – laimėti muilinių lenktynes. Jis savo muilinę sumaniai patobulina, tad dabar nugalėti vienas juokas!


  Bet Piktulis pamiršo, kad ne pergalė svarbiausia. Mažasis trolis taip norėjo laimėti, kad draugus paliko bėdoje pakely. Ar išties pergalė tokia svarbi?

   

 • Na ir kas?

  Autoriai: Sonia Coudert, Gregoire Mabire

  na ir kasKrokodilas Bazilis visiems kelia siaubą mokyklos kieme. Kiekvieną rytą jis užsipuola vis kitą mokinį. Niekas neišdrįsta jam pasipriešinti, kol vieną dieną į mokyklą ateina naujokė. Susidūrusi su Bazilio patyčiomis, ji turi tik vieną atsakymą: „Na ir kas?“.

  Smagi ir pamokanti knygelė apie patyčias ir kaip joms užkirsti kelią. Tekstą parašė psichologijos mokslų magistrė ir paveikslėlių knygų autorė Sonia Coudert, tad knyga taps ne tik nuostabia pramoga vaikams, bet ir edukacine priemone, ugdančia svarbias socialines vertybes.

   

 • Kai mano tėtis tapo krūmu

  Autorė: Joke van Leeuwen

  kai mano tetis tapo krumuVisiems sakau, kad mano vardas Toda, nors tikrasis ilgesnis, su keturiomis „k“. Čia, kur gyvenu dabar, žmonėms sunku jį ištarti. Mane įkurdino Pasimetėlių vaikų namuose kartu su trylika kitų vaikų. Kai kurie, kaip ir aš, atvyko iš kitų šalių.

  Kai Todos šalyje prasidėjo neramumai, jos tėtį pakvietė į kariuomenę. Mergaitei teko vykti į kitą šalį pas mamą. Kelionė kupina pavojų, keistų susitikimų, lemtingų sutapimų ir juoką keliančių situacijų. Nors keliauti nelengva, bet Toda tiki, kad greitai susitiks mamą.

   

 • Dramblys ant delno

  Autorius: Selemonas Paltanavičius

  dramblys ant delnoAr yra žvėrių, telpančių į šaukštą? Kodėl banginiai neišlipa į sausumą? Kieno liežuvis ilgiausias, o kieno kailis gražiausias? Kam gyvūnams reikalinga kišenė? Kieno kvapas smardžiausias?

  Kad galėtų atsakyti į šiuos klausimus, žinomas gamtininkas ir mylimas rašytojas Selemonas Paltanavičius ant delno pasitupdęs atidžiai ištyrinėjo ir mažulytį kirstuką, ir milžinišką banginį, ir daug kitų gyvūnų! Čia rasi nuostabių pasaulio gyvūnų nuotraukų, šmaikščių iliustracijų, neįtikėtinų faktų ir supergyvūnų aprašymų!

   

 • Smagi kelionė per Lietuvą

  Autorė: Kristina Šerkšnienė

  smagi kelione per lietuvaTurbūt dažnai keliauji automobiliu, autobusu, traukiniu ar lėktuvu? Į kuprinę susidedi būtiniausius daiktus ir dokumentus. Tu teisus, keliauti galima ir taip. Bet šįkart siūlau tau visai kitokią kelionę. Tereikės pasiimti smalsumą ir sėsti į laiko mašiną... Juokauju. Patogiai įsitaisyk sėdmaišyje ir atsiversk „Smagią kelionę per Lietuvą“.

  O ten sužinosi:

  • Kokia yra Lietuva – didelė ar maža?
  • Ko Lietuvoje daugiau – vyrų ar moterų?
  • Kodėl reikia eiti balsuoti?
  • Kuo lietuvių kalba išskirtinė?
  • Kuo šauliai skiriasi nuo karių?
  • Kiek Lietuva turėjo sostinių?
  • Kokie yra tradiciniai lietuvių patiekalai?
  • Kokie Lietuvos gyvūnai yra rekordininkai?

  Tavęs laukia daug smagių nuotykių ir atradimų! Keliaujam?

   

   

 • Beatričės pranašystė

  Autorė: Kate DiCamillo

  beatrices pranasysteLiūdesio kronikose parašyta, kad vieną dieną ateis vaikas, kuris nuvers karalių. Pranašystė byloja, kad tas vaikas bus mergaitė. Todėl tos pranašystės ilgai nepaisyta.

  Jūsų rankose – fantastiško grožio knyga apie mergaitę, kuriai buvo lemta pakeisti pasaulį. Taip pat tai pasakojimas apie bjauraus charakterio asilę ir geraširdį vienuolį, kurie tą mergaitę išgelbėjo. Ir istorija apie berniuką, kuris tapo jos draugu. Be to, tai pasaka apie karalių, kuriam vieną dieną nusibodo karaliauti, tad jis paprasčiausiai išėjo į miškus ir negrįžo. Visos šios istorijos – susijusios, o perskaitę šią knygą jūs nusišypsosite ir tapsite mažumėlę geresni, mat, kaip ir visos išties puikios pasakos, ši taip pat turi galios į mūsų pasaulį atnešti vieną kitą stebuklą.

   

 • Misija Žemė

  Autorė: Katie Kennedy

  misija zemeRosa ir Edis – vieni iš šimtų paauglių, mėginančių patekti į praktiką Tarpgalaktinėje agentūroje. Iš arti pažvelgti į NASA vykdomus bandymus – tikras svajonės išsipildymas, tad jiems teks įveikti krūvą beprotiškai sunkių užduočių. Galiausiai praktikos vietas gaus keli be galo laimingi paaugliai. Ar bent manantys, kad jiems labai pasisekė.

  Praktikantų lūkesčiai – kosminiai, tačiau kai ko nesitikėjo niekas. Paaugliai tampa vienintele žmonijos viltimi išsigelbėti ir išsaugoti Žemę. Tereikia labai paprasto dalyko – pasivogti kosminį laivą. Na, dar neblogai būtų mokėti jį valdyti. Visa kita – tik smulkmenos, ar ne?

  Naujokų komandos laukia įspūdingi nuotykiai ir egzistenciniai klausimai. O skaitytojų – daug veiksmo, dar daugiau humoro ir, žinoma, visiškas kosmosas.

   

 • Mano klasikinės muzikos lopšinės

  Autorė: Emilie Collet

  mano klasikines muzikos lopsinesKlasikinė muzika ramina, atpalaiduoja ir padeda susikaupti. Ypač gera jos klausytis prieš miegą. Žymiausių kompozitorių lopšinės šioje knygelėje leis jaukiai nusiteikti ir pasiruošti poilsiui bei maloniems sapnams.

   

 
Savanoris bibliotekoje