Nacionalinė bibliotekų savaitė Janapolės bibliotekoje

Šešioliktą kartą Lietuvoje minima Nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos tema kartoja bibliotekų metų šūkį,, Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Į bibliotekų savaitės renginius įsiliejo ir Janapolės biblioteka. Balandžio 25d. vyko akcija „Gydome knygas“ .Janapolės pradinukai noriai dalyvavo edukacinėje akcijoje, klijavo suplyšusias knygas.

Akcijos metu buvo kalbama, kad labai reikia mylėti knygas ir jas saugoti. Sekančią dieną Janapolės bibliotekoje svečiavosi janapoliškės viešnios Genovaitė ir Kazytė. Jos mažiesiems skaitė, sekė pasakas, dainavo. Įsidrąsinę mažieji skaitovai ir patys pradėjo sekti visiems susirinkusiems žinomas pasakas. Balandžio 27dieną vyko protų mūšis „Vienas juokas atsakyti, jeigu moki tu skaityti“. Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos su originaliais pačių komandų sugalvotais pavadinimais. Komandos trumpai pristatė ir kibo į darbą. Kūrė eilėraščius, dėliojo išsibarsčiusias pasakas, atsakinėjo į labai rimtus ir sudėtingus klausimus. Nugalėjo suaugusiųjų komanda„ Rožinė pantera“. Nugalėtųjų laukė dovana – ekskursija. Kitos komandos pasitenkino saldžiais prizais.
Gražiais renginiais paminėta 16-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė. Dėkoju visiems , kurie dalyvavo bibliotekų savaitėje.

Bibliotekininkė
Aušra Ubartienė