TELŠIŠKIAI PASITIKO KNYGĄ „BOČIŲ ŽEME, PRAKALBĖKI“

Gruodžio 6 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje telšiškiai pasitiko knygą apie Nevarėnų kraštą „Bočių žeme, prakalbėki“.

Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų kultūros centras įgyvendino projektą „Knygos leidyba apie Nevarėnų kraštą „Bočių žeme, prakalbėki““. Vietos projekto tikslas – įprasminti ir įamžinti ateities kartoms Nevarėnų krašto iš kartos į kartą perduodamą istorinę, kultūrinę informaciją apie gamtos turtus, žmonių liudijimus, kultūrą, tikėjimą, kūrybą, mokslą, papročius, tradicijas, fotografiją, meną ir kitą sukauptą medžiagą.

Projektas parengtas kartu su partneriais: Telšių rajono savivaldybe, Nevarėnų pagrindine mokykla, Nevarėnų moterų draugija „Rėna“, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Nevarėnų filialu.

Didžiulį darbą, knygai rinkdamos istorijos faktus, legendas, fotografijas, užrašydamos užmarštin grimztančius svarbius Nevarėnų, Nerimdaičių, Mitkaičių įvykius, žmonių prisiminimus, atliko knygos sudarytojos: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Nerimdaičių filialo vyr. bibliotekininkė, istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė ir Nevarėnų filialo bibliotekininkė Erika Žiulpienė, kuriai teko ir daug administracinio darbo. Ši knyga – svarus istorijos įprasminimas, kuris liks ateities kartoms, reprezentacinis leidinys.

Bibliotekos koleges ir visus, padėjusius parengti šį leidinį, sveikino bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta, Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų seniūnijos seniūnas Darius Martinkus, Telšių „Alkos“ muziejaus istorikė, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Janina Bucevičė, parašiusi knygos pratarmę.

Knygos maketuotoja – Nevarėnų bendruomenės „Ratas“ tarybos narė Asta Rimkienė. Leidinio tekstą redagavo Nevarėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Audronė Ciparienė.

Muzikos garsais visus šventiškai nuteikė Martynas Miliauskas ir Ignas Lukošius.

Knyga padovanota visiems Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialams. Pažinkime ir atraskime Nevarėnų kraštą iš naujo!

Loretos Gedeikienės nuotraukos

Daugiau nuotraukų: