SKAITYMO SKATINIMO KULTŪRA. KODĖL VERTA SKAITYTI?

Spalio 18 d. bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vyko renginys jaunimui „Skaitymo skatinimo kultūra: kodėl verta skaityti?“

Pokalbyje dalyvavo ir apie skaitymo naudą diskutavo Telšių „Germanto“ progimnazijos 7 b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Daiva Liutkute. Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė papasakojo, kuo naudingas skaitymas, kodėl verta skaityti, pateikė nemažai pavyzdžių, kuo ypatingas skaitymas.

Jaunuoliai išbandė užduotį „Siūlo pinklės“: atsikirpo norimo ilgio siūlą ir, sukdami apie pirštą, turėjo argumentuoti, kodėl skaito knygas arba ne. Vėliau aptarė, kokias knygas jaunimas mėgsta skaityti, kuo remiasi rinkdamiesi literatūrą.

Po diskusijos moksleiviai žinias pasitikrino viktorinoje „Skaitau – žinau“ per „Kahoot“ programėlę.

Jaunuolių laukė dar viena užduotis „Prisiliesti, prisijaukinti knygą“, ją pristatė bibliotekininkė Aušra Ubartienė.  Moksleiviai per tam tikrą laiką turėjo pasirinkti knygą iš bibliotekos fondo ir, sustoję ratu, kiekvienas pasakyti, kodėl būtent tą knygą išsirinko, kokiais kriterijais rėmėsi.

Dėkojame už bendrystę ir iki kitų susitikimų!