NACIONALINĖS LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI

????????22-oji NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.
????RENGINIAI TELŠIŲ KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE
Respublikos g. 18, Telšiai
????Balandžio 25 d.
9.30 val. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas. Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos moksleiviams – edukacinis renginys „ŽEMAITIŠKAS ŽODIS“ (Žemaičių kalbos metams) ir užsiėmimas „3D spausdintuvo galimybės“ – asmeninio rakto pakabuko modeliavimas „Tinkercad“ programa.
10–18 val. Paroda „NESENSTANTI IŠMINTIS“.
10–18 val. Paroda „2022-IEJI – PRANCIŠKAUS SKORINOS METAI“.
14 val. Kompiuterinio raštingumo mokymai senjorams. Dokumentinio filmo apie poetę ir vertėją Karoliną Praniauskaitę (režisierius Justinas Lingys) demonstravimas.
15 val. Internetinių svetainių kpbiblioteka.lt ir ibiblioteka.lt pristatymas.
17 val. Knygų mainų akcijos „SKAITYK. MAINYK. DALINKIS“ atidarymas.
????Balandžio 26 d.
10 val. Viešvėnų pagrindinės mokyklos moksleiviams – 3D spausdintuvu atspausdintų raktų pakabukų įteikimas. Socialinių tinklų žvaigždės Antano filmo apie viešąją biblioteką, jos vykdomas veiklas demonstravimas.
17 val. DEBATAI „Ar lietuvių emigrantų vaikai turi kalbėti gimtąja kalba?“
????Balandžio 27 d.
10 val. Telšių rajono bibliotekininkų seminaras „BIBLIOTEKOS TVARUMAS. IŠŠŪKIAI BIBLIOTEKININKŲ DARBOTVARKĖJE“.
12 val. Stanislovo Kasparavičiaus knygos „ŽEMAITĒ ĪR“ pristatymas.
????Balandžio 28 d.
10 val. PASIDALIJIMAS GERĄJA PATIRTIMI. Susitikimas su Plungės rajono bibliotekininkais. Dokumentinio filmo apie poetę ir vertėją Karoliną Praniauskaitę (režisierius Justinas Lingys) demonstravimas.
12 val. Telšių „Kranto“ progimnazijos trečiųjų klasių moksleiviams – 3D spausdintuvu atspausdintų raktų pakabukų įteikimas. Socialinių tinklų žvaigždės Antano filmo apie viešąją biblioteką, jos vykdomas veiklas demonstravimas.
15 val. Internetinių svetainių kpbiblioteka.lt ir ibiblioteka.lt pristatymas.
17 val. Danieliaus Mušinsko knygos „VAINIKO PYNIMAS“ pristatymas.
????Balandžio 29 d.
10.30 val. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikams – edukacija „PAŽINK TELŠIUS“. Inovacijų ir mokymo centro veiklų ir technikos pristatymas.
????RENGINIAI BIBLIOTEKOS FILIALUOSE
????Balandžio 25 d.
Rainių filiale – popietė „Ar žinote, kokios paslaptys slypi bibliotekoje?“
Ryškėnų filiale – virtuali viktorina vaikams „Mano pasakaitė“
Kaunatavos filiale – edukacija „Antras knygos gyvenimas“
Varnių miesto filiale – literatūrinė-muzikinė popietė „Poezija tavo ir mano širdy“
Žarėnų filiale – paroda „Linkėjimų medis bibliotekai“