Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
 • Babelio atmintis. Veidrodžių viešnia. 3 dalis

  Autorė: Christelle Dabos

  veidrodziu viesnia 3 babelio atmintisTrečiojoje kvapą gniaužiančios serijos „Veidrodžių viešnia“ dalyje – fantastiški miestai, mirtinai pavojingos žinios ir dar daugiau paslapčių.

  Prieš daugybę amžių pasaulis suskilo į gabalus. Dabar jį sudaro atskiros ore plūduriuojančios salos, vadinamos arkomis. Jų visuomenės vystėsi nepriklausomai vienos nuo kitų, kiekvienos gyventojai turi savų ypatingų magiškų galių ir paklūsta savo protėviams – pusiau dieviškoms būtybėms, iš kurių paveldėjo stebuklingus gebėjimus.

  Ofelija, gebanti perskaityti įvairių objektų atmintį bei keliauti veidrodžiais, leidžiasi į tolimą Babelio arką ieškoti atsakymų į nerimą keliančius klausimus. Kur dingo jos vyras Tornas? Ką iš tiesų jam jaučia? Ar Dievas iš tiesų egzistuoja ir kokios jo užmačios? Griežtų taisyklių kaustomame Babelyje Ofelija prisiima kitą tapatybę ir imasi detektyvinio tyrimo.

   

 • Karališkasis žvalgas. Pabėgimas iš de Falė. Ciklo „Žvalgo mokinys“ 16-oji knyga

  Autorius: John Flanagan

  karaliskasis zvalgas pabegimas is de fale cikloPastaroji slapta žvalgo Vilio ir jo karališkosios mokinės Madės misija nenusisekė: jie buvo sučiupti ir dabar kali bokšte. Tačiau tai dar nieko nereiškia! Vilis ir Madė – sumanūs ir narsūs kariai, jie tikrai sugalvos, kaip išsikapstyti iš bėdos. Galbūt netgi susilauks netikėtos pagalbos?

  New York Times bestseleriu tapusioje serijoje – dar vienas įtemptas pasakojimas apie žvalgą Vilį ir jo bebaimę mokinę.

   

 • Sparnų šnaresys. Ciklo „Mergaitė vardu Gluosnė“ 3-ioji knyga

  Autorė: Sabine Bohlmann

  sparnu snaresysGluosnė nė kiek nepyksta, jei klasėje ją kas pavadina raganiūkšte. Juk tai visiška tiesa! Gluosnė iš tiesų moka burti. Ir turi tris nuostabias drauges, kurios taip pat yra raganaitės. Ir dar jai priklauso visas stebuklingas miškas, pilnas paukščių, žvėrelių, medžių ir gėlių. Ko dar norėti?

  Deja, Gluosnės draugė Lotė jau kurį laiką nesirodo miške. Kas jai nutiko? Gal ko nors išsigando? O ir pats miškas pastaruoju metu kažkoks kitoks. Ar gali būti, kad tiek draugei, tiek gamtai reikia pagalbos? Šauniosios raganaitės viską išsiaiškins.

  Tai trečioji knyga apie smalsios mergaitės, tapusios raganaite, nuotykius. Iš savo tetos Alvinos paveldėjusi mišką, Gluosnė pamilsta gamtą, augalus ir gyvūnus bei po truputį mokosi burtų, atsakomybės ir draugystės. Mergaitė kartu su bičiulėmis mėgina išspręsti savo pačių ir miško bėdas, taip įsipainiodamos į įtraukiančius ir burtų pilnus nuotykius. Vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams skirtą istoriją puošia kruopščios italų ir britų dailininkės Simonos Ceccarelli iliustracijos.

   

 • Priešo pėdsakai. Miškų bastūnai. 5 knyga

  Autorė: Katja Brandis

  misku bastunai 5 knyga prieso pedsakaiKeragas – miškų bastūnas. Tai reiškia, kad jis šiek tiek puma, šiek tiek žmogus. Ir panorėjęs gali virsti tiek vienu, tiek kitu. Tokių bastūnų esama ir daugiau – yra net visa jiems skirta mokykla. Keragas ruošiasi atlikti praktiką pas reindžerį ir kovoja su itin galingu miškų bastūnu Endriumi Milingu, siekiančiu už kadaise patirtą skriaudą atkeršyti visiems žmonėms.

  Priešo pėdsakai“ – penktoji vokiečių rašytojos Katja'os Brandis nuotykių serijos vaikams ir paaugliams „Miškų bastūnai“ knyga. Joje daugiau sužinome apie miškų bastūnus, paslaptingą jų mokyklą, šaunius nuotykius, netikėtus pavojus ir ypatingas bastūnų gyvenimo detales. Bestseleriais tapusių fantastinių knygų apie miškų ir jūrų bastūnus autorei Katjai Brandis itin rūpi gyvūnų ir gamtos gerovė. Aplinkosaugos tema svarbi visoje rašytojos kūryboje.

   

   

 • Tirliuko sodas

  Autorė: Alvilė Rimaitė

  tirliuko sodasIr tu, mažas vandens lašelis, užsimojai išgelbėti visą sodą?

  Ką darytum, jei sužinotum, jog tavo pasaulis skaičiuoja paskutines dienas? Kad visa, kas tau brangu, pasmerkta pražūčiai?

  Tirliukas ryžtasi išgelbėti savąjį pasaulį – taip karštai branginamą sodą: gimtąją kūdrą, upeliuką, kailiniuotą, sparnuotą, dūzgiančią, žiedais bei žolynais šnarančią ir šakomis siūbuojančią gyvybę.

  Tačiau kaip nuveikti jūros didumo darbą, jei esi tik mažas lašelis?

  Leidęsis į neįtikėtiną žygį, Tirliukas susiduria su klastingais, pavojingais, o kartais ir juokingais priešais, gelbėjasi padedamas ištikimų draugų ir patiria aibę kitų nuotykių.

  Ir visa tai – pačių tikriausių stebuklų kupiname miškų, pievų, pelkių, sodų ir vandenų pasaulyje. Mūsų nepaprastoje ir tokioje turtingoje gamtoje.

   

  Tai giedras ir jaukus pasakojimas apie vandens lašelį Tirliuką, kuris taip mylėjo savo gimtąjį sodą, kad pasiryžo jį išgelbėti. Galbūt niekas nebenorės sunaikinti sodo, jei paaiškės, kad jame esama saugomų gyvūnų ar augalų rūšių? Švelniomis dailininkės Raimondos Nabažienės iliustracijomis papuošta knyga vaikams žavi turtinga kalba ir įspūdingais gamtos aprašymais. Pasakojimas sudomins nuotykiais ir tuo pačiu padės susipažinti su Lietuvos gyvūnais ir augalais.

   

 • Dėl laisvės

  Autorė: Kimberly Brubaker Bradley

  del laisves– Bet tu visai nepanaši į šnipę.
  Nesusilaikiau ir nusijuokiau.
  – Jei šnipas panašus į šnipą, tai reiškia, kad jį greitai sugaus.

  1940-ųjų popietę įprastas Siuzanos gyvenimas sudūžta į šipulius. Gimtojo miestelio aikštėje nukritus bombai, merginos akyse žūsta kaimynė. Iki tol karas atrodė taip toli. Netrukus Siuzanos šeima lieka be namų – atėję vokiečių kariai juos tiesiog iškrausto.

  Mergina visą dėmesį sutelkia į dainavimą – dalyką, kuris ją džiugina labiau už viską. Siuzana ruošiasi tapti operos soliste. Pakeliui į pamokas ir repeticijas ji mato vis daugiau ženklų, atskleidžiančių nacių nusikaltimus. Merginos susirūpinimas dėl šalies likimo taip pat nelieka nepastebėtas. Siuzana gauna be galo pavojingą pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Tapusi slapta šnipe ji kasdien rizikuoja gyvybe dėl gimtosios Prancūzijos.

  Tikros istorijos įkvėptas pasakojimas apie paauglę, padėjusią savo šaliai iškovoti laisvę.

   

 • Išprotėję eilėraščiai

  Autorius: Paulius Norvila

  isproteje eilerasciaiKartais mums būna liūdna. Iki mėnulio ir atgal. Tuomet norisi atsigulti ant debesies ir pasikalbėti su žuvimis.

  O kartais mums būna linksma. Taip linksma, kad, atrodo, įsilipsi į medį ir pražysi gražiausiais žiedais.

  Abiem atvejais gali padėti eilėraščiai. O dar geriau, jeigu tie eilėraščiai – išprotėję. Nežinai, kiek jie turi rankų ir kojų, kiek snapų ir ragų. Nežinai, ko iš jų tikėtis ir kur jie tave nusives. Vieni padės išliūdėti liūdesį, kiti – pralinksmins, treti – švelniai paims už rankos.

  Galiausiai paaiškės: eilėraščiai išprotėję, tačiau tikrai ne daugiau negu mes.

  Išprotėję eilėraščiai“ – itin žaismingas, džiugiai stryktelėti ir ne kartą linksmai nustebti kviečiantis Pauliaus Norvilos eilėraščių rinkinys mažiesiems. Poezijos knygoje su humoru, šiltai ir lengvai žvelgiama į kasdienius nuotykius ir patirtis – tiek tuos, nuo kurių darosi liūdna, tiek tuos, dėl kurių tampa linksma. Smagiai pašėlę eilėraščiai skirti ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus skaitytojams, tačiau pradžiugins ir jų tėvus bei mokytojus. Knygą puošia ryškios ir stilingos lietuvių dailininkės Salvijos Vaičikonytės iliustracijos.

   

  Šią knygą rašiau sėdėdamas, stovėdamas, netgi gulėdamas. Rašiau atsimerkęs ir užsimerkęs.
  Rašiau purtydamas smėlį iš batų, laikydamas rankose šaką, valgydamas koldūnus.
  Rašiau stebėdamas, kaip iš puodo bėga košė, kaip lyja lietus, kaip tirpsta sniegas.
  Rašiau įsipjovęs į pirštą, žaisdamas gaudynių, ragaudamas arbatą.
  Rašiau ilgėdamasis, laukdamas ir sulaukęs.
  Rašiau knygą, o parašiau save.
  Ir vėl. :)

  Paulius Norvila

   

 • Kitas ežero krantas

  Autorė: Raimonda Razbadauskienė

  kitas ezero krantasLabai smagu gauti laišką. Dar geriau – turėti tikrą draugą, kuris tau parašytų. Su juo galėtum dalintis slapčiausiomis mintimis, džiaugsmais ir abipusiu pasitikėjimu. Būtent apie tokį ryšį svajoja Aušrinė. O tikros, nuoširdžios svajonės kartais ima ir išsipildo...

  Kitame ežero krante gyvena Laimis. Jam patinka leisti dienas prie vandens renkant ir svaidant dailius akmenėlius. Laimis irgi norėtų turėti tikrą draugą. Vieną dieną jis randa... laišką butelyje!
  Ar ir jums atrodo, kad tai galėtų būti gražios ir nuoširdžios vaikų draugystės pradžia?

  Jautri ir šilta istorija apie dviejų vaikų draugystę, svajonių išsipildymą, tvirtą ryšį su artimaisiais bei gamta įkvėps tiek mažuosius, tiek suaugusiuosius. Turtinga kalba, įspūdingos iliustracijos ir giedras pasakojimas padės skaitytojams persikelti į paežerę, pajusti susirašinėjimo džiaugsmą ir įsitikinti, kad tikriems draugams svarbu ne tai, kaip atrodome, ką gebame ir kuo esame skirtingi, o tai, ką jaučiame, galvojame ir apie ką svajojame.

   

 • Tyroji Aušra

  Autorė: Justina Kapeckaitė

  tyroji ausraDangė gyvena Tyrojoje Aušroje – futuristiniame stiklo kupolo dengiamame mieste viduryje nederlingų smėlynų. Gyvenimas čia sudėtingas, žmonės nuolat kenčia nuo nepritekliaus ir nerimo dėl ateities. Miestą geležine ranka valdo deivė Aušrinė, kurią visi garbina, tačiau niekas nėra matęs. Kai ima dingti Dangei brangūs žmonės, ji leidžiasi į pavojingą nuotykį, norėdama išsiaiškinti tikrąją tiesą.

  Distopinėje apysakoje paaugliams aktualios temos apie individo laisvę, visuomenės gerovę, draugystės ir šeimos ryšių svarbą perteikiamos per veikėjų nuotykius ir narsius, kartais – net beatodairiškus poelgius.

   

 • Metai su Petsonu ir Findusu. Kurk ir eksperimentuok su gamta!

  Autoriai: Sven Nordqvist, Eva-Lena Larsson, Kennert Danielsson

  metai su petsonu ir findusu kurk irŠis visai šeimai skirtas pažintinis leidinys padės sužinoti daugybę naudingų dalykų apie gyvūnus, augalus, gamtosaugą bei kaip namuose perdirbti įvairius nebereikalingus daiktus ir iš jų patiems susikonstruoti šį tą naudingo ir įdomaus. Kiekvienam metų mėnesiui siūlomi metų laiką atitinkantys darbeliai. Knyga pravers ir mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams bei visiems, dirbantiems su vaikais ir ieškantiems prasmingos veiklos drauge idėjų.

  Kuo ši knyga naudinga:

  • Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba.
  • Lengvai skaitomas tekstas, trumpi sakiniai padeda maloniai įtvirtinti skaitymo įgūdžius.
  • Ugdomas humoro jausmas.
  • Skaitant linksmas istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis.

  Spalvingi Sveno Nordqvisto piešiniai žavi ne tik išraiškingais personažais, bet ir detalių gausa. Kiekviena iliustracija tarsi atskiras pasaulis, kupinas smulkių detalių, kurios savaip papildo istoriją – net tyrinėjant jas ilgesnį laiką, galima vis aptikti naujų, anksčiau nepastebėtų dalykų. Gal todėl jas mėgsta ir vertina tiek daug skaitytojų – nuo mažųjų iki suaugusiųjų, kuriems paveikslėlių knygos jau toli praeityje.

   

 • Britannica mažylių enciklopedija

  Autorė: Sally Symes

  britannica mazyliu enciklopedijaSmalsiems vaikams iki 3 metų.

  Ši žaismingai parašyta knygelė, gausi linksmų garsažodžių ir žavių, spalvingų iliustracijų, puikiai padės įžiebti neblėsiantį vaiko norą mokytis visą gyvenimą. Ją padėjo parengti garsi vaikų ugdymo specialistė dr. Amanda Gummer ir būrys įvairių sričių ekspertų, tad knygos turinys yra kokybiškas ir atitinka mažiausiųjų poreikius bei galimybes.

  Nuo mažų dienų vaikai nuolat sužino ką nors naujo apie pasaulį. Pirmuosius trejus gyvenimo metus jų smegenų raida gerokai spartesnė nei kitais amžiaus tarpsniais, be to, suvokti ir suprasti juos supančius dalykus jiems padeda pojūčiai. Gyva, ritmiška kalba parašyta ši miela knyga yra gausi lengvai susiejamų pavyzdžių ir supažindina mažus vaikus su pasaulėvaizdžiu.“ – Ekspertė konsultantė dr. Amanda Gummer

  Britannica. Mažylių enciklopedija“:

  • Plečia pasaulio suvokimą ir žodyną, joje daug vaikams patrauklių garsažodžių.
  • Gausios iliustracijos skatina tyrinėti ir aplinkos daiktus.
  • Supažindina su kūnu, artimos aplinkos objektais, taip pat kviečia pamažėle pažinti platųjį pasaulį.
  • Ši kartoninė knyga apvalintais kampais yra saugi mažiesiems, o storus lapus lengva vartyti mažais pirščiukais.

   

 • Aš širdyje labai myliu mamą ir tėtį: „Džimbos“ dainos vaikams

  as sirdyje labai myliu savo mama irMuzikinė knyga vaikams nuo 2 metų.

  Ši knyga skirta mamoms, tėčiams ir jų mylintiems bei mylimiems vaikams. Tiems, kurie kartu su Marijonu ir „Džimbos“ atlikėjais dainuoja garsiąją „Aš širdyje labai myliu savo mamą“, ir tiems, kurie ją išgirs pirmą kartą. Vaikams, kurie vakarui atėjus negali nurimti be mylimos pižamos, skirta dainelė „Mama, duok pižamą“. Pasimyluoti su mama ir tėveliu paskatins daina „Apsikabink mamą ir tėvelį“, o nuotykius kartu su tėčiu primins „Tėčio dainelė“.

  Muzikinėje knygoje atgyja gerai pažįstamos ir naujos dainelės, kurias sukūrė muzikinės studijos „Džimba“ įkūrėjai Agnė ir Andrius Borisevičiai, o įdainavo studijos vaikai bei solistės Goda Gražulytė, Ieva Jablonskaitė, Vėja Stormy Geist ir Tėja Janavičiūtė.

  Aš širdyje labai myliu mamą ir tėtį“:

  • Muzikinė knyga lavina rimo ir ritmo pojūtį, plečia žodyną.
  • Dainelės tinkamos ir dainuoti, ir deklamuoti, skaityti balsu.
  • Dainelės tinkamos mažiems vaikams, jos melodingos, ritmiškos ir lengvai įsimenamos.
  • Knyga storais kartoniniais lapais tinkama mažiausiems skaitytojams.

   

 • Aš pavogiau savo superprotingos sesers smegenis

  Autorė: Jo Simmons

  as pavogiau savo superprotingos sesers smegenisVaikams nuo 7 metų.

  Keitas pakliuvo į „SUPERPROTINGŲ VAIKŲ“ viktoriną ir yra pasiryžęs ją laimėti. Tik menka bėdelė... jis nėra genijus! Dar blogiau, Keito sesuo MINERVA iš tikrųjų yra geniali. Maža to, jam teks su ja varžytis.

  IŠEITIS YRA!

  Keitas privalo tapti SUPERPROTINGAS, ir kuo greičiau! Nors ir nėra genijus, jis tikrai išradingas. Gal jam tiesiog pavyks pavogti sesers smegenis? O gal keli neįtikėtini IŠRADIMAI, čiaudintys Čilės triušiai ir keisti paplotėliai atvers jam kelią į PERGALĘ?

  Tai dar viena nepaprastai smagi ir juokinga „Mano tėvai atšaukė mano gimtadienį“ ir „Aš pamečiau savo močiutę prekybos centre“ autorės knyga.

  Aš pavogiau savo superprotingos sesers smegenis“:

  • Skatina būti kūrybingus, išradingus, ryžtingus siekiant savo svajonių.
  • Moko įsiklausyti į šeimos narių norus, poreikius, mintis.
  • Humoras ir begalė juokingų nutikimų įtraukia net ne itin skaityti mėgstančius vaikus.
  • Knygos tekstas pateikiamas su didesniais tarpais ir raidėmis, yra iliustracijų, todėl tinka vaikams, pradedantiems skaityti ilgesnes istorijas.

   

 • Žirafos širdis labai didelė

  Autorės: Sofia Chanfreau, Amanda Chanfreau

  irafos sirdis labai dideleVaikams nuo 9 metų.

  Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimo 2022 m. laimėtoja.

  Aštuonkojai turi net tris širdis! Šiaip jau visai patogu – viena sudaužyta, o kitos sveikos. Aštuonkojai tikriausiai labai laimingi gyvūnai.

  Dešimtmetė Vega kartu su tėčiu gyvena Žirafos saloje. Gali atrodyti, kad gyvenimas čia labai paprastas, tačiau laki mergaitės vaizduotė pasaulį paverčia kupinu nuotykių, fantastiškų būtybių ir įvairiausių įdomybių: štai asfaltbebris Šypsnis, o čia perėjos zebras Zacharijas. Bet rūpestingąjį tėtį neramina dukters įsivaizduojami draugai...

  Užtat Vegos senelis kur kas supratingesnis. Jis pasakoja jai salos pasakas bei legendas ir nepriekaištauja dėl įsivaizduojamų draugų. Senelis moka atsakyti į kone visus anūkės klausimus, tik, kaip ir tėtis, labai nenoriai kalba apie jos mamą, kurios mergaitė visai neprisimena.

  Bet kai tėtis pradeda susitikinėti su nelabai malonia moterimi, Vega netikėtai įgyja susirašinėjimo draugę. Tada nutaria leistis į nuotykį ir sužinoti kuo daugiau apie savo mamą.

  ŽIRAFOS ŠIRDIS LABAI DIDELĖ – magiškas ir kartu labai tikroviškas pasakojimas apie ilgesį, apie norą būti matomai ir mylimai tokiai, kokia esi.

   

 • Stebuklingoji širdis

  Autorė: Kristina Ohlsson

  stebuklingoji sirdisKnyga rekomenduojama 9–12 m. skaitytojams.

  Geriausia Robertos draugė Šarlotė sunkiai serga. Jai reikia kitos širdies – ir skubiai. Viename aukcione Roberta randa gaublį, kuris, kaip sužino, yra stebuklingas. Jeigu pavyks atlikti ypatingą užduotį, gaublys gali išpildyti vieną norą. Roberta iškart supranta, kad tai galimybė išgelbėti Šarlotę! Kartu su draugu Eriku ji daro viską, kad Šarlotė pasveiktų. Tik ar jie suspės, kol dar nevėlu?

   

   

 
Savanoris bibliotekoje