BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ. „TELŠIAI. ATMINTIES KNYGA“

Balandžio 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje šventiškai prasidėjo 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

Visiems susirinkusiems – bibliotekos darbuotojų dovanotos prasmingos žymių žmonių mintys apie knygas. Gražios profesinės šventės proga sveikino bibliotekos direktorė Jolanta Kaubrienė ir pavaduotoja Vida Urnikienė, draugiški bibliotekos partneriai: Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas, Telšių Žemaitės dramos teatro aktorė Margarita Bladženauskaitė, Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė.

Bibliotekų savaitė iškilmingai prasidėjo didžiulio trejus metus trukusio darbo – knygos „Telšiai. Atminties knyga“ – pristatymu. Ji išleista įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos bei Telšių rajono savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Telšių Atminties knyga: Holokausto nutrauktas žydų bendruomenės gyvenimas“. Knygos sudarytoja, mokslinė redaktorė – dr. Lara Lempertienė.

Išsamiai apie knygos sudarymo, leidybos istoriją, Telšių ješivos – aukštosios žydų rabinų mokyklos – įkūrimo istoriją, Telšių žydų bendruomenės gyvenimą papasakojo Že­mai­čių mu­zie­jaus „Al­ka“ darbuotojos: mu­zie­ji­nin­kė-skait­me­nin­to­ja, minėto projekto vadovė Lo­re­ta Nor­vai­šie­nė ir istorikė, ekskursijų vadovė, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Janina Bucevičė.

Leidėjo Žemaičių muziejaus „Alka“ – knygą sudaro penki skyriai:

pirmajame dalinamasi Telšių miesto istorijos fragmentais;

antrajame pasakojama apie Telšių ješivos veiklą ir rabinus, kitas mieste įsikūrusias švietimo institucijas, visuomeninius ir politinius judėjimus;

trečiasis skyrius skirtas asmenybių portretams;

ketvirtajame – Atsiminimų skyriuje – straipsnių autoriai pasakoja apie mokymąsi, dalyvavimą judėjimuose, prisimenamos šeimos tradicijos ir šventės;

penktajame skyriuje Holokaustą išgyvenę ir po pasaulį išsibarstę Telšių žydai pasakoja apie tragišką savo tautos likimą pirmosiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis, patirtus sunkumus besislapstant ir įsikuriant naujose vietose. Prisimenami žydų gelbėtojai, rizikavę ne tik savo, bet ir savo šeimų gyvybe.

„Telšiai. Atminties knyga“ leis kiekvienam skaitytojui atrasti istorinius Telšių žydų gyvenimo fragmentus, skatinsiančius naujai pažvelgti į miesto istoriją.

Dėkojame  į renginį atvykusiam jaunimui – Telšių „Atžalyno“ progimnazijos moksleiviams ir „Džiugo“ gimnazistams.
Maloniai visus kviečiame ir į kitus Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius!

Nuotraukos Loretos Gedeikienės

Daugiau nuotraukų: