Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
 • Akių obuolių pyragas

  Autorius: Tomas Dirgėla

  akiu obuoliu pyragasAr žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta labai brangus žmogus?
  Netekęs močiutės ir jos skaniausio pasaulyje obuolių pyrago Jokūbas supranta, kad taip lengvai jis su tuo nesusitaikys. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis spausdina viską, tai gali atspausdinti ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!
  „Gerai, kai apie rimtas temas kalbama nuotykių kupinose knygose. Dar geriau, kai smagios knygos mus moko suprasti ir priimti mums kylančius sunkius jausmus.“
  (Psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skerytė-Kazlauskienė).
  „Akių obuolių pyragas“: Kviečia pasinerti į vaikų nuotykius, skatina empatiją ir moko priimti artimo žmogaus netektį, suteikia skaitymo malonumą.
  Tomas Dirgėla – be galo populiarus vaikų rašytojas. Jauniesiems skaitytojams parašė jau daugiau nei 20 knygų ir visai neketina sustoti! Jo kūryba leidžiama pakartotinai ir verčiama į užsienio kalbas. Rašytojas įvertintas ir apdovanotas literatūros ekspertų – 2015 m. jam įteikta Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią debiutą.
  Grafikė Eglė Gelažiūtė iliustravo daug knygų vaikams. Šįkart vaizdų kalba nupasakojo ne tik smagius nuotykius, bet ir atskleidė skaudžią vaiko patirtį bei ją lydinčius keistus nutikimus.

 • Helenos Keler istorija

  Autorė: Lorena A. Hickok

  helenos keler istorija„Helenos Keler istorija“ - tai istorija, kurią verta perskaityti kiekvienam.
  Tai tikra istorija apie septynmetę mergaitę Heleną Keler, gyvenančią tamsoje ir tyloje. Ji nemato, negirdi, nekalba.
  Vieną dieną į tą tylos kalėjimą atvyksta jauna moteris, ji pasiryžta atverti tamsaus Helenos pasaulio duris ir tampa jos Mokytoja. Nors pradžia sunki, pasirodo, kad Helena yra nepaprastai smalsus ir protingas vaikas. Ji išmoksta skaityti, rašyti, ir kalbėti ne tik ženklų kalba, bet ir balsu.
  Netrukus savo pasiekimais ji nustebins visą pasaulį – įrodys, kad guvus protas, optimizmas ir nuoširdi aplinkinių pagalba gali padėti įveikti net didžiausius gyvenimo iššūkius.
  Helena Keler tapo įkvepiančiu drąsos simboliu visam pasauliui. Ji studijavo Harvardo universiteto Radklifo moterų koledže ir tapo pirmuoju nereginčiu ir negirdinčiu žmogumi, įgijusiu bakalauro laipsnį. Vėlesnį savo gyvenimą ji paskyrė padėti regos negalią turintiems žmonėms.
  Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama Heleną Keler įvardija kaip vieną iš trylikos jam didžiausią įspūdį padariusių visų laikų asmenybių.

 • "Berniuko knyga. Nerealus vadovas kūrybingiems ir smalsiems berniukams"

  Autorė: Aurore Meyer

  berniuko knyga nerealus vadovasDaugiau kaip 40 temų: kaip pastatyti namelį, susikurti slaptą kodą, suprasti žemėlapį, atpažinti vabzdžius, nuspėti orą, pasigaminti žaidimų...
  Viskas, ko reikia, kad taptum patyrusiu nuotykių ieškotoju!
  Perskaitęs šį vadovą rasi daugybę informacijos ir įvairiausių užsiėmimų lauke! 100 % vyriška. Mergaitėms draudžiama.

 • Žmogaus anatomija. Išsamus (ir pasibjaurėtinas) vadovas po žmogaus kūną

  Autorius: Adam Kay

  mogaus anatomija„Tokia knyga vaikystėje man būtų labai patikusi.“
  MALORIE BLACKMAN
  „Labai linksma ir žavinga!“
  KONNIE HUQ
  „Jei tik ši ŠMAIKŠTI ir INFORMATYVI knyga būtų buvusi išleista, kai baisiai gėdijausi paaiškinti savo vaikams apie kūno funkcijas!“
  DAVID BADDIEL
  AR KADA NORS PAGALVOJI, KAIP VEIKIA TAVO KŪNAS?
  Žmogaus kūnas yra nepaprastas, žavingas ir... na, gana keistas. Tavo keistas. Mano keistas. Tavo matematikos mokytojo – dar keistesnis. Ši knyga pasakoja, kas dedasi tavo kūne, ir atsako net į tokius klausimus, kuriuos išgirdę tėvai ir mokytojai tuoj pat nukreipia kalbą (nes patys tikriausiai atsakymų nežino):
  AR GALIMA VALGYTI BUBULIUS?
  KIEK LAIKO GYVENIME PRALEISI SĖDĖDAMAS TUALETE?
  KODĖL MŪSŲ BLAKSTIENOSE GYVENA BJAURŪS PADARAI?
  Tad atsisėsk, atsipalaiduok, užsimauk gumines pirštines, ir aš tave nusivesiu į kakų ir vėmalų pilną išvyką po tavo vidurius. Pažinti žmogaus kūną dar niekada nebuvo taip smagu ir įdomu!
  „Žmogaus anatomija. Išsamus (ir pasibjaurėtinas) vadovas po žmogaus kūną“ - LABAI LINKSMA PIRMA POPULIARAUS DIDŽIOSIOS BRITANIJOS NEGROŽINĖS LITERATŪROS AUTORIAUS IR BUVUSIO GYDYTOJO KNYGA VAIKAMS.

 • Naktinis ekspresas

  Autorė: Karin Erlandsson

  naktinis ekspresas 1Vaikams nuo 9 metų.
  Knyga „Naktinis ekspresas“ - tai pasakojimas apie meilę ir ilgesį, suteikiančius drąsos tam, kas atrodo neįmanoma.
  Danjos močiutė gyvena sename stoties pastate prie nebenaudojamo geležinkelio. Kiekvieną gruodį Danja su mama, tėčiu ir vyresniąja seserimi Nanda atvažiuoja pas ją pasisvečiuoti. Močiutė sena, turi įdomybių pilną sekreterą, kartais darosi užmarši ir kalba keistus dalykus.
  Vieną vakarą ji dingsta kaip į vandenį. Tą pačią naktį į senąją stotį atvyksta traukinys. Konduktorius jį vadina Naktiniu Ekspresu, galinčiu nuvežti pas tau brangų žmogų. Ar tai tikra? Ar traukinys padės Danjai surasti močiutę? O gal ji tik sapnuoja?
  Kai mergaitė išdrįsta įlipti į Naktinį Ekspresą, prasideda neįtikimi nuotykiai – laikas ir erdvė, regis, paklūsta visai kitokiems dėsniams.
  Karin Erlandsson kūrinys 2021 metais apdovanotas svarbia Suomijos Runebergo vaikų literatūros premija.

 • Influencerė

  Autorius: Víctor Panicello

  influencereIspanų autoriaus Víctor Panicello romanas paaugliams „Influencerė“ yra kelionė į Stebuklų šalį. Tiesa, Stebuklų šalis kiek kitokia ir šiuolaikiškesnė, nei buvo tada, kai joje lankėsi rašytojo Lewis Carroll kūrinio veikėja Alisa. Romanas skirtas jaunimui nuo trylikos metų.
  Virtualus pasaulis – visata, kuri veikia pagal savo taisykles. Visai, kaip Alisos Stebuklų šalyje, ar ne? Virtualiame pasaulyje daug kas nėra taip, kaip atrodo, o tamsių kertelių čia gerokai daugiau nei manote. Romano „Influnecerė“ siekis yra parodyti netikrą, žvilgantį pasaulį. Socialiniai tinklai gali pasiūlyti daug įdomių teigiamų dalykų, bet dar dažniau jie įtraukia jaunus žmones, iškreipia realybę ir žlugdo.
  Šešiolikmetė Nadia mokosi vidurinėje mokykloje ir jos tėvai laukia, kol mergina apsispręs, kokios karjeros nori ateityje. Tačiau pati Nadia nežino, ką nori veikti, o savo dėmesio negaili tik jai įdomiems dalykams, pavyzdžiui, „Instagram“ profiliui. Vieną dieną mergina nusprendžia, kad ateityje bus influencere ir pasiryžta bet kokia kaina padidinti savo sekėjų skaičių. Nadia perka gerbėjus, pradeda užmegzti pirmuosius verslo kontaktus, gauna dovanas ir vis augina ir augina virtualių gerbėjų būrį.
  Šiame pasaulyje mergina jaučiasi kaip žuvis vandenyje, tačiau ar pavyks jai išsiskirti iš būrio kitų influencerių ir išlikti konkurencinėje ir nedraugiškoje aplinkoje?
  Víctor Panicello „Influencerė“ – dienoraščio forma parašytas romanas, kuriame sekame Nadios karjerą, pirmuosius mėgėjiškus žingsnius, pakilimus ir nuopuolius. Autorius puikiai atskleidė, kad socialiniai tinklai nėra vien tik blogi ar vien tik geri. Viskas priklauso nuo to, kaip ir kam jie naudojami. Rašytojas atliko daug tyrimų, todėl Nadios istorija realistiška ir tinka daugeliui šių dienų interneto žvaigždučių.
  Víctor Panicello – ispanų vaikų ir paauglių rašytojas, išleidęs daugiau nei dvidešimt romanų ir įvertintas daugybe nacionalinių ir tarptautinių premijų.
  Trumpas aprašymas žada paaugliams aktualų ir šiuolaikišką skaitinį. Jį būtina įsigyti internetu. Pirkti online verta dėl įvairių priežasčių. Viena jų – geros kainos, juk akcijos ir išpardavimai vilioja įvairaus žanro bei siužeto knygas įsigyti pigiau. Atsižvelkite į skaitytojų rekomendacijas, apžvalgas bei atsiliepimus, o taip pat pavartykite virtualias ištraukas, knygų apimtį įvertinkite atsižvelgę į puslapių skaičių, atkreipkite dėmesį į santraukas ir aprašymus.

 • Berniukas, kuris skraidė su drakonais

  Autorė: Andy Shepherd

  berniukas kuris skraide su drakonaisENDĖ ŠEFERD – linksma ir išradinga knygų vaikams autorė. Gyvena Anglijoje ir rašo istorijas apie berniuką Tomą ir pašėlusius jo augintinius.
  Tomas ir jo draugai neįsivaizduoja savo gyvenimo be slaptų augintinių – drakonų. Auginti ir prižiūrėti drakonus kur kas sudėtingiau nei katiną, vėžlį, jūrų kiaulytę ar kokią sliekų šeimynėlę. Jie kelia didžiulę netvarką, visur palieka nagų žymes, smilkstančias kibirkštis ir sprogstančius kakučius. Tiesa, yra ir dar vienas, kur kas liūdnesnis dalykas. Vieną dieną vaikams savo drakonus reikės paleisti... O tai – sunkiau už viską. Tomas pažadėjo seneliui, kad po atostogų leis augintiniams iškeliauti. Tačiau pirmiausia juk reikia išsiaiškinti, kur drakonai išskrenda ir kas jų ten laukia... Atsiverskite knygą ir sužinosite, kas padės Tomui atskleisti Slaptojo drakonų miesto paslaptį. Ką šįkart sumanė Liemas, Bėdų karalius. Ir kas laukia būrio pašėlusių drakonų.
  Ir kas čia žino, galbūt vieną dieną jūs irgi rasite augantį drakono vaisių medį. O jeigu taip nutiks, na, pasiruoškite gyvenimo kelionei!

 • Pelytės Sofijos nuotykiai 2. Smaragdo uogų beieškant

  Autorė: Poppy Green

  pelytes sofijos nuotykiai 2 smaragdo uogu beieskantKnyga „Pelytės Sofijos nuotykiai. Smaragdo uogų beieškant“ skirta vaikams nuo 5 metų.
  Pelytė Sofija labai mėgsta piešti. Kai išgirsta apie ypatingas smaragdo uogas, iš kurių galima pasigaminti nuostabiausią dažų spalvą, ji užsinori būtinai jų gauti! Bet jos auga tik vienoje miško vietoje – pavojingame Išsikerojusių Piktžolių take, gerokai nutolusiame nuo jaukiosios Pušų Spyglių giraitės. Sofija įtikina savo geriausią draugę varlytę Hetę leistis į nuotykį kartu. Ar jiedvi ras smaragdo uogų ir saugiai sugrįš namo?
  Gausiai iliustruota knygelė „Pelytės Sofijos nuotykiai“ parašyta lengvai skaitoma kalba ir puikiai tinka pradedantiesiems skaitytojams.
  „Pelytės Sofijos nuotykiai. Smaragdo uogų beieškant“:
  pataria ko nors įsigeidus, dėl to daikto nepamesti galvos;
  moko, kad išankstinės nuostatos ne visada yra pagrįstos;
  teigia, kad suaugusieji ne visada viską žino geriau, bet būtina su jais, ypač tėvais, pasitarti;
  akcentuoja, kad svarbu pasikliauti draugais.
  Tai antra pamokomų „Pelytės Sofijos nuotykių“ knyga.
  Popi Grin gali kalbėtis su gyvūnais! Deja, jie niekada neatsako. Todėl ji pradėjo rašyti įsivaizduodama, ką gyvūnai galėtų pasakyti ir padaryti, jei žmonės nematytų. Popi gyvena miško pakraštyje Konektikuto valstijoje, JAV, o jos kiemas dažnai tampa žaidimų aikštele įvairiems laukiniams gyvūnams: paukščiams, triušiams, voverėms, pelėnams, skunkams, elniams ir net laukiniams kalakutams.
  Dženifer A. Bel yra iliustratorė, kurios darbų galima rasti sveikinimo atvirukuose, žurnaluose ir daugybėje knygų vaikams. Ji gyvena Mineapolyje, Minesotos valstijoje, kartu su vyru, sūnumi ir kaprizinga kate.

 • Vienaragių akademija. Ariana ir Kuždesys

  Autorė: Julie Sykes

  ariana ir kuzdesysAriana mėgsta leisti laiką Vienaragių akademijos arklidėse ir rūpintis savo gražiuoju Kuždesiu. Nors į daugelį dalykų jiedu žiūri skirtingai, mergaitė tikisi, kad tai nesukliudys jiems užmegzti tikro ryšio!
  Mokykloje vėl kilo bėdų – į jos valdas iš miško ima bėgti gyvūnai. Arianai su Kuždesiu prireiks didžiulės drąsos, kad apsaugotų savo draugus ir grąžintų gyvūnus į jų žaliuosius namus...

 • Pabėgusi mažylė

  Autorė: Holly Webb

  pabegusi mazyleSemo ir Izabelės tėvams sukūrus šeimą ir apsigyvenus drauge, vaikams sunkoka priprasti prie naujos buities. Ypač baiminamasi nesutarimų dėl Medutės – mažos auksaspalvės kalytės.
  Izabelė pripažįsta, kad ji – Semo šuo, bet sutinka ja rūpintis jam išvykus. Netikėtai mažylė pabėga iš namų. Kodėl? Kur ji? Kaip ją surasti? O svarbiausia, ką pasakys grįžęs Semas... Sophy Williams iliustracijos.

 • Padūkėlių mokykla. Gimtadienio staigmena

  Autorius: Dashiell Fernández

  padukeliu mokykla gimtadienio staigmena6–9 metų vaikams.
  Gimtadienis – geriausias dalykas pasauly!
  Greitai didžiausių mokyklos padūkėlių mokytojos Anos gimimo diena, ir visi nusprendžia surengti jai ne-pa-kar-to-ja-mą gimtadienio staigmeną. Balionai, girliandos, saldainiai, žaidimai... viskas paruošta, bet netikėtai vaikai nuvilia Aną. Tačiau netrukus ji supras, kad mokiniai rengė jai geriausią gimtadienį, kokį tik ji galėjo įsivaizduoti!
  Bet... palaukit! Kur tortas?
  „Padūkėlių mokykla“:
  • lavina humoro jausmą ir skatina išradingumą,
  • moko, kokia svarbi yra draugystė ir komandinis darbas,
  • pabrėžia, jog nereikia pasikliauti išankstinėmis nuostatomis,
  • tinka pradedantiems skaityti.

 • Trolis Molis ir Čiurlionis

  Autorė: Violeta Palčinskaitė

  trolis molis ir ciurlionisVioleta Palčinskaitė – poetė, prozininkė, dramaturgė, scenaristė, vertėja, didžiausią savo kūrybos dalį skyrusi mažiesiems skaitytojams. Su rašytojos eilėraščiais ir pjesėmis užaugo ne viena skaitytojų karta.
  Šįkart Violeta Palčinskaitė knygoje „Trolis Molis ir Čiurlionis“ vėl kviečia susitikti su troliu Moliu iš knygos „Muzika Troliui“, 2011 metais išrinkta Metų knyga vaikams. Ar trolis Molis ir po dešimtmečio liko toks pat įžūlus pagyrūnas? Ir kodėl jam parūpo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis?
  Autorė sako: „...pasiilgau to nepiktybiško melagio, to nenumaldomo padaužos, ir nutariau Molį šį kartą atsigabenti į savo namus. Štai taip atsirado antroji knygelė apie trolį. Trolį, ieškantį Čiurlionio. Kodėl? Ogi todėl, kad trolis Molis visur prisistato kaip didis muzikos mylėtojas... O jeigu mano jaunasis skaitytojas, perskaitęs apie trolio nuotykius, irgi ims ieškoti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos, ir ne tik muzikos, kūrinių, jausiu, kad knygą parašiau ne veltui.“
  „Na, o dabar orkestras grojo Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“. Atidžiai stebėjau Molio snuk... atsiprašau, veido išraišką.
  Molis buvo laimingas! Dar niekada nebuvau mačiusi trolio Molio tokio laimingo. Niekada. Netgi tada, kai teko ilgokai viešėti jo šalyje. Regis, matė spalvas, kurias tik jis vienas galėjo matyti, linguojančius vėjyje medžius, kuriuos tik jis vienas buvo apkabinęs, ir laikė ant delno paukščius, kurių vardus žinojo jis vienas.“

 • Pasakos apie drąsą ir nuoširdumą

  pasakos apie drasa ir nuosirduma„Pasakos apie drąsą ir nuoširdumą“ 6–10 m. vaikams.
  Magijos ir stebuklų kupinos pasakos apie drąsą, gerumą, nuoširdumą ir kaip svarbu būti savimi.
  Septyni pasakų herojai – nevaikštantis princas, išlepėlė Amelija, niekad gerumo nepatyręs kaminkrėtys Tomas ir kiti – išgyvens daug nepaprastų nuotykių ir išbandymų, kad taptų įkvepiančiais pavyzdžiais visiems mažiesiems skaitytojams.
  „Pamirštos pasakos apie drąsą ir nuoširdumą“ ugdo empatiją; stiprina pasitikėjimą savimi; moko gerumo, atjautos ir drąsos; skatina suprasi, kad visi galime pasikeisti ir nusipelnome antro šanso.
  Septynias pasakas įtaigiai šių dienų skaitytojams adaptavo Mary Sebag-Montefiore, kuri užsienyje yra pamėgta kaip puiki pasakotoja, sugebanti mažesniems pritaikyti sudėtingų klasikinių pasakojimų siužetus.
  „Pasakos apie drąsias mergaites“ – šios knygų serijos dalis, grąžinanti iš užmaršties aštuonias senas pasakas, kurių herojės įkvėps ir šių dienų mergaites!

 • Kakė Makė ir katinas vienai savaitei

  Autorė: Lina Žutautė

  kake make ir katinas vienai savaiteiIš kačių parodos Kakė Makė su visa šeima išėjo sužavėti! Kokios katės tvarkingos, švarios ir kultūringos! Kaip tyčia, einant namo jų kelyje išdygsta benamis vienaakis katinas. Kakė Makė užsigeidžia jį pasiimti, tačiau tėvai sutinka priglausti tik savaitei… Padūkėlis katinas tuojau nugraužia močiutės gėles, visur mėto plaukus ir drasko baldus. Bet kaip su juo smagu ir gera! Net šuneliui Čiūčiai jis labai patinka. Ar gali būti, kad katinas jau rado savo namus?
  „Tai nepaprastai šilta ir kupina juokingų situacijų istorija apie atsakomybę už augintinius, didelę vaikų meilę gyvūnams ir tai, kad negalia nėra kliūtis gyventi visavertį gyvenimą.“ Vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė.
  „Tai pasakojimas apie svarbią vaikystės temą – augintinius – ir patirtį, kurią beveik kiekvienas esame išgyvenę. Nusikeldami į Kakės Makės pasaulį, turime galimybę pamatyti, kokia galinga yra atjautos, rūpesčio ir pagalbos jėga. Ji atneša pokyčių tiek į augintinių, tiek į žmonių gyvenimą. Kviečiu tai pastebėti ir patirti tiek jums, tiek jūsų vaikams.“ Psichologė Asta Blandė.

 • Pradėk dabar: finansinis gidas paaugliams

  Autorė: Jūratė Cvilikienė

  pradek dabar finansinis gidas paaugliamsPradėk dabar: finansinis gidas paaugliams“ - tai pirmasis gidas visiems jaunuoliams, kurie už savo finansinę situaciją nori būti atsakingi patys: sumaniai ir atsakingai tvarkytis su pinigais, išmokti taupyti, investuoti ir pasirūpinti karjera ar įsteigti nuosavą verslą.
  Finansų ekspertė Jūratė Cvilikienė ir žinomi sėkmingi žmonės Lietuvoje – Beata Nicholson, Orijus Gasanovas, Rimvydas Širvinskas (Makalius), Ieva Krivickaitė, Tautvydas Marčiulaitis ir Laurynas Zmejauskas – dalijasi įkvepiančiomis istorijomis, nuotykiais, praktiniais patarimais bei įžvalgomis ir padeda atsakyti į svarbiausius klausimus, susijusius su pinigais, nuolat kylančius jaunam žmogui:
  - Kaip ir kur užsidirbti?
  - Kaip valdyti pinigus ir sutaupyti?
  - Kaip sukurti verslą?
  - Kaip investuoti?
  - Kaip sukurti karjerą?
  - Kaip savanorystė gali padėti atrasti save?
  Rekomenduojama 12–18 m. amžiaus jaunuoliams, jų tėvams ir vyresniųjų klasių ekonomikos mokytojams.
  Knygos „Pradėk dabar: finansinis gidas paaugliams“ turinys sukurtas „Swedbank“ lėšomis. Siekdami didinti finansinių žinių prieinamumą, „Swedbank“ šių leidinių padovanojo visoms Lietuvos savivaldybių bibliotekoms ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kuruojamiems vaikų dienos centrams.

 
Savanoris bibliotekoje