Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • BŪTUME DĖKINGI UŽ PARAMĄ IR ŠIEMET

  daugiau

 • DAILĖS UŽSIĖMIMŲ DALYVIŲ DARBŲ PARODOS UŽDARYMAS

  Balandžio 12-osios popietę dailės užsiėmimų dalyvės susirinko į savo darbų parodos, kuri bibliotekos lankytojus džiugino ilgiau nei mėnesį, uždarymą. Miniatiūrų liejimas akvarele, bendraminčių pašnekesiai, bibliotekos vadovės padėkos, įteiktos kiekvienai už aktyvų dalyvavimą dailės raiškos užsiėmimuose ir darbų eksponavimą parodoje, daug šiltų padėkos žodžių vadovei edukatorei Aušrai Sirutienei – susitikimo laikas, pripildytas jaukaus nuoširdumo, prabėgo akimirksniu.

  Skaityti daugiau...

 • RINKIMAI: PAAUGLIŲ KNYGŲ-NOMINANČIŲ PRISTATYMAS

  Balandžio 12 d. bibliotekoje vyko „Metų knygų rinkimų 2023“ paauglių knygų-nominančių pristatymas. Atvyko Telšių „Germanto“ progimnazijos 8 a klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Vida Levanauskiene.

  Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė pristatė dvi knygas: Viktorijos Butautis „Kanarų paslaptis“ (mokiniams puikiai sekėsi iššifruoti pateiktą užduotį) ir Dalios Dilytės „Senovės Graikijos išminčiai“.

  Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja Monika Lukoševičienė papasakojo apie Juozo Gaižausko „Antarktidos indėnus“, Telšių Žemaitės gimnazijos I d klasės gimnazistė Jogailė Vaičiekauskaitė – apie Agnesos Kenešytės-Gricės knygą „Purslai“, Telšių „Germanto“ progimnazijos 6 b klasės mokinė Anžela Lenkauskaitė pristatė Zigmo Vaitkaus „Akimirka apsispręsti“.

  Džiaugiamės, kad jaunimas ne tik skaito, bet ir drąsiai paskatina kitus domėtis literatūra.

 • DOVANA BIBLIOTEKAI IR MIESTUI!

  Už dovanotus rožių krūmus, kurie labai papuoš pirmajai lietuvių poetei Karolinai Praniauskaitei skirtą rožyną, Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vadovė Vida Urnikienė ir visas kolektyvas nuoširdžiai dėkoja Lietuvos teisininkų draugijos Telšių skyriaus nariams ir jų vadovei teisininkei Nijolei Urbaitienei.

  Kovo mėnesį apsilankę mūsų bibliotekoje ir susipažinę su turininga įstaigos veikla, teisininkai geranoriškai nutarė padėti puoselėti bibliotekos darbuotojų prižiūrimą rožyną.

  Skaityti daugiau...

 • POEZIJOS IR MUZIKOS DERMĖ, ŽAISMĖ IR GELMĖ

  Balandžio 11 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Telšių Trečiojo amžiaus universiteto organizuota popietė ,,Poezijos ir muzikos dermė, žaismė ir gelmė“.

  Gražios menų sintezės palinkėjo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė.

  Renginį vedė Telšių Trečiojo amžiaus universiteto direktorė, Kultūros ir pilietinės savimonės fakulteto dekanė Danutė Juškienė.

  Skaityti daugiau...

 • PRIMENAME IR KVIEČIAME: PASISKOLINK NAUJĄ POMĖGĮ!

  Bibliotekoje teikiame daiktų skolinimo arba DAIKTŲ BIBLIOTEKOS paslaugą.

  O pasiskolinti galima įvairiausių daiktų ir įdomiai praleisti laisvalaikį!

  VAIKAMS: burbulų vamzdis, sensorinė lempa „Plazma“, sensorinis „Medūzų akvariumas“, šviečiančios lazdelės, LEGO rinkiniai, medinės kaladėlės, virtualios realybės akiniai, edukaciniai žaidimai, programuojamasis edukacinis robotas ir daug kitų...

  Skaityti daugiau...

 • VAIKŲ „METŲ KNYGOS RINKIMAI 2023“

  „Tie, kurie ieško išminties ir šviesos knygose, niekuomet nesuklys“ (Žemaitė)

  Balandžio 10 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko vaikų „Metų knygos rinkimai 2023“.

  Nuo 2005 m. kasmet skelbiami „Metų knygos rinkimai“ jau tapo svarbiu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos idėja – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir susipažinti su geriausiais praėjusiais metais išleistais lietuvių literatūros kūriniais penkiose knygų kategorijose: vaikų, paauglių literatūra, negrožinė, prozos ir poezijos.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKA KVIEČIA PAŽINTI AUTORINES TEISES ŽAISMINGU BŪDU

  Ar esi tikras, kad neteisėtai nepasisavinai svetimos intelektinės nuosavybės? O galbūt, pats to nežinodamas, tapai tokios vagystės auka? Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka kviečia prisiminti posakį, kad nemokamas paprastai būna tik sūris pelėkautuose.

  Internete rastus tekstus, muziką, filmus, vaizdus ir t. t. dažniausiai vertiname kaip nemokamą medžiagą ir parsisiunčiame / naudojame ją savo reikmėms net nesusimąstydami, ar elgiamės legaliai, ar vieną dieną nesulauksime skaudžių pasekmių.

  Skaityti daugiau...

 • ROLANDO TAUTKEVIČIAUS SKULPTŪRĖLIŲ PARODA

  Ar kada matėte medinę kariauną? Jeigu ne, kviečiame į Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos 3 aukšte eksponuojamą medžio drožėjo iš Kretingos Rolando Tautkevičiaus skulptūrėlių parodą.

  „Wooden army“ kolekcija sukurta 2003–2021 m. Joje išvysite XIX a. pirmosios pusės Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Prūsijos karalystės ir kitų, jau nebeegzistuojančių, valstybių, kunigaikštijų kariuomenės aprangą ir ekipuotę. Galėsite palyginti, kuo skiriasi atskirų šalių karinė apranga, kaip bėgant laikui uniformos keitėsi.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKOJE – UŽIMTUMO TARNYBOS KLIENTAI

  Balandžio 8 d. bibliotekos Inovacijų ir mokymo centre Telšių užimtumo tarnybos klientai supažindinti su temomis, kurios gvildenamos per  Medijų ir informacinio raštingumo mokymus.

  Susirinkusieji klausėsi pranešimo „Internetas be baimės: saugumas, dirbtinis intelektas, autorystės teisės“.

  Vadovė Vida Urnikienė pasveikino žingeidžius jaunus žmones, pristatė ir kitas bibliotekoje vykstančias veiklas.

  Skaityti daugiau...

 • TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO POPIETĖ BIBLIOTEKOJE

  Balandžio 11 d., ketvirtadienį, 16.30 val. bibliotekoje vyks Telšių Trečiojo amžiaus universiteto organizuojama popietė „POEZIJOS IR MUZIKOS DERMĖ, ŽAISMĖ IR GELMĖ“.
  Poetės Irenos Daubarienės, bardo Andriaus Jokubausko, kitų poetų kūryba lietuvių ir žemaičių kalbomis, mintys apie poezijos ir muzikos svarbą. Popietę ves Telšių TAU direktorė, Kultūros ir pilietinės savimonės fakulteto dekanė Danutė Juškienė.