BIBLIOTEKININKŲ ROŽYNAS

Rūpestingai bibliotekininkų prižiūrimas rožynas kasdien džiugina ne tik bibliotekos kolektyvą. Poetės, pirmosios lietuvių vertėjos, pirmosios moters, įrašytos į lietuvių literatūros istoriją, žemaičių bajorės KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS vardui įamžinti 2018 m. pasodinta 100 rožių.
Įdomūs faktai apie rožes:
*Seniausia pasaulyje rožė auga Vokietijoje, ant Hildesheimo katedros sienos.
*Brangiausia pasaulyje rožė ‘Džiuljeta’ buvo parduota už 5 mln. dolerių. Ji išvesta Davido Ostino veislyne, darbas truko 15 metų.
*Rožių yra visų spalvų, išskyrus juodą. Juoda dažniausiai vadinama tamsiai raudonos spalvos rožė.
*Aukščiausias rožių krūmas yra 7 metrų aukščio.
*2002 m. miniatiūrinė rožė ‘Overnight Scentsation’ buvo paimta į kosmosą specialiems tyrimams.
*„Cavriglia“ Italijoje yra didžiausias privatus rožių sodas pasaulyje, jame auga daugiau kaip 7 500 skirtingų rožių veislių.
*Mažiausias rožės pumpuras yra ryžių grūdo dydžio.
*Rožė yra viena iš kelių gėlių, paminėtų Biblijoje.
*Nuo senų laikų rožė žinoma kaip meilės simbolis.