ŽEMAIČIŲ KALBOS METAMS SKIRTAS RENGINYS VEMBŪTŲ BIBLIOTEKOJE

Rugpjūčio 25 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vembūtų filiale vyko Žemaičių kalbos metams skirtas renginys „Pasirokoukem žemaitėškā“.
Susirinkusius žemaičius pasveikino Telšių rajono Viešvėnų seniūnijos seniūnas Sigitas Motuzas.
Savo kūrybos eilėmis „rokavosi“ žymiosios Telšių krašto poetės. Lituanistė Irena Daubarienė, ypač gerai išmananti žemaičių kalbos rašybą, pabrėžė: „Vės labiau i labiau grīžtu ī sāva vaikīstės vėitas, jau sugrinžau ī pėrmojė – Vėišvienu – mokīkla, vo dabā po tėik mētu skaitīsu sāva pirmuojuo gīvēnėmė bibliuotekuo“. Nuoširdžių žemaitiškų eilių dovanojo ne tik mama, bet ir dukra Marija Daubarytė.
Pasak kitos žemaitės poetės Zitos Budrienės, „sava puosmās nuorio taikītė žmuonis, neštė meilė, geroma. Jeigo nuors vėins žmuogos, parskaitės mona kningelės, pasijos laimingiesnis arba muokies pasikeistė, aš jausous atlėkusi sava misėjė“.
Nuotaikingai žemaitiškai paeiliavo Rainių vyr. bibliotekininkė Regina Godiliauskienė.
Eiles lydėjo muzika – akordeonu grojo tarptautinių konkursų laureatė, Telšių meno mokyklos mokytoja Raminta Šukytė, pelniusi ne vieną aukštą įvertinimą. Grojo ir mokytojos Ramintos mokinė Rasa Kazlauskienė.
Vembūtų vyr. bibliotekininkė Daiva Bagočienė ir renginį vedęs Viešvėnų vyr. bibliotekininkas Andrius Eidintas gėlėmis ir dovanėlėmis padėkojo renginio viešnioms poetėms, skaitovėms, seniūnui S. Motuzui, kolegėms bibliotekininkėms.
Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, pasidžiaugusi šių išskirtinių Žemaičių kalbos metų renginiu, padėkojo jo rengėjams Daivai ir Andriui, ir palinkėjo daugiau tokių gražių žemaitiškų susiėjimų kituose bibliotekos filialuose.
Renginio svečiai žavėjosi vietos audėjos Paulinos Vasiliauskienės, tautodailininkės audėjos Virginijos Dirvonskienės ir jos mamos audėjos Adelės Valickienės darbų (kai kurie audiniai išsaugoti daugiau kaip 100 metų) ir tautinių žemaitiškų rūbų paroda.
Renginio salę gėlių kompozicijomis papuošė Gabrielė Bagočiūtė, o gardžia žemaitiška duona visus vaišino Staselė Karpienė.