Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
 • Priklausomas. Be galimybės mesti

  Autorius: Viktoras Jasaitis

  priklausomas be galimybes mesti

  Nominuota tapti Metų knyga 2022 paauglių kategorijoje.

   

  Mantas – paprastas vienuoliktokas. Kaip ir daugelis paauglių, nori išmokti vairuoti motorolerį, įsigyti naują telefoną, sulaukti patinkančios merginos dėmesio, pakenčiamai baigus mokyklą įstoti į norimą specialybę ir per daug nesukdamas galvos smagiai leisti laiką.

  Bet vaikinas dar nežino, kad jo pasaulis netrukus apvirs aukštyn kojomis. Mantui teks išmokti gyventi visiškai kitaip – nuolat vartojant vaistus ir stebint savo būseną, o besaikis smaližiavimas bus pavojingas jo gyvybei. Nuo šiol jis – priklausomas. Be galimybės mesti.

  Itin realistiška Manto istorija nepaliks abejingų.

  Paprastais paauglio žodžiais papasakota istorija leis kur kas daugiau sužinoti apie ne tokią retą, tačiau nedaug dėmesio susilaukiančią ligą – 1 tipo diabetą. Vienuoliktokui Mantui netikėtai susirgus, jam tenka įgyti atsakomybės už savo sveikatą ir mokytis gyventi visiškai kitaip. Tačiau liga nesutrukdys vaikinui siekti tikslų ir svajonių.

   

 • 5 minučių jaukios pasakėlės

  Atpasakojo: Mandry Archer

  5 minuciu jaukios pasakelesJūsų laukia susitikimas su lokiukais piratais ir jų nuotykiais vonioje, dinozauriuku, kuris bijojo tamsos, delfiniuku, kuris mėgo dainuoti, ir kitais gyvūnais kurie tuoj įžengs į sapnų karalystę.

  Šioje knygelėje yra šešios kiek apsnūdusios pasakos, bene tinkamiausios klausytis prieš miegą. Ypač prisiglaudus prie tėvelio arba mamytės. Arba abiejų.

   

 • 5 minučių Ezopo pasakėčios

  Atpasakojo: Becky Wilson

  5 minuciu ezopo pasakeciosĮženk į gyvūnų - nuo atkaklaus vėžlio iki nekantraus kiškio, nuo didingo liūto iki mažiukės dėkingos ir ištikimos jo draugės - pasaulį ir sužinosi šešias nuotykingas istorijas ir šešis naudingus pamokymus ir patarimus, kurie per kelis tūkstančius metų nė kiek nepaseno.

  Paveikslėliai juokinai ir labai tinka žiūrinėti, prisiglaudus prie pasaką skaitančios mamytės. Arba tėvelio.

   

 • 5 minučių stebuklinės pasakaitės

  Atpasakojo: Melanie Joice

  5 minuciu stebuklines pasakaitesJūsų laukia susitikimas su stebuklinių pasakų veikėjais – baisiu, bet nelabai gudriu žmogėdra, trimis paršiukais, iš kurių du tinginiai, o trečias sumanus darbštuolis, karalaite, kurią dėl nepaprasto grožio užsigeidė pražudyti pamotė, pelenuota našlaite, kuri ištekėjo už karalaičio, mergyte, kuri visada nešiodavo raudoną kepuraitę, ir ragana, kuri labai brangiai pardavė katilėlius iš savo sodo.

  Šioje knygelėje yra šešios pasakos, gražios gražios ir bene tinkamiausios klausytis prieš miegą. Ypač prisiglaudus prie tėvelio arba mamytės. Arba abiejų.

   

 • Keistos pasakos

  Autorė: Loreta Šileikytė-Zabalujeva

  keistos pasakos Loreta Šileikytė-Zabalujeva gimė 1959 metais Vilniuje. Savo akademinį kelią Loreta pradėjo Vilniaus kolegijoje, tęsė Klaipėdos universitete. Įgijo choreografės specialybę.

  Užaugino keturis vaikus. Dažnai jiems sekdavo pasakas. Gal todėl tos pasakos ir nugulė į knygutes. Dar atradusi laisvą valandėlę rašė eiles, apysakas, grojo gitara ir kūrė dainas. Šie hobiai ją lydėjo nuo vaikystės. Sukūrė daug autorinių dainų, taip pat 2022 m. dainų rinkinį „Dzūkų eilės, dainomis prabilusios" vietinių poetų žodžiams.

  Kiekvienoje pasakoje yra dalelė tikrovės...
  Kiekvienoje tikrovėje galima surasti dalelę pasakos...

   

 • Ežys ir jūra

  ezys ir juraSmalsus, vietoje nenustygstantis ežiukas Spyglius domisi jį supančiu pasauliu. Jis turi svajonę, kurią įgyvendinti jam padeda senelis Žynius. O kelias, siekiant svajonės, pilnas atradimų, neužmirštamų nuotykių ir naujų pažinčių.

  Keliaukime kartu!

   

 • Dramblys ugniagesys

  dramblys ugniagesys Dramblys Tratatulis, ugniagesys gelbėtojas, niekada nesėdi be darbo. Jis stiprus, geraširdis ir paslaugus. Sykiu su bendradarbiais antinu Pinkiu ir beždžione Lize, Tratatulis gelbsti miestelėnus iš visokių bėdų – gaisrų, potvynių, avarijų. Paršiuko Kriuksio restoranėlyje užsidegė mazgotė, senosios vėžlės kačiukas įsiropštė į medį ir bijo nulipti....
  Tratatulio komanda šauni ir linksma, o istorijos, kurias galėtų papasakoti Pinkis ir Lizė, prajuokintų kiekvieną.

   

 • Asiliukas Žibulis

  asiliukas ibulisŽibulis - labai dailus ir meilus asiliukas. Jis mėgsta žaisti su vaikais ir be galo laimingas, kai jie jį glosto (bet nelabai patenkintas, kai bučiuoja). Žibuliui linksma, kai vaikai juokiasi, ir liūdna, kai vaikai verkia. Jis visada pasiruošęs ateiti vaikams j pagalbą, nes jie dar maži, dar daug ko nežino ir tik pradeda atrasti pasaulį. Žibuliui labai patinka pasivaikščiojimai su šeimininku: juodu eina į pajūrį, kur klykauja žuvėdros, ir į laukus, kur žydi gėlės, plasnoja drugiai ir gyvena nematomas (bet girdimas) šeimininko vaikystės draugas aidas. Žibulis mano, kad pasaulis gražus ir spalvingas, kad norai išsipildo ir kad gyventi smagu.

   

   

   

 • Iliustruota pasaulio istorija

  iliustruota pasaulio istorijaAtrask praeities stebuklus nuo piramidžių iki žmogaus išsilaipinimo Mėnulyje!

  Tai informatyvi knyga apie esminius pasaulio istorijos įvykius bei akimirkas, svarbiausias epochas ir išskirtinius žmones, formavusius istorijos tėkmę. Iliustruota daugiau nei 1500 pritrenkiančių fotografijų, žadą atimančių piešinių ir žemėlapių.

  Iliustruota pasaulio istorija“ yra nuostabi knyga, norint geriau suprasti pasaulio istorijos įvairovę. Penkiuose pagrindiniuose skyriuose chronologine tvarka nagrinėjama gausybė stulbinančių temų – nuo senovės Egipto iki romėnų įsigalėjimo apie 500 m. po Kr., Prancūzijos revoliucijos ir Amerikos nepriklausomybės laikotarpio nuo 1750 iki 1900 m. ar modernių istorijos įvykių, pavyzdžiui, apartheido Pietų Afrikos Respublikoje, Kubos revoliucijos, kosmoso tyrinėjimų ir interneto amžiaus.

   

 • Riteris pelėdžiukas

  Autorius: Christopher Denise

  riteris peledziukasMAŽIESIEMS RITERIAMS APIE TIKRĄJĮ HEROJIŠKUMĄ.

  Vos išsiritęs iš kiaušinio pelėdžiukas trokšta tapti riteriu. Jo svajonei lemta išsipildyti, kai iš pilies ima dingti riteriai. Eidamas naktinę sargybą jis susiduria su grėsmingu įsibrovėliu ir stoja su juo į dvikovą. Nors pelėdžiukas ir ne pats stipriausias, jo galva pramušta idėjų – jos padės įveikti baugiausius išbandymus!
  Tai stiprybę ir pasitikėjimą ugdanti knyga mažiesiems riteriams apie tikrąjį herojiškumą – sumanumą, humorą ir kilnią širdį.

  Christopher Denise didžiąją vaikystės dalį praleido Šenone, Airijoje, domėdamasis pilimis ir svajodamas apie didžiuosius nuotykius. Jis yra daugelio knygų jauniesiems skaitytojams iliustruotojas. „Riteris pelėdžiukas“ – jo kaip rašytojo ir iliustruotojo debiutas, puikiai pripažintas skaitytojų ir įtrauktas į „New York Times“ bestselerių sąrašą. Naujausias Christopherio gyvenimo nuotykis – Rodo salos pakrančių tyrinėjimas, ten jis šiuo metu ir gyvena su šeima.

   

 • Svetimos džiunglės. Miškų bastūnai. 4 knyga

  Autorė: Katja Brandis

  misku bastunai 4 knyga svetimos dziunglesSvajonė tampa realybe! Keragas su draugais dalyvauja mainų programoje ir keliauja į Kosta Riką. Tačiau miškų bastūnų mokyklos mokinių laukia ne tik egzotiški padarai ir nuotykių pilnos ekskursijos po atogrąžų miškus. Netrukus Keragas sužinos, kad jo priešininkas Endrius Milingas Kosta Rikoje surado daugybę pasekėjų. Keragui, Holei ir Brendonui tenka rizikinga užduotis sustabdyti šio piktadario kėslus. Draugų laukia ne tik daug juoko ir įdomybių, bet ir tikri pavojai.

  Keragas – miškų bastūnas. Tai reiškia, kad jis šiek tiek puma, šiek tiek žmogus. Ir panorėjęs gali virsti tiek vienu, tiek kitu. Tokių bastūnų esama ir daugiau – yra net visa jiems skirta mokykla. Šįkart Kerago ir jo bendraklasių laukia maloni staigmena – kelionė į Centrinę Ameriką. Tai bus puiki proga pamatyti kitų šalių bastūnų gyvenimą ir patirti naujų nuotykių.

   

 • Holės paslaptis. Miškų bastūnai. 3 knyga

  Autorė: Katja Brandis

  misku bastunai holes paslaptys 3

  Būti miškų bastūnu, gebančiu pasiversti tiek žmogumi, tiek gyvūnu, yra be galo įdomu. Tačiau toks gyvenimas dar ir sunkus bei pavojingas. Privalai puikiai išmanyti tiek žvėrių, tiek žmonių pasaulį ir dar mokėti paslėpti savo gebėjimus nuo svetimų akių.

  Tad nenuostabu, kad Keragas – pusiau žmogus, pusiau puma – patiria daugybę nuotykių mokydamasis specialioje tik bastūnams skirtoje mokykloje. Tačiau kai netoliese ima vykti paslaptingos vagystės, Keragas imasi ieškoti kaltininko. Gal tai piktasis jo priešas Endrius Milingas siekia šitaip pakenkti žmonėms? O gal tai vilkų darbas? Geriausia Kerago draugė voveraitė Holė, regis, irgi turi ne vieną paslaptį...

   

 • Pavojinga draugystė. Miškų bastūnai. 2 knyga

  Autorė: Katja Brandis

  misku bastunai 2 knyga pavojinga draugyste– O kaip supratai, kad esi bastūnė?
  – Tai buvo nesunku. – Dabar Tikanė buvo išties gerai nusiteikusi, aš vos galėjau tuo patikėti. – Mano gentyje beveik visi bastūnai. Kai buvau maža, man atrodė keista, jei kas nors neturėjo antros tapatybės. Manydavau, vaje, koks vargšas.

   

  Keragas vaikystę praleido miškuose kaip puma ir tik neseniai sužinojo, kad iš tiesų yra miškų bastūnas – pusiau gyvūnas, pusiau žmogus. Jau praėjo visi metai nuo tada, kai persikraustė į miestą tarp žmonių ir ėmė lankyti ypatingą tokiems kaip jis skirtą mokyklą. Pamokos tampa vis sudėtingesnės ir pavojingesnės, o išmokti sutarti ir bendradarbiauti su kitais mokiniais tampa ypač svarbu. Net jei tai pasipūtėliai vilkai, nemėgstantys jokių kačių. Tačiau kartais iškyla pavojų, kurie gali suartinti net didžiausius priešus.

   

 • Kerago metamorfozė. Miškų bastūnai. 1 knyga

  Autorė: Katja Brandis

  misku bastunai 1Aš nebuvau žmogus ir niekada juo nebūsiu.
  Tačiau man tai neatrodė bloga. Nes būti miškų bastūnu buvo pasiutiškai smagu!

   

  Keragas yra šiek tiek žmogus, šiek tiek puma. Tai reiškia, kad panorėjęs gali pavirsti tiek vienu, tiek kitu. Jo šeima – tokie patys miškų bastūnai kaip ir jis. Tačiau tik vienas Keragas nori palikti gimtuosius miškus ir keltis gyventi į miestą kaip tikrų tikriausias žmogus. Pasirodo, tokių kaip jis mieste yra daugiau. Yra netgi visa mokykla, kurioje mokosi miškų bastūnai! Tačiau būti ir žmogumi, ir gyvūnu tuo pat metu – ne taip lengva, tad laukia išties daug įtraukiančių nuotykių.

  Kerago metamorfozė“ – pirmoji vokiečių rašytojos Katja'os Brandis (g. 1970 m.) nuotykių serijos vaikams ir paaugliams „Miškų bastūnai“ knyga.

   

 • Vilkolakiukas Dolfas. Mėnulio paslaptis (15)

  Autorius: Paul van Loon

  vilkolakiukas dolfas 15 menulio paslaptisNyderlandų rašytojas Paulas van Loonas (g. 1955 m.) yra itin populiarios knygų serijos apie vilkolakiuką Dolfą autorius, skaitytojų pamiltas ir už knygas „Siaubų autobusas" bei „Tamsta Varlius".

  Dolfas – mielas ir draugiškas berniukas, kuris lanko mokyklą ir gyvena su draugu Timiu ir jo tėvais. Būtų toks kaip ir visi berniukai, bet jis – tikras vilkolakiukas ir per kiekvieną pilnatį pavirsta baltu vilkiuku. Šioje knygoje Dolfas ir jo draugai patiria labai keistą nuotykį. Kažkas nutiko mėnuliui ir, žvelgdami į pilnatį, visi ima ką nors baisiai įsimylėti. Tokia vaiduokliška meilė, pasirodo, gali būti pražūtinga. Smagiai Hugo van Looko iliustruota knyga skirta jaunesniųjų klasių moksleiviams, bet patiks ir vyresniems skaitytojams.

   

 
Savanoris bibliotekoje