MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. DANUTĖ MAŽEIKIENĖ

DANUTĖ MAŽEIKIENĖ, Telšių rajono savivaldybės mero patarėja

Platonas „VALSTYBĖ“

Įdomi, tikrai įsimintina knyga. Šiame veikale atskleidžiama klasikinės valstybės prigimtis, savita, bet lengva literatūrine forma išdėstoma pati seniausia valstybės teorija, kurios pagrindinė filosofinė mintis išlieka aktuali ir šiandien. Žinant, kad tai sukurta beveik 400 metų prieš Kristų, negali atsistebėti tokiomis įžvalgomis, kurios atrodo ištrauktos iš naujausių laikų. Kai Atėnai kentėjo nuo ekonominio, politinio ir moralinio nuosmukio, Platonas ryžosi parodyti, kokia turėtų būti valstybė ir jos piliečiai. Ir nors jo kuriamas valstybės modelis, garantuojantis visų jos piliečių gerovę, utopinis, tačiau akivaizdu, kad teisingumo, gėrio ir grožio paieškos yra amžinos. Žmonės visais laikais veržiasi iš tamsos į šviesą, o iš valstybės, kaip šiek tiek vėlėliau teigė Platono mokinys Aristotelis, tikisi kažko gero ir dorovingo.

Rekomenduoju dar neskaičiusiems.