PRIEŠ 126 METUS GIMĖ RAŠYTOJA IEVA SIMONAITYTĖ (1897–1978)

Sausio 23-iąją prieš 126-erius metus gimė rašytoja Ieva Simonaitytė (1897–1978) – viena unikaliausių XX a. lietuvių literatūros kūrėjų, svarbi Mažosios Lietuvos rašytoja, šio krašto gyvenimo vaizduotoja, neretai vadinama metraštininke.
Kviečiame dar kartą pasižvalgyti arba susipažinti su Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus darbuotojų parengta virtualia paroda „Mielai Ievai…“ Ievos Simonaitytės knygų kolekcijos autografai Nacionalinėje bibliotekoje“.
Parodoje eksponuojami rinktiniai Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomų I. Simonaitytės kolekcijos knygų autografai atskleidžia plačią rašytojos bendradarbiavimo erdvę, kurioje išsitenka ne tik su Mažąja Lietuva siejami žymūs kūrėjai, bet ir daugelis rašytojos amžininkų poetų bei prozininkų. Autografai išryškina įvairias, kartais rečiau afišuojamas rašytojos portreto ir lietuvių literatūros lauko detales, o autografų stilius bei maniera apibūdina ir patį jų autorių.
Paroda pasiekiama???? https://bit.ly/3j22NLx