KVIEČIAME Į VILIJAUS ŽAGRAKALIO FOTOGRAFIJŲ PARODOS „FOTORENESANSAS“ ATIDARYMĄ

Kovo 2 d., trečiadienį, 17 val. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje bus atidaroma fotografo Vilijaus Žagrakalio darbų paroda „Fotorenesansas“.

Fotografijos entuziastas, tyrinėtojas ir eksperimentuotojas V. Žagrakalys papasakos apie kalitipijos ir platininės spaudos procesus, pademonstruos, kaip šie procesai vyksta, papasakos apie tokios fotografijos niuansus.

Platinos spaudiniai, dar vadinami platinotipija, yra fotografiniai spaudiniai, pagaminti monochrominio spausdinimo proceso metu, naudojant platinos junginius. Platinos spaudiniai yra patvariausi iš visų fotografijos technikų. Platinotipija pasižymi labai subtiliais atspalviais, jai būdingas didelis tonų diapazonas. Reikalingas chemines medžiagas fotografai siunčiasi iš užsienio, nes Lietuvoje jų įsigyti nėra kur. Brangiausios nuotraukos, galinčios išlikti net 200 metų, gaminamos su platina.

Paroda veiks iki kovo 31 d.

Maloniai kviečiame!