Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
 • Pagalvinis paršiukas

  Autorė: Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė

  pagalvinis parsiukasPasaulyje yra daugybė paršelių rūšių. Bet viena jų stebuklinga – mėlynasis pagalvinis paršiukas. Iš esmės jis labai panašus į kitus: kriuksi, mėgsta voliotis purve, o labiausiai džiaugiasi, kai kas nors pakaso nugarą. Tik šie paršeliai labai maži ir labai... slapti. Dienomis, sulindę į minkštas kojines, jie tykiausiai miega giliausiuose stalčiukų kampučiuose. Tačiau kai pradeda temti ir namai priplūsta žiovuliukų, šitie paršiukai tekini lekia pas savo vaikelius.

  Pagalvinio paršiuko darbas – prižiūrėti, ar sapnai gerai liejasi. Jis į sapną įdeda spalvą ar žodį, įlieja melodiją, tikrina, ar sapnas neprakiuręs, ar neteka pro šalį, ir saugo nuo košmarų.

  Susipažinkite su paslaptingu sapnų saugotoju, kuris stengiasi, kad kiekvieno vaiko miegas būtų ramus, o sapnai – įdomūs, spalvingi ir melodingi. Tiesa, kartais šis paršelis iškrečia vieną kitą išdaigą.

 • Žvaigždininkas

  Autorė: Reda Puodžiukė

  zvaigzdininkasSkiriama visiems vaikams, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apvertė namuose atsiradęs jaunesnis brolis arba mažoji sesė.

  „Tumui devyneri. Labiausiai už viską berniukas laukia sekmadienių, kai jį su broliu iš lovos kelia ne žadintuvas, o tėčio kepamų blynų aromatas. Kol tėtis kepa blynus, mama, įsisupusi į minkštą chalatą, geria kavą. Juokdamasi iš tėčio pokštų, viena akimi stebi Tumo jaunesnį brolį Feliksą.

  – Et, pirmas blynas visada prisvilęs. – Tėtis švysteli vieną lietinį blyną į orą. – Šitą reikės išmesti.

  – Ar ir aš – jūsų pirmas prisvilęs blynas? – vietoj „labas rytas“ tėvams burbteli Tumas.

  Tumas paniuręs nuo tada, kai Kalėdų rytą tarp visų dovanų rado žydru kaspinu perrištą dėžę. Jos viduje tūnojo balionas su užrašu „brolis“, ir nuo tada jo gyvenimas negrįžtamai pasikeitė. “

  Tumo širdgėla sulaukiant mažiau tėvų dėmesio ir nuolat lyginantis su jaunesniu broliuku tokia didelė ir ryški, kad ji netikėtai prikviečia svečią iš pačių aukštybių. Ką išsiaiškins berniukas ir naujasis jo draugas? Kokią tiesą apie žvaigždžių gyvenimą Tumui atskleis Žvaigždukas, apie kokias paslaptis naktimis šnabždėsis berniukų tėvai? O ko bijos mažasis Feliksas?

   

 • Ponas Sniegas

  Autoriai: Bernard Villiot, Tristan Gion

  ponas sniegasŽiemą savo sode Mirabelė iš sniego nulipdo nuostabų žirgą.
  Tačiau ji svajoja apie gyvą ristūną.
  Vieną rytą aplink naująjį draugą mergaitė aptinka kanopų pėdsakus.
  Gal tai – nepaprasto nuotykio pradžia?

   

  Tai nuostabi istorija apie draugystę ir mažos mergaitės svajonę. Kas, jeigu svajonės išsipildo, kai jomis labai stipriai tiki? Skaitydami šią gausiai iliustruotą žiemos pasaką vaikai atras, kad sniegas ne tik yra šaltas, bet kartais turi stebuklingų galių, o tikra draugystė visuomet sušildo.

 • Amari ir Nakties Broliai

  Autorius: B. B. Alston

  amari ir nakties broliaiAmari Piters niekada neprarado vilties rasti savo dingusį vyresnį brolį Kvintoną, o dėl tokio užsispyrimo ją mokykloje ėmė užgaulioti vaikai. Vieną dieną brolio spintoje radusi tiksintį lagaminėlį, o jame – tik jai vienai skirtą kvietimą tapti Antgamtinių reiškinių biuro nare, Amari supranta, kad tik ši slapta organizacija gali padėti išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko Kvintonui.

  Dar tik pradėjusi pažinti pasaulyje egzistuojančias antgamtines būtybes, Amari su naujais bendraklasiais atsiduria pavojų sūkuryje: pasaulio tvarką sunaikinti grasina tamsieji magai – Nakties Broliai... Vieniša ir sutrikusi Amari randa drąsos nepasiduoti – ji tobulina naujai atrastas savo magiškas galias, kad nugalėtų Tamsos Brolius ir sugrąžintų Kvintoną namo.

  Tai stebuklų, nuotykių, veiksmo, bet kartu nuoširdumo kupina istorija, skatinanti pasitikėti savimi ir nepasiduoti net tamsiausiomis akimirkomis.

  Ši debiutinė serijos knyga neabejotinai taps populiari tarp vyresnių pradinukų ir vidurinių klasių moksleivių, laikančių save Hario Poterio, Persio Džeksono ir „Vyrų juodais drabužiais“ filmų gerbėjais...“ School Library Journal.

   

 • Vilenkė ir Maja

  Autorė: Chanė Levin

  vilenke ir majaAtsivertę šią knygelę, rasite tris žaismingus ir pamokančius eilėraščius: „Vilenkė ir Maja", „Vabalas" ir „Ne aš". Eilėraščiai artimi eiliuotos pasakos žanrui, juose kuriamas nuoseklus, vaizdingas pasaulis, kurio centre – vaikai bei gyvosios gamtos gyventojai. Tekstuose įprasminamos tokios vertybės kaip draugystė, dalijimasis, savo daiktų branginimas. Smagiai pašiepiama tinginystė, išsiblaškymas ir netvarkingumas. Ritmingi eilėraščiai maloniai pakutena klausą, o išplėtotas siužetas žadina fantaziją.

   

 • Medis. Fabrikas

  Autorius: Avrom Reyzen

  medis. fabrikasKnygoje publikuojami du Avrom Reyzen apsakymai – „Medis" ir „Fabrikas". Leidėjai sako, kad naujoji knyga ištikimus skaitytojus nustebins, o tuos, kurie šios serijos knygą į rankas paims pirmą kartą, viliamasi paskatinti atsiversti ir anksčiau išleistas knygas. A. Reyzen kūriniuose atsiveria liūdna realizmo poetika. Apsakymuose nagrinėjami žmonių santykiai, žmogaus ir gamtos ryšys, kalbama apie skausmingas netektis. Kūriniuose atsiskleidžia, kad netektis – ne tik artimo žmogaus praradimas. Stebėti, kaip žūsta medis ar upelis, gali būti taip pat nepakeliama. Tai emocinę brandą ugdantys apsakymai, savo turiniu, raiška ir egzistencinėmis ištaromis artimi ryškiausiems lietuvių literatūros klasikos kūriniams.

   

   

 • Sekliai nesnaudžia

  Autorius: Vilius Mačiliūnas

  sekliai nesnaudzia4b detektyvai nesnaudžia. Sėkmingai išsiaiškinę, kas pagrobė klasės auklėtoją Gabiją, jaunieji sekliai imasi naujų bylų. Koks graužikas sukėlė sumaištį klasėje? Kur prapuolė Adomas? Kas pavogė keistą muziejaus eksponatą?

  Sprendžiant tris naujas bylas, netrūks nuotykių, o į veiksmo sūkurį su vaikais ners ir mokyklos direktorius Laimis.

   

 • Kas pagrobė mokytoją?

  Autorius: Vilius Mačiliūnas

  kas pagrobe mokytoja4b klasės gyvenimas ir toliau būtų slinkęs įprasta vaga, jei ne netikėtumas: po Kalėdų atostogų į klasę įžengęs direktorius Laimis praneša liūdną žinią – vaikų mylima mokytoja Gabija bent iki mokslo metų pabaigos į darbą negrįš, o ją pavaduos direktorius. Direktorius nedaugžodžiauja – nepaaiškina, kas nutiko mokytojai, tad vaikų vaizduotėje netrukus užgimsta baisi mintis: mokytoja pagrobta. Kas ir kodėl tai padarė? Direktorius? Paralelinės klasės moksleiviai? Mokytojos vyras? Vaikai privalo išsiaiškinti, kas nutiko jų mylimai mokytojai, ir ją išgelbėti.

   

 • Klasikinės istorijos ir pasakos

  Autorė: Stefania Leonardi Hartley

  klasikines istorijos ir pasakosSkirta vaikams nuo 3 metų.

  „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Bembis“, „Piteris Penas“ ir kitos gražiausios klasikinės istorijos bei pasakos kviečia mažuosius į nepaprastų nuotykių bei fantazijų pasaulį. Čia nieko nėra neįmanomo, netrūksta stebuklų ir netikėtumų, o pabaigoje visada laimi teisingumas ir gerumas.

  Šiuolaikiškai iliustruotas „Klasikinių istorijų ir pasakų“ rinkinys – puiki dovana jaukiems visos šeimos vakarams.

  Klasikinės istorijos ir pasakos“:

  • supažindina mažuosius su klasikinių istorijų ir pasakų lobiais;

  • ugdo vaikų fantaziją, turtina žodyną;

  • moko svarbiausių vertybių, iškelia dorumą, gerumą bei teisingumą;

  • žavios šiuolaikiškos iliustracijos lavina meninį skonį.

   

 • Tadukas, Tadas ir svajonių paukštė

  Autorius: Selemonas Paltanavičius

  tadukas tadas ir svajoniu pauksteVaikams nuo 7 metų.

  Ten mėlynoji paukštė! Ji yra, bet jos nematai. Aš sapnavau tokią paukštę. Ji suplasnojo, ištrūko man iš rankų, paskui apsuko ratą virš Lebiodkos ir pradingo. Bet aš ją surasiu!

  – Tikrai?

  – Tikrai! Tegul net visą gyvenimą ieškosiu, bet rasiu.“


  Taip svajojo mažasis Tadas, susižavėjęs paukščiais ir nuolat stebinančiu gamtos pasauliu. Ar jam pavyks? Ar dar rūpės sena svajonė, kai iš Taduko virs suaugusiu vyru, kurį šiandien pažįstame kaip vieną iškiliausių Lietuvos gamtininkų – Tadą Ivanauską?

  Jaukus garsaus vaikų rašytojo gamtininko Selemono Paltanavičiaus pasakojimas nukels į XIX a. pabaigą bei XX a. ir supažindins su Tadu Ivanausku. Tai puikus pažintinis pasakojimas ne tik vaikams, bet ir visai šeimai, ieškančiai turiningo laisvalaikio su įtraukiančia ir kupina įdomių žinių apie Lietuvos istoriją knyga.

   

 • 20 nepaprastų pasaulio stebuklų

  Autorius: Roberto Morgese

  20 nepaprastu pasaulio stebukluVaikams nuo 7 metų.

  Neįtikėtinos KELIONĖS. 20 nepaprastų pasaulio stebuklų!

  Leiskimės į fantastišką kelionę apžiūrėti daugiau nei 20 neįtikėtinų pasaulio stebuklų. Apie nepaprasto grožio statinius papasakos jų kūrėjai, prižiūrėtojai ir net gatvės padaužos.

  Pradėsime nuo įspūdingo Atėnų akropolio ir didingos Cheopso piramidės, paskui suksime prie iki šiol nebaigtos statyti nuostabiosios Šv. Šeimynos katedros, o tada dirstelėsime ir į Kristaus Atpirkėjo statulą, Eifelio bokštą ir Laisvės statulą!


  Ir tai tik pradžia! Mūsų laukia dar daug įdomybių. Ar pasiruošęs?

  BUS NUOSTABU!


  Istorijos, įdomybės ir rekordai. 20 nepaprastų pasaulio stebuklų“:

  • įtraukiantis, gyvas pasakojimas supažindins vaikus su garsiausiais ir įspūdingiausiais pasaulio statiniais, sukurtais nuo seniausių iki dabartinių laikų;

  • daug įdomių faktų ir gražių paveikslėlių, padėsiančių suprasti pristatomų statinių grožį, išskirtinumą ir vertę;

  • skatina pažinti pasaulio istoriją, kultūrą ir meną nuo mažų dienų;

  • daug interaktyvių elementų.

   

 • Sužeista katytė

  Autorė: Holly Webb

  suzeista katyteSkirta 6–9 metų vaikams.

  Kasdien keliaudama į mokyklą, traukinių stotyje Skarletė sutinka katytę. Ūsiukė tokia graži, o jos kailio raštai labai neįprasti, tad mielas pūkuotas padarėlis nuo pirmo susitikimo sužavi mergaitę ir kaskart priverčia nusišypsoti.

  Besidžiaugdama katyte Skarletė užmezga naujų draugysčių ir jos dienos tampa dar puikesnės. Bet katytė staiga dingsta. Pasirodo, ją partrenkė automobilis ir reikalinga brangi operacija... Nors Skarletė ir jos draugės labai liūdi, nusprendžia nenuleisti rankų ir padėti katytei išgyti. Tik kaip mažos mergaitės pajėgs surinkti didelę sumą pinigų?

  Nauja bestselerių autorės Holly Webb jaudinanti istorija apie gerumą, rūpestį silpnesniu ir draugystės galią sužavės visus mažuosius gyvūnų mylėtojus.

   

 • Sniego sausainis

  Autorė: Eidvilė Viktorija Buožytė

  sniego sausainisVaikams nuo 2 metų.

  Antarktidoje gyvena daugybė pingvinų – visas 100! Vos užmetus akį jie visi atrodo vienodi, bet neapsigaukite!

  Kartą Polis suranda paties skaniausio sausainio receptą. Pingvinai susijaudinę kimba į darbą. O kas atsitinka, kai 100 pingvinų iškepa vieną milžinišką sausainį?

  Tai ne tik smagi istorija, bet ir žaidybinė skaičiavimo ir pingvinų paieškų knyga, kurią sukūrė rašytoja ir iliustruotoja Eidvilė Viktorija Buožytė.


  Sniego sausainis“:

  • Žaisminga istorija apie draugiškus pingvinus, susitelkusius bendram tikslui.

  • Moko ieškoti tiesos susidūrus su neteisybe.

  • Lavina vaiko fantaziją ir skatina kurti.

  • Supažindina su pingvinų gyvenamąja aplinka, suteikia geografinių žinių.

  • Švelnios meniškos iliustracijos lavina vaiko estetinį skonį.

   

 • Užmirštas sodas. Trečioji serijos „Varnų kaimas“ knyga

  Autorė: Sandra J. Paul

  uzmirstas sodasSkaitytojams nuo 10 metų.

  Kodėl Varnų kaime vyksta tiek keistų, mįslingų ir paranormalių dalykų? Šis prikaustantis dėmesį ir netikėtų siužeto posūkių kupinas „Tamsos mokyklos“ ir „Apleisto namo“ tęsinys pateiks tamsų ir bauginantį atsakymą.

  1621 metai.

  Dvylikametės Koletės Zvart motina apkaltinama raganystėmis ir sudeginama ant laužo. Koletė prisiekia atkeršyti motiną pražudžiusiam pilies valdovui, tačiau proga taip ir nepasitaiko. Ją kartu su broliu Bertu globoti pasiima mįslingasis Maksimilianas.

  Keistasis žmogus parsiveda vaikus į savo pilį. Ten Koletė su Bertu sužino, ką mama nuo jų slėpė visą gyvenimą ir kas iš tikrųjų yra juos priglobęs vyras. Koletė nori susigrąžinti savo mamą, bet tam ji turės pasitelkti juodąją magiją. Ar tam pasiryš? Pasekmės gali būti labai baugios...

  O tada Koletė suranda seniai užmirštą sodą ir amžinojo gyvenimo šaltinį. Ar mergaitė išdrįs pasinaudoti šaltinio galia? Juk amžinas gyvenimas turi savo kainą, o ji nenori likti viena.


  Užmirštas sodas“:

  • šiurpuliukų kupina knyga patiks vaikams, mėgstantiems paslaptingas, įtempto siužeto istorijas;

  • parodo, kad blogu negimstama, o tampama;

  • rodo, kokia žmogui yra svarbi šeima ir ką dėl jos jis gali padaryti;

  • turtina kalbą ir literatūrinį skonį.

  Trečiąją „Varnų kaimo“ serijos knygą galima skaityti ir kaip atskirą istoriją. O skaičiusiems pirmąsias dvi dalis bus tik dar įdomiau, nes „Užmirštamas sodas“ atskleidžia vienos iš herojų paslaptingą praeitį.

  Knygų apžvalgininkai šią dalį vadina baugia, įtempta, nenuspėjama ir jaudinančia. O dėl įdomaus siužeto, gerai sukurtų ir charakteringų veikėjų, šią knygų seriją skaito ir suaugusieji, ne tik paaugliai.

   

 • Kaip pasaulis švenčia Kalėdas

  Autorė: Carolina D. Angelo

  kaip pasaulis svencia kaledasVaikams nuo 5 metų.

  Ženkime drauge į užburiantį Kalėdų pasaulį. Ši knyga – tai nuostabių istorijų rinkinys. Istorijų, kurias įkvėpė tradicijos ir pasaulinė literatūros klasika. Ši nuostabi jūsų laukianti kelionė leis patirti tikrąją Kalėdų dvasią.

  Kaip pasaulis švenčia Kalėdas“:

  • Tai nuostabios kalėdinės istorijos iš viso pasaulio, perpasakotos talentingos italų vaikų rašytojos.

  • Šios istorijos – lyg vertingos pamokos, skatinančios vaikus būti geresnius, atidesnius, vertinti šeimą ir tradicijas.

  • Gausu įdomybių: kaip Kalėdos švenčiamos įvairiose šalyse, kokie šventiniai jų atributai ir tradicijos, kaip puošiama aplinka.

  • Knyga kviečia patirti tikrąją Kalėdų dvasią – galvoti ne tik apie savo dovanas, bet ir kaip šią šventę kuo gražesnę padaryti kitiems.

  • Tai nuostabi kalėdinė dovana visai šeimai.

   

 
Savanoris bibliotekoje