PRISIMINĖME KAZIO BINKIO KŪRYBĄ

Paprastas kaip sodietis, elegantiškas kaip diplomatas, išdidus kaip kunigaikštis... Šiuos poeto Antano Miškinio žodžius patvirtino lapkričio 23 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje vykęs renginys „Kazio Binkio kūrybą prisimenant...“, skirtas šio poeto, dramaturgo, publicisto, vertėjo  130-osioms gimimo metinėms paminėti.

Popietės metu skambėjo K. Binkio eilės. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas, profesorius Mindaugas Kvietkauskas vaizdo medžiagoje pristatė pagrindinius poeto gyvenimo ir kūrybos faktus.

Mokytoja Zita Godeliauskienė pateikė pikantiškų detalių apie K. Binkio gyvenimą, o viską apibendrino ir geros nuotaikos visiems padovanojo Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių skyriaus dramos kolektyvo „Talėja “ suvaidintas vaizdelis pagal K. Binkio pjesę „Kai atsarga daro gėdą“ (režisierė Julija Kneitienė).

Bibliotekos skaitykloje eksponuojama paroda supažindino su rašytojo asmenybe ir kūryba.

***

K. Binkis, kaip retas kuris kitas lietuvių kūrėjas, turėjo stiprų poeto talentą, kurio dėl pernelyg  ankstyvos mirties nerealizavo. Jo kūrybinis palikimas nėra gausus, tačiau jis žėri nepakartojamu formų įvairumu, atspindinčiu nuolatinį tikro poeto troškimą atsinaujinti, nuolat veržtis į naujas platumas, ieškant vis naujų ir naujų meninių vertybių. Dėl to tiek poezijoje, tiek publicistikoje, tiek vaikų literatūroje, tiek dramaturgijoje K. Binkis paliko nesenstančių poetinių vertybių, kurių žavesį kiekviena ateinanti karta suvoks savaip.

Daugiau nuotraukų: