PARODOJE – BIBLIOTEKOS IR JOS FILIALŲ EKSLIBRISAI

Bibliotekos II aukšte, šalia Inovacijų ir mokymo centro, eksponuojama DAILININKĖS TAMAROS VASILIAUSKIENĖS sukurtų ekslibrisų paroda.

Menininkė gimė pokario Rusijoje (Kursko srities Klesovo kaime). Būdama trijų mėnesių, ji su tėvais persikėlė į Kaliningrado sritį, vaikystė prabėgo Zelenogradske. Baigusi Vilniaus dailės akademiją, menininkė liko gyventi Lietuvoje, dirbo vyresniąja dėstytoja tuometiniame Telšių dailės technikume, Tapybos ir piešimo katedroje. 1982 m. sukūrė Telšių miesto centrinės bibliotekos ir jos filialų ekslibrisus.

Nuo 1973 m. autorė dalyvavo Lietuvos regioninėse ir užsienio parodose. 2000 m. grįžo į Kaliningradą, dalyvavo šio miesto istorijos ir dailės muziejaus parodų projektuose, kalėdinių angelų parodoje, rengė personalines parodas. Jos paveikslų yra privačiose kolekcijose Vokietijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, JAV, Švedijoje.

Dėkojame dailininkei, o susidomėjusius kviečiame apžiūrėti ekslibrisų parodą!