Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • EDUKACIJA VAIKAMS „KNYGOS SKIRTUKO GIMIMAS“

 • BIBLIOTEKOS DIREKTORĖ – PORTUGALIJOJE

  Šiomis dienomis Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė su kolegomis iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos dalyvauja Portugalijoje, Povua de Varzino mieste, pagal „Erasmus+“ programą organizuotuose mokymo kursuose „Streso ir konfliktų valdymas“.

  Skaityti daugiau...

 • ATOSTOGOS PAĮVAIRINAMOS TURININGA KŪRYBINE VEIKLA

  Bibliotekos Inovacijų ir mokymo centras kviečia vasaros atostogų dienas paįvairinti turininga kūrybine veikla!

  Liepos pradžioje drauge su suaugusiaisiais mažieji edukacijų dalyviai dekoravo šaukštelius polimeriniu moliu, o liepos 23 d. susipažino su linoraižinio technika, kūrė iliustracijas.

  Rugpjūčio 1 d. 11 val. edukatorė Aušra vėl kvies į dailės edukaciją. Sekite informaciją!  

 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 2024 M. NR. 8

  Naujas el. žurnalo „Žemaičių žemė“ šių metų liepos mėnesio numeris – jau internete! Jo kaip visada ieškokite interneto svetainėje „Žemaičių žemė“ adresu www.zemaitiuzeme.lt
  Redakcija: „Skaitykite, dalinkitės, bendrinkite ir... rašykite mums, siųskite nuotraukas, vaizdo, garso įrašus“.
 • ERNESTAS HEMINGVĖJUS (1899–1961)

  hemingvejus,,Laimė ateina pas žmogų įvairiausiu pavidalu, ir kas gali ją pažinti?‘‘

  E. Hemingvėjaus 125-ųjų gyvenimo metinių atminčiai: ,,Stiprių pojūčių akistatos: gyvenimo pasakojimai, mirties, kasdienybės ir švenčių, vienumos ir draugystės patyrimai – žvilgsnis į Rašytojo kūrybą‘‘

  Turbūt tiesa – Lietuvoje nėra grožinės literatūros mėgėjo, neskaičiusio Ernesto Hemingvėjaus kūrinių: apsakymų, meninių kelionių aprašymų ar jo romanų. Itin gyvi išgyvenimai sykiu su ,,Seniu ir jūra‘‘, nedylantys įspūdžiai ,,Kam skambina varpai‘‘ – stiprūs charakteriai, meilė ir laisvė – bendražmogiški patyrimai. Karo ir kasdieniai žmonių išgyvenimai natūraliai paveikia kiekvieną šio kūrinio skaitytoją. Be abejo, įsimintini ir paveikūs romano žodžiai: ,,Žudydamas nieko neišmokysi. Žudyti nevalia, nes iš nužudytųjų sėklos rasis palikuonys su dar didesne neapykanta.‘‘ Anot paties rašytojo, rašyti reikia teisingai, ir suvokus, kas yra tiesa... Metas atminti, metas pasikartoti – tegul prasideda kelionė nuo kūrinio – iki kūrinio, tegul tęsiasi graži bendrystė su rašytojo veikėjais.

  Skaityti daugiau...

 • PIRMADIENIO CITATA. VANDA JUKNAITĖ „TARIAMAS IŠ TAMSOS“. POKALBIAI SU VAIKAIS

  „Vis tiek nebūna taip, kad jau matom, jog visai niekas niekada nepavyks. Būna kartais, kad nepavyksta iš pirmo, iš antro, iš dešimto karto, bet vis tiek kada nors gyvenime, jeigu tu tikslą užsibrėžei ir siaubingai tokia didžiulė jėga tave traukia prie jo, nori tu tą padaryti, TAU VISADA BŪTINAI PASISEKS“

 • KVIEČIAME Į KERAMIKOS STUDIJOS „INSULA“ DARBŲ PARODĄ

  Nuo liepos 18 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos III aukšte eksponuojama keramikos studijos „Insula“ darbų paroda. Ir tai labai simboliška, nes Telšių biblioteka įsikūrusi ant Insulos kalno.

  Parodoje išvysite lipdytinę keramiką, kurios didžioji dalis sukurta iš įvairios šamotinės molio masės. Keletas darbų nulipdyti naudojant Kurinuki ar lipdymo iš plokščių techniką.

  Telšių menų inkubatoriuje 2023 m. lapkričio mėnesį pradėjusi veikti keramikos studija „Insula“ įkurta trijų bendraminčių: Jūratės Brasaitės, Gabrielės Mekionienės ir Veronikos Bespalovienės. Keramikos studijos pradininkė yra Jūratė. Veronika su Gabriele lankė jos vedamus užsiėmimus, kurių metu gimė mintis įkurti tokią studiją, kuri galėtų pasiūlyti daugiau nei grupiniai užsiėmimai.

  Skaityti daugiau...

 • DAILĖS UŽSIĖMIMAS PARKE „LELIJOS ŽIEDAS“

  Džiugina besitęsianti draugystė su parko „Lelijos žiedas“ kūrėju, vandens augalų augintoju ir puoselėtoju Viliumi Kairiu.

  Praėjusią vasarą bibliotekos darbuotojus ir lankytojus žavėjo jo auginamų lelijų ekspozicija, šią vasarą – fotografijų paroda, kurioje jautriai užfiksuotos augalų istorijos. 

  Liepos 17 d. dailės raiškos užsiėmimas suaugusiesiems vyko ne įprastoje Inovacijų ir mokymo centro aplinkoje, o gamtos oazėje. Edukacijos dalyvės, nepabūgusios karštų saulės spindulių, klausėsi Viliaus pasakojimo apie auginamų vandens lelijų veislių ypatumus, apie planus, kuriamo parko ateities viziją ir, žinoma, aliejine pastele stengėsi perteikti žiedų grožį.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKOJE RODOMI VIRTUALIOS REALYBĖS FILMAI

  „Nuostabu! Nepakartojama! Prasminga! Labai gražu!“ – pirmieji įspūdžiai po virtualios realybės filmų „AŠ LIETUVA“ IR „ŽAISTI GYVENIMĄ“, sulaukusių didžiulio populiarumo visoje šalyje.

  Mūsų bibliotekoje jie bus rodomi: liepos 17 d. iki 19 val.; liepos 18 ir 19 nuo 10 iki 19 val.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKOJE BAIGĖSI „BOČIŲ“ ORGANIZUOTI MOKYMAI

  Liepos 16 d. bibliotekoje baigėsi Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, vadovaujamos Kajatono Šliogerio, organizuoti mokymai, kaip naudotis išmaniaisiais telefonais. Užsiėmimus lankę senjorai dėkoja ne tik lektorei Ingridai Ivanauskienei, bet ir šiandien talkinusiems Atviro Telšių jaunimo centro jaunuoliams.

  Skaityti daugiau...