PRISIMINĖME JUSTINĄ BALTUONIENĘ

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 25 d., Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Justinai Baltuonienei skirtos knygos „Pabūkit su mumis“ pristatymas ir šios kraštietės atminimo vakaras.

J. Baltuonienė gimė 1927 m. kovo 2 d. Paežerės kaime, Plungės rajone. 1953–1982 m. dirbo Telšių rajono laikraščio „Komunizmo švyturys“ (dabartinė „Kalvotoji Žemaitija“) redakcijoje. Ji buvo visuomeniškas žmogus, dalyvavo ne tik miesto, bet ir Lietuvos kultūriniame gyvenime, ėjo Telšių rajono moterų tarybos pirmininkės pareigas, vadovavo „Vienminčių“ klubui. Su vyru Feliksu aktyviai dalyvavo „Masčio“ dainų ir šokių ansamblyje. Kūrė eiliuotus scenarijus renginiams, rašė žemaitiškas eiles.

Kažkada iškiliai kultūros veikėjai skirtą renginį vedė buvusios pedagogės Liuda Lėverienė ir Vytautė Nekrašienė.

Justinos Baltuonienės eilėmis skambėjo Juvento Radzio, Ernestos Dargužienės ir Adelės Kukštienės atliekamos dainos.

Renginio iniciatoriai ir organizatoriai: Telšių Trečiojo amžiaus universiteto Saviraiškos fakulteto studentai ir dekanė Irena Radzienė, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliografės Vilma Jomantaitė ir Kristina Momkienė.