BIBLIOTEKAI PADOVANOTA NAUJA POEZIJOS KNYGA „ŠVIESOS SAUJELĖ SAU“

Sausio 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pasitikome naują poezijos knygą – Telšių muzikos mokyklos fortepijono mokytojos Daivos Kaubrytės-Živatkauskienės eilėraščių rinktinę „Šviesos saujelė sau“. Ir... „pakvipo pavasariu“, – kalbėjo poetas Gintaras Karlauskas.

Renginys prasidėjo šviesos kupinais džiazo garsais, sklindančiais iš pianistės, kompozitorės Agnės Pasaravičienės rankų. Muziką lydėjo renginio vedėjos Raimondos Kasparavičiutės nuotaikingos mintys apie poetę. Tai pirmoji Daivos knyga. Išgyventais potyriais knygos gimimo kelyje dalinosi pati autorė, taip pat svečiai: poetas, knygos korektorius ir maketuotojas Gintaras Karlauskas, redaktorė, Telšių meno mokyklos bibliotekininkė Monika Drimbienė, viršelio autorė, menininkė Ramunė Šaluchinaitė. Dalyvavo ir kiti knygos iliustratoriai: Asta Radzienė, Agnė Pasaravičienė, Ignas Živatkauskas.

Eilėraščių rinktinės „Šviesos saujelė sau“ autorė su renginio dalyviais pasidalijo savo prisiminimais. Poeziją mėgusi nuo mažumės – deklamavusi ir kūrusi jau pradinėse klasėse. O meilę eiliavimui padovanojęs tėtis, su kuriuo iki šiol turinti tradiciją pakalbėti eiliuotai įvairiomis temomis. Nuo 2020 m. eilėraščius rašo intensyviau, savo eiles skaito įvairiuose poezijos renginiuose. Tad knyga „Šviesos saujelė sau“ – subrandinta dovana pačiai poetei ir skaitytojams.

Poezijos popietei šventinės nuotaikos suteikė jaunieji pianistai, D. Živatkauskienės mokiniai Elijus Kaniava, Vytenis Navickas, Justas Akavickas. Poezijos mėgėjus džiugino renginio dalyvių skaitomos poetės eilės.

Pasveikinti knygos autorės atvyko jos šeima ir artimieji, draugai, kolegos.

Vidos Urnikienės, Vilijos Jocienės nuotraukos

Daugiau nuotraukų: