R. INČIRAUSKO KNYGOS „NULIPDYTAS GYVENIMAS“ PRISTATYMAS

Kovo 17 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytas leidinys, reprezentuojantis ne tik Telšius, bet ir Žemaitiją bei visą Lietuvą, – skulptoriaus, medalininko, tapytojo, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriaus Romualdo Inčirausko knyga „Nulipdytas gyvenimas“.
Menininką sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, vaizdo įrašu – dailėtyrininkė dr. Danutė Zovienė, VšĮ „Telšių menų inkubatorius“ direktorė Palma Urbanavičienė, architektas, profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algirdas Žebrauskas, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentas Tomas Vaičaitis, tautodailininkas Steponas Kaminas.
Pasakodami apie kartu rengtą knygą ir savo bendrą gyvenimą, kuriame buvo daug išbandymų, menininkai profesoriai Zita ir Romualdas Inčirauskai visa tai pavadino Dievo stebuklu. Didelį dėkingumą R. Inčirauskas jaučia visai profesionalų komandai, dirbusiai leidžiant knygą: leidinio sudarytojai menotyrininkei dr. D. Zovienei, dizaineriui Tomui Vaičaičiui, tekstų autoriams: menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, architektui prof. Algirdui Žebrauskui, menotyrininkei dr. Jurgitai Ludavičienei, dailininkei, menotyrininkei dr. Salomėjai Jastrumskytei, projektą „Gyvenimas nulipdytas iš plastilino“ koordinavusiai VšĮ „Telšių menų inkubatorius“ direktorei P. Urbanavičienei. Pasak jos, „šiuo projektu siekta per dailininko R. Inčirausko kūrinius atskleisti Žemaitijos regiono savitumą, populiarinti šio regiono istoriją, kultūrą, suteikiant Žemaitijos sostinei Telšiams unikalų vizualinį įvaizdį“.
Leidinys skoningai iliustruojamas medalių, skulptūrų, mažųjų metalo formų, objektų architektūrinėje aplinkoje, Telšių žydų bendruomenei atminti skirtų kūrinių, juvelyrikos, tapybos darbų fotografijomis.
Bibliotekos kolektyvas gerbiamam R. Inčirauskui dėkoja už ypatingą dovaną – meno kūrinį „Paukštis“.
Daugiau nuotraukų: