NETRADICINĖS LIETUVIŲ KALBOS PAMOKOS BIBLIOTEKOJE

Kovo 27 d. bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vyko dvi netradicinės lietuvių kalbos pamokos apie poetę, vertėją Karoliną Praniauskaitę – pirmąją moterį, įėjusią į lietuvių literatūros istoriją.
Pamokose dalyvavo Telšių „Ateities“ progimnazijos 6 a ir b klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Lina Dijokiene.
Poetės K. Praniauskaitės eilėmis pamoką pradėjo šio skyriaus vedėja Monika Lukoševičienė. Parodytas filmas apie poetę, trumpą, bet prasmingą jos gyvenimą.
Vyr. bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė mokiniams papasakojo apie K. Praniauskaitę, jos kilmę, šeimą, gimtinę, kūrybą ir draugystę su poetu Antanu Baranausku.
1997 m. Telšių viešajai bibliotekai suteiktas Karolinos Praniauskaitės vardas, o šių metų sausio 26 d. minėjome 195-ąsias jos gimimo metines.
Visi mokiniai stengėsi aktyviai dalyvauti pamokoje, atsakė į klausimus, apibendrino, ką sužinojo apie poetę. Tikimės, kad prasmingai, įdomiai praleido laiką bibliotekoje.

ATSISVEIKINANT SU GIMTĄJA TROBELE
Reikia atsisveikinti su mylimu nameliu,
Kuriame praleidau jaunystės metus
Tarp savųjų; čia nuo gimimo
Maloniai prabėgo gyvenimo rytas.
Šiandien, atėjus kaitriam vidurdieniui,
Reikia atsiskirti su mielais nameliais
Ir liūdnoj klajonėj ieškoti prieglobsčio,
Ir kaitroje nerasti šešėlio...