VERTINGA DOVANA BIBLIOTEKAI

BIBLIOTEKĄ PASIEKĖ VERTINGA DOVANA – pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ naujai perleisti egzemplioriai.
Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, remiant Lietuvos kultūros mecenatui Pranui Kizniui, mums perduota keturiolika pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra” (1883–1886) naujojo leidimo komplektų.

„Aušra“ – tautinis lietuvių mėnraštis, leistas slaptai spaudos draudimo laikotarpiu. Svarbiausias „Aušros“ uždavinys buvo telkti lietuvius, kelti tautinę savimonę. Leidinys rūpinosi lietuvių kalbos ugdymu, aukštino lietuvių liaudies kultūrą, tautosaką, skelbė originalius grožinės literatūros kūrinius, supažindino su pasauline literatūra.

Įgyvendinti „Aušros“ projektą ėmėsi J. Basanavičiaus palikimo saugotojas – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.