Juozas Tumas – Vaižgantas - prozininkas, publicistas, politikos veikėjas

Žemaitijos metų minėjimo 2019 metais kokie tik renginiai vykdavo bibliotekoje, vis norėjosi sužinoti kokie istoriniai  ryšiai su Žemaitija. Tad 2019 metais minint kunigo ir rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metines, lapkričio 27 d. bibliotekoje mokytoja Sigita Naglienė pasidomėjo ir skaitė paskaitą „Juozo Tumo-Vaižganto sąsaja su Žemaitija“. Lektorės nuomone Vaižganto jaunystėje septyneri metai praleisti Žemaitijoje paliko ženklius pėdsakus formuojantis rašytojo asmenybei. J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. 2019-ieji Seimo nutarimu buvo paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoje bibliotekoje vykdant projektines veiklas sudaryta galimybė miesto ir rajono žmonėms susipažinti plačiau apie Juozą Tumą-Vaižgantą: parengtos virtuali ir kilnojama spaudinių parodos „Juozas Tumas – Vaižgantas - prozininkas, publicistas, politikos veikėjas“. Kilnojama paroda veiks iki 2020.01.31, o su virtualia paroda galima susipažinti bibliotekos svetainėje - nuoroda čia.

Projektines veiklas finansavo:

Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Telšių rajono savivaldybė

Informacinis pranešimas ir nuotraukos Vidos Urnikienės