VAIKŲ POETEI Z. GAIŽAUSKAITEI – 70

5 2Vaikų poetei ZITAI GAIŽAUSKAITEI vasario 12 d. sukanka 70 metų. Sveikiname gerbiamą rašytoją, kuri ne kartą buvo ir, tikimės, bus laukiama mūsų bibliotekos lankytojų viešnia.

Z. Gaižauskaitė gimė Padargupių k., Raseinių r. Baigusi Raseinių vidurinę mokyklą, dirbo Kauno melioracijos statybos montavimo valdyboje (sekretore), dirbo Jonučių vidurinėje mokykloje fakultatyvo vadove. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1970 m. Nuo 1995 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Poetės tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla negirdėtais dialogais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui.
Bibliotekų ir knygynų lentynose puikuojasi daugybė jos knygelių, skirtų ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“, „Kiškio lopšinė“, „Kas miške gyvena?“, „Kalėdų bobutė“, „Linksmasis traukinukas“, „Žiemos vaikai“, „Girios mokyklėlė“, „Riedėkit, margučiai“, „Taip sukasi metai“, „Kaip bebriukai namą statė“, „Žiogas pievoj vasarojo“, „Kur keliauji debesėli?“, „Stipriausias margutis“, „Šviesoforas“, „Dvi sesutės pasakėlės“, „Pavasaris lekia“, „Kas pravirkdė raideles?“, „Labas vakaras, geny“, „Iš vieno kamieno“, „Kalėdų žvaigždelė“ , „Atvažiuoja Kalėda“ ir kitos.