TELŠIŲ GIMTADIENIO RENGINYS BIBLIOTEKOJE

Gruodžio 6 d. Telšiai švenčia 232-ąjį gimtadienį!

Šventišką dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko ypatingas renginys – pristatyta paroda „(NE)PAMIRŠTI TELŠIAI: NEMATYTOS XX A. FOTOGRAFIJOS“. Tai puiki proga pamatyti Telšius kitokiu kampu, atgaivinti prisiminimus ir iš naujo susipažinti su savo miestu.

Lietuvos fotografijos istorijoje Telšiams tenka gana svarbus vaidmuo. Žemaitijos sostinėje 1860 m. įkurta antroji Lietuvoje (po Vilniaus) nuolat veikianti fotoateljė. Po šio įvykio pradėta fiksuoti Telšių fotografijos istorija, kuriai šiemet sukanka 163-eri metai. Paroda pristatoma su pačiomis unikaliausiomis ir neviešintomis nuo XX a. pradžios iki 1972 m. fotografijomis iš archyve saugomų fondų.

Parodos rengėjas – Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialas ir jo vadovė Alma Jankauskienė. Rėmėjai –  Lietuvos kultūros taryba, Telšių rajono savivaldybė. Partnerė – Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Puoselėjame meno ir kultūros paveldą, o ši šventė – puiki galimybė pagerbti talentingus žmones, kurie nuolat rūpinasi Telšių miesto kultūriniu gyvenimu.

Miesto gimtadienio proga apdovanoti Telšių rajono savivaldybės meno kūrėjų premijos laureatai:

skulptorius, medalininkas, tapytojas, Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto profesorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys ROMUALDAS INČIRAUSKAS ir Telšių kultūros centro folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ vadovė RITA MACIJAUSKIENĖ.

Apdovanotuosius menininkus sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkas, profesorius Algirdas Žebrauskas, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, kiti svečiai.

Renginį papuošė režisierės Laimutės Pocevičienės vadovaujami vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriai ir puikus duetas – Dailė Docienė (arfa) ir Ramunė Bučniūtė (smuikas).