MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. KĘSTUTIS GUSAROVAS

KĘSTUTIS GUSAROVAS, Telšių rajono savivaldybės meras

Kristina Sabaliauskaitė „PETRO IMPERATORĖ“

„Tai įspūdį palikęs istorinis romanas – paskutinė mano skaityta knyga. Sudomino pats pasakojimo stilius. Be to, istorijų apie Rusijos imperatorių Petrą girdėjome ir besimokydami mokykloje. Labai suintrigavo, kad šalia jo buvo iš Lietuvos bajorų kilusi stipri moteris – Marta Skowronska, caro Petro I žmona ir pirmoji Rusijos imperatorė Jekaterina I.

Rašytoja įdomiai atskleidė istoriją apie Rusijos imperatorių gyvenimą, kai kurių smulkmenų net nežinojau. O papasakoti istoriniai faktai galbūt sunkiai įsivaizduojami ar suvokiami, vietomis istorija net žiauroka. Įdomu buvo skaityti, kaip imperatorė valdė po Petro mirties.

Per herojų gyvenimą perteikta nemažai istorijos – tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, karai su švedais, turkais.

Visą „Petro imperatorės“ istoriją sudaro dvi knygos, tad siūlau perskaityti. Verta dėmesio išsami istorinė knyga.“