MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. AUŠRA SIRUTIENĖ

Kurianti dailės mokytoja, Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos edukatorė

John Maxwell Coetzee (Džonas Maksvelas Kutsė) „BARBARŲ BELAUKIANT“

„Praėjusiais metais man atradimu tapo trijų autorių – O. Tokarszuk, G. Swift, J. M. Coetzee – kūriniai.  Galėčiau ilgai kalbėti apie kiekvieną iš perskaitytų knygų, bet bene ryškiausią įspūdį paliko Nobelio literatūros premijos laureato J. M. Coetzee „Barbarų belaukiant“. Stiprus, sukrečiantis ir neįtikėtinai taikliai atliepiantis šiandienos aktualijas kūrinys, skaitytojo klausiantis: * kiek kaltės ir atsakomybės prisiima žmogus, matantis netiesą ir žiaurumą, nors ir tiesiogiai tame nedalyvaujantis? * kas nulemia pasirinkimą paklusti ar pasipriešinti? * kiek reikšmingos yra vieno žmogaus pastangos? Autorius papasakoja istoriją, nutikusią neįvardytoje Imperijoje, nustebina pagrindinio veikėjo pasirinkimais, sužavi meistriškai atskleisdamas žmoguje esančią dieviškumo kibirkštį bei netikėtai beišsiveržiančius blogio pavidalus.“