MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. ADOLFINA STRIAUKIENĖ

VYSKUPAS JONAS KAUNECKAS „PRIEŠ VISUS VĖJUS“

Ilgametė Telšių gydytoja, savo profesijai skyrusi net 50 metų!

„Sužinojusi, kad Jo Ekscelencija Vyskupas J. Kauneckas parašė knygą ir išleido, tuoj įsigijau ir perskaičiau vienu ypu. Vyskupą pažįstu labai seniai. Jaudina jo mintys apie tėviškę ir jos meilę – dažnai ten vykdavo pasiguosti, pasitarti vienu ar kitu klausimu – skaitant viskas labai artima, jautru...

Jam labai brangi tėviškės žemė – net būdamas Vyskupu, ėjo per suartus dirvonus, brido per upelį, bučiavo žemę atsisveikindamas. Pasak Vyskupo, „kai man kelią į mokslus pastojo sovietiniai laikai, negalėjau pasiduoti – neleido toji beribė, nesuvaržoma Tėviškės sėlių dvasia“. J. E. Vyskupas Jonas Kauneckas – visapusiška asmenybė. Siūlau paskaityti šią knygą – tai Lietuvos pokario istorija, Kunigo, Vyskupo tarnystė.“