Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • VAIKŲ POETEI Z. GAIŽAUSKAITEI – 70

  5 2Vaikų poetei ZITAI GAIŽAUSKAITEI vasario 12 d. sukanka 70 metų. Sveikiname gerbiamą rašytoją, kuri ne kartą buvo ir, tikimės, bus laukiama mūsų bibliotekos lankytojų viešnia.

  Z. Gaižauskaitė gimė Padargupių k., Raseinių r. Baigusi Raseinių vidurinę mokyklą, dirbo Kauno melioracijos statybos montavimo valdyboje (sekretore), dirbo Jonučių vidurinėje mokykloje fakultatyvo vadove. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1970 m. Nuo 1995 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

  Poetės tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla negirdėtais dialogais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui.
  Bibliotekų ir knygynų lentynose puikuojasi daugybė jos knygelių, skirtų ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“, „Kiškio lopšinė“, „Kas miške gyvena?“, „Kalėdų bobutė“, „Linksmasis traukinukas“, „Žiemos vaikai“, „Girios mokyklėlė“, „Riedėkit, margučiai“, „Taip sukasi metai“, „Kaip bebriukai namą statė“, „Žiogas pievoj vasarojo“, „Kur keliauji debesėli?“, „Stipriausias margutis“, „Šviesoforas“, „Dvi sesutės pasakėlės“, „Pavasaris lekia“, „Kas pravirkdė raideles?“, „Labas vakaras, geny“, „Iš vieno kamieno“, „Kalėdų žvaigždelė“ , „Atvažiuoja Kalėda“ ir kitos.

 • Nuotolinio mokymosi galia

  Pandemijos iššūkiai

  Daiva Efektyvus laiko planavimas2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos yra ir bus svarbu stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.

  Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi iššūkiais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėles („Zoom“, Slack“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.

  Nuotolinis mokymosi galimybės dirbantiems Lietuvos gyventojams

  Gediminas Skaiciuokles programaSiekiant prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymų organizatoriai taip pat buvo priversti bent laikinai, kol viešosios bibliotekos uždarytos, perkelti skaitmeninio raštingumo mokymus į nuotolinę erdvę. Ši krizė atvėrė naują galimybę dirbantiems gyventojams dalyvauti mokymuose, nes jiems savo darbo aplinką perkėlus į nuotolinę erdvę kaip niekad prisireikė stiprinti savo skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius.

  Nuo 2020 m. balandžio mėn. iki dabar nuotoliniuose mokymuose dalyvavo apie 20000 gyventojų. Mokymų dalyviai įvairių Lietuvos valstybinių bei privačių organizacijų darbuotojai, pradedant nuo medicinos personalo, savivaldybių, teismų, kultūros darbuotojų iki pardavėjų, vadybininkų ir t.t. „Mokytis nuotoliniu būdu buvo itin paprasta ir patogu. Dalyvavau „Efektyvaus laiko planavimas ir bendravimas“ programoje. Įgytas žinias apie laiko planavimo, nuotolinio bendravimo įrankius taikau savo asmeninėje ir profesinėje veikloje“, - savo įspūdžiais dalinosi medicinos seserimi dirbanti Daiva. Paklausus dar vieno mokymo dalyvio Gedimino apie nuotolinius mokymus, jis prasitarė, - „Viskas pavyko puikiai. Dirbu darbų vadovu ir dažnai klientams prisireikia paskaičiuoti sąmatas. Sudalyvavau „Skaičiuoklė namams ir darbui“ programoje ir nenusivyliau. Išmokau atlikti nesudėtingus skaičiavimus, kurti lenteles, braižyti grafikus“.

  Vienuolika nuotolinio mokymosi programų

  mokymai1Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka nuo 2019 m. vykdo projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklas, organizuoja skaitmeninio raštingumo mokymus suaugusiems. Šiuo metu projekte yra siūloma vienuolika skirtingų skaitmeninio raštingumo mokymo programų. Populiariausios programos išlieka „Pristatymų rengimas“, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais”, „Inovatyvus savęs pristatymas“ bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Programų aprašymus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/.

              Kviečiame visus norinčius registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 620 20 961 arba e. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

  Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

  Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

 • Saugesnio interneto savaitė 2021

  Logo Saugesnio interneto savaite 2021Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį).

  Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

  Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.

  Šiais metais Saugesnio interneto savaitė 2021 vyks vasario 8-13 dienomis. Jos metu kiekvieną dieną vyks edukacinės pamokėlės, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendraus tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems.

  Pamokėlės orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos pamokėlės trukmė – iki 30 min.

  Kiekvieną dieną bus skelbiama nauja edukacinė pamokėlė (nuorodos į YouTube kanalą), kurią galėsite stebėti bet kuriuo patogiu metu.

  Daugiau informacijos apie kiekvienos dienos temas ir veiklas sužinosite apsilankę www.prisijungusi.lt arba www.epilietis.eu svetainėse.

  Taip pat visą informaciją galėsite rasti Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Facebook profilyje: https://www.facebook.com/kpbiblioteka

 • Kvietimas EBSCO mokymams

  ebsco paveikslKviečiame bibliotekos skaitytojus ir visus norinčius  jungtis į EBSCO duomenų bazių mokymus  sausio mėnesį:

  1) 01.14, 13.30 val. Tema - Pasiruošimas magistro darbo rašymui.
  2) 01.19, 11.30  - Pažintis su EBSCO eBooks ir šio resurso panaudojimo, rengiant mokslinį darbą, galimybės.
  3) 01.20, 11.30  - EBSCO Open Dissertations ™ - tarptautinė mokslo darbų ir disertacijų duomenų bazė.
  4) 01. 21, 18.00  - Webinar'as, kuriame bus aptariamos krizės iššūkių suformuotos naujo lyderio charakterio savybės. Lektorius - John Baldoni.

  Mokymai vyks anglų kalba. Registruojantis skiltyje Company įrašomas bibliotekos pavadinimas  -  KAROLINA PRANIAUSKAITE PUBLIC LIBRARY OF TELSIAI. (Pastaba: Ne prie visų išteklių, apie kuriuos ketinama  organizuoti mokymus, turime prieigą).  Klausti: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.   arba  tiesiogiai: Damian Piera < Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. > .

 • Neformalusis suaugusiųjų švietimas bibliotekoje: vokiečių kalbos įgūdžių lavinimas.

  01 20201007 3mMokymasis visą gyvenimą, tai visuomenės kvietimas keistis, tobulėti.

  Neformalusis suaugusiųjų švietimas yra organizuota ir nenutrūkstanti veikla Telšių viešojoje bibliotekoje. Dalinamės akimirkomis iš Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos  „VOKIEČIŲ KALBOS ĮGŪDŽIŲ LAVINIMAS“ įgyvendinimo, kurią finansavo Telšių rajono savivaldybė. Bibliotekos mokymo centre ir mokymuose nuotoliniu būdu 2020 m. spalio-lapkričio mėnesiais 15 mokymų dalyvių tobulino vokiečių kalbą, lavino komunikavimo ir kitas bendrąsias kompetencijas. Programa buvo skirta gyventojams, įvairių bendruomenių nariams norintiems tobulinti bendravimo vokiečių kalba įgūdžius. 

  Programos koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė. Mokymų lektorė Vilija Juknevičienė

   

   

 • Bibliotekos lankytojų dėmesiui

  skelbimas karantinas

 • Kalėdinis sveikinimas Telšiams laimėtojai

  Laimėtojai

 • Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai

  Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę” (Astrida Lindgren)

  Inovatyvus, įdomus, naudingas... Linksmai ir kūrybingai įgyvendintas Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtas projektas „Biblioteka – erdvė  susitikimams, pažinimui ir kūrybai“, sulaukęs didžiulio susidomėjimo. Projekto vadovė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė.

  Kiekvienas vaikas turėjo galimybę kurti, kūrybiškai pažvelgti į skaitomą literatūrą, domėtis naujovėmis, galimybę mokytis pažinti pasaulį per skaitomą literatūrą, kūrybinius užsiėmimus, savęs ir savo emocijų pažinimą, pasitikėjimo savimi ugdymą ir komunikacijos svarbą gyvenime. Savirealizacijai buvo galima pasirinkti norimą veiklą iš siūlomų, nuo žinomų iki inovatyvių veiklų įvairovės, pagal savo pomėgius. Žinomos veiklos buvo pateiktos naujai, „kitu kampu“, tai suteikė galimybę  jas padaryti įdomias ir patrauklias.

  Projekto metu sustiprėjo bendradarbiavimas tarp bibliotekos, šeimų ir mokyklos. Užsiėmimuose dalyvavo ir suaugusieji, kurie įgytą patirtį galės panaudoti dirbdami su vaikais. Projekto veiklos bus tęsiamos, papildant naujais užsiėmimais, naujomis programomis. Bibliotekoje esamas priemones ir technologijas bibliotekos filialai ir švietimo įstaigos galės panaudoti netradicinių edukacijų metu ar popamokinėje veikloje.

  Dailės terapijos užsiėmimus vedė dailininkė Asta Šimkevičienė. Vaikų kūrybiškumas, emocijos atsiskleidė, kaskart kuriant naują istoriją, o į jos kūrybą įsitraukdavo visi vaikai. Piešiniams panaudotos netradicinės priemonės, o svarbiausia naujos idėjos, kurias vaikai noriai įgyvendindavo.   

  Vaikai ne tik sužinojo, kad origamis – visame pasaulyje populiarus japonų meninis popieriaus lankstymo būdas, kurio tradicijos siekia beveik tūkstantį metų, bet ir patys pamėgino išlankstyti pirmuosius darbelius.

  Skaityti daugiau...

 • Karantino metas

  nedirbs

 • Filmas „Iškvietimo kodas – 93 Queen" Telšiuose tęsia JAV kino diplomatijos turą po Lietuvą

  Spalio 28 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisierės Paulos Eiselt dokumentinę juostą „Iškvietimo kodas – 93 Queen“.

   Filme pasakojama apie drąsų moterų poelgį, pakeitusį uždaroje žydų chasidų bendruomenėje vyraujančią  radikalią patriarchalinę tvarką. Filmo herojės – atkaklios chasidės, Niujorke įkūrusios pirmąją moterų-savanorių greitosios pagalbos organizaciją „Ezras Nashim“, kurios tikslas – teikti medicinos pagalbą hasidinį judaizmą išpažįstančioms moterims ir merginoms. Įvykių ašyje atsiduria Rachel Freier – Chasidizmą išpažįstanti advokatė ir šešių vaikų motina, pasiryžusi sudrebinti ultraortodoksų žydų bendruomenės požiūrį į moterų teises. Greta šeimos moters pareigų ir aktyvaus dalyvavimo savanoriškoje veikloje Rachel nepamiršta ir savo didžiausios profesinės svajonės – po įnirtingos rinkimų kovos ji užima teisėjo postą viename iš Bruklino savivaldybės apygardos teismų ir 2016 m. tampa pirmąja chasidų religinės bendruomenės moterimi, einančia valstybines pareigas.

  Skaityti daugiau...