Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. Apie traukinį

  Atēn žemaitis ī stuoti ėr klaus, kumet ėšvažioun greitasis traukinīs ī Vėlnio.

  – Ož kuokiuos adīnas, – atsakė budintė.

  – Še kad nuori! Ėr greitoms tuo traukėnė...

 • VAIKŲ SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA GAJA GUNA EKLE

  Šiandien bibliotekoje sulaukėme ypatingos viešnios – dvi savo knygas „Brolis, kurio nereikėjo“ ir „Keistuoliai“ pristatė vaikų rašytoja, literatūros specialistė Gaja Guna Eklė (Eglė Baliutavičiūtė). Į susitikimą atvyko Telšių „Ateities“ progimnazijos 5b klasės moksleiviai ir jų lietuvių kalbos mokytoja Lina Dijokienė bei Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 4b klasės vaikai ir mokytoja Ramunė Šemetienė.
  Rašytoja Gaja Guna Eklė didelio skaitytojų ir kritikų dėmesio sulaukė savo debiutiniu kūriniu „Brolis, kurio nereikėjo“. Akcijoje „Metų knygos rinkimai“ knyga pateko į skaitomiausių vaikų knygų dešimtuką. „Keistuoliai“ – antroji jos knyga. Apsakymų rinkinyje autorė šmaikščiai, tačiau kartu jautriai pasakoja istorijas žmonių, kuriuos kiti neretai pavadina keistuoliais. Keistuolis šioje knygoje – tai išskirtinis asmuo, turintis įdomių pomėgių, svajonių ir savitą požiūrį į gyvenimą.
 • V. ZABLOCKIS PRISTATĖ KNYGĄ „ĮRODYK MAN...“

  Bibliotekoje Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa" įkūrėjas ir prezidentas, visuomenininkas, lektorius, rašytojas, poetas, metafizikos dr. Vilimantas Zablockis pristatė 27 metus rašytą knygą „Įrodyk man...“ Edgaro Keisio ir Vilhelmo Storosto Vydūno dvasinės išminties pasekėjas žavisi JAV astronauto Edgaro Mitčelo ir kitų mokslininkų darbais. Domisi Tamsiosios materijos ir Tamsiosios energijos tyrimais, klimato kaita, gyvybės ir harmonijos išsaugojimu Žemės planetoje. Jo straipsniai metafizikos tema spausdinami interneto tinklalapiuose, spaudoje, moksliniai pranešimai pateikiami konferencijų medžiagoje.

  Knygos autorius, vadovaudamasis savo asmenine ir mokslininko bei rašytojo patirtimi, išsamiai aprašo įvykius, kurie remiasi patikrintomis tiesomis ir suteikia įžvalgų ateičiai. Pastaruoju metu ypač pastebimas didžiulis susidomėjimas žmogaus kilme, anapusine egzistencija jam esant gyvam ir po mirties. Per ilgus metus įgijęs daug patirties, rašytojas ir toliau tyrinėja žmonijos bei Žemės gyvasties keliones link Aukštesnės sąmonės lygmens.

  Skaityti daugiau...

 • NAUJOS KNYGOS! KVIEČIAME!

  „Visai nereikia skaityti visko! Skaityti reikia tai, kas atsako į jūsų sieloje kilusius klausimus“ (L. Tolstojus). Tad kviečiame į biblioteką: ir mažas, ir didelis iš daugybės naujų knygų ras savo sielai artimų!

 • KOMIKSŲ PERSONAŽŲ KŪRIMO KONKURSAS!

  Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia dalyvauti komiksų personažų kūrimo konkurse „Sukurk Komiksiados superherojų“. Tai kūrybinis piešinių konkursas, kurio metu dalyviai kurs, pieš komiksų personažą pagal keturias temas, atspindinčias supergalias.

  KONKURSAS VYKS GEGUŽĖS 17 – BIRŽELIO 16 d.

  Komiksų personažų piešiniai turi atitikti vieną iš pateiktų temų: Superatmintis, Supergreitis, Superrega ir Superprotas. Komiksų personažas turi būti spalvotas, tačiau nupieštas ant A4 formos balto popieriaus lapo (be fono). Gali būti nupieštas naudojant įvairias dailės ir piešimo priemones: spalvotus pieštukus, flomasterius, guašą, akvarelę ir kt. Turi būti nurodytas autoriaus vardas, pavardė, amžius, mokymosi įstaigos pavadinimas, kontaktiniai duomenys: telefono numeris ir el. paštas.

  Skaityti daugiau...

 • AKTORĖS VIRGINIJOS KOCHANSKYTĖS TEATRINĖ IMPRESIJA

  2022-iesiems – Ievos Simonaitytės metams. Gegužės 27 dieną – aktorės VIRGINIJOS KOCHANSKYTĖS teatrinė impresija „Tikėjau. Mylėjau. Viltėjau“

  12 val. Ubiškės daugiafunkcio centro salėje, 

  15 val. Janapolės daugiafunkcio centro salėje.

   

 • KVIEČIAME: „POEZIJA SODŲ ŽYDĖJIME“

  Gegužės 21 d., šeštadienį, 12 val. tradicinis renginys „POEZIJA SODŲ ŽYDĖJIME ŽEMAITIŠKAI IR KITAIP“ Telšių rajono Kaunatavos kaimo Degučių sode!
  Naujausią savo kūrybą skaitys POETAI!
  Muzikinė-literatūrinė programa NE TOLIŲ TOLIAI NUO DZŪKIJOS IKI ŽEMAITIJOS dzūkų ir žemaičių tarmėmis. Skambės dainų autoriaus ir atlikėjo POVILO GIRDENIO žemaitiškai atliekamos dainos, o poetas JUOZAS ŽITKAUSKAS savo kūrybą skaitys dzūkiškai. Programoje – daug netikėtumų, atskleidžiančių dzūkų ir žemaičių charakterių panašumus bei skirtumus.
  Ansamblio „LAV TRIO“ koncertas! Šis kolektyvas – Loreta SUNGAILIENĖ (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė BRUŽAITĖ (koncertinės kanklės), Vytautas PILIBAVIČIUS (trombonas, aranžuočių autorius) – stengiasi populiarinti lietuvišką tradicinę dainą profesionaliojoje muzikoje.
 • JONAS AVYŽIUS IR JO KŪRINIŲ REALYBĖ

  Avyzius 1

  Jonas Avyžius

  (1922 m. gegužės 16 d. – 1999 m. liepos 7 d.)

  Įsimintini rašytojo Jono Avyžiaus romanai – epinės drobės ir Lietuvos tragiški  išgyvenimai, opios problemos, ir tautos sąžinės bei teisingumo jausmas. Rašytojo 100-etis ir jo kūrinių skaitymas, permąstymas iš naujo, kas ir kaip buvo, kodėl taip. Kaip tai iš esmės keitė žmogų ir jo aplinką, jo santykį su pasauliu. Didelis autoriaus romanų kraitis, smalsus vaikų žvilgsnis – pasakos ir ne tik jos, pilnos išgyvenimų ir darnos su gyvenimu. Visa jo kūryba – egzistavimo teisė, mažos tautos individo laisvė, apskritai žmogaus išlikimo žmogumi problema. Anot Renatos Šerelytės, „Būti žmogaus, o ne ideologijos pusėje“.

  Skaityti daugiau...

 • METAFIZIKOS DR. VILIMANTO ZABLOCKIO KNYGOS PRISTATYMAS

  Gegužės 19 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į metafizikos dr. VILIMANTO ZABLOCKIO KNYGOS ,,ĮRODYK MAN...“ pristatymą.
  Dr. V. Zablockis – Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa" įkūrėjas ir prezidentas, visuomenininkas, lektorius, rašytojas, poetas. Edgaro Keisio ir Vilhelmo Storosto Vydūno dvasinės išminties pasekėjas. Žavisi JAV astronauto Edgaro Mitčelo ir kitų mokslininkų darbais. Domisi Tamsiosios materijos ir Tamsiosios energijos tyrimais, klimato kaita, gyvybės ir harmonijos išsaugojimu Žemės planetoje. Jo straipsniai metafizikos tema spausdinami interneto tinklalapiuose, spaudoje, moksliniai pranešimai pateikiami konferencijų medžiagoje.
  Pastaruoju metu ypač pastebimas didžiulis susidomėjimas žmogaus kilme, anapusine egzistencija jam esant gyvam ir po mirties. Knygos autorius, vadovaudamasis savo asmenine ir mokslininko bei rašytojo patirtimi, išsamiai aprašo įvykius, kurie remiasi patikrintomis tiesomis ir suteikia įžvalgų ateičiai.
 • DEGUČIŲ SODE – POEZIJOS SKAITYMAI

  Nuognē kvėitam gegožės 21 dėina 12 adīna ī tradicinius skaitīmus „POEZIJA SUODNU ŽĪDIEJĖMĖ ŽEMAITĖŠKA ĖR KĖTEP“

  Pruogramuo:

  Naujausi poetu puosma žemaitėška ėr kėtēp!

  Juoza Žitkauska ėr Puovila Girdene pruograma „NE TOLIŲ TOLIAI NUO DZŪKIJOS IKI ŽEMAITIJOS“!

  LAV trio (Sungailienė Loreta, Bružaitė Aistė, Pilibavičius Vytautas) ėr Pšeničkina Halyna (Ukraina) – muzikėnė pruograma „VĀKŠČIUO PANA“!

  Vėskas vyks nemuokama Degučiū suodni (netuoli Kaunatavas)